Přejít na obsah

Vrzání ze zadní části auta.


Dubák

Doporučené příspěvky

Zdravím,

pročítám zdejší příspěvky a vrzání se většině ozývá z přední nápravy. Já mám potíž jinou. Při jízdě po běžně, česky, nerovných silnicích mám v autě klid. Projev vrzání, možná by se dalo přesněji pojmenovat "frknutí", se ozývá ze zadní části auta při větším prohoupnutí. Když jsem auto koupil dělo se něco podobného (ale častěji), stačilo trochu vytočit vymezovací špalíky za zadními sedadly a bylo po nepříjemnosti. To ovšem teď už nepomohlo.

Máte někdo podobnou zkušenost, nebo snad víte co tyto zvuky vyluzuje?

Ještě bych doplnil zkušenost z dnešních slunečních dnů. Vrzání se objevuje pouze ráno za nižších teplot. Odpoledne, kdy jsou teploty kolem 20 °C, si auto ještě nevrzlo :-) .

Editováno: , autor: Dubák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

je to dost málo ale ty gumičky uložení stabilizátoru u fabek dost odcházej - u mne během 120 t měněno dvakrát, ale já mám na předek těžkej nafťák a navíc rv 2002 kde byla ještě stará verze uložení stabilizátorů: tady počti http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=71&st=25

PS: co popisuješ mi ale spíš připadá "načatý" silentbloky ramen - ty hnusně vržou a když je mokro nebo teplo tak to stichne, nejhorší je to při přejezdu retardéru nebo jiných větších nerovností...a tyhle origo silentbloky ani nemaj moc velkou výdrž :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to dost málo ale ty gumičky uložení stabilizátoru u fabek dost odcházej - u mne během 120 t měněno dvakrát, ale já mám na předek těžkej nafťák a navíc rv 2002 kde byla ještě stará verze uložení stabilizátorů: tady počti http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=71&st=25

PS: co popisuješ mi ale spíš připadá "načatý" silentbloky ramen - ty hnusně vržou a když je mokro nebo teplo tak to stichne, nejhorší je to při přejezdu retardéru nebo jiných větších nerovností...a tyhle origo silentbloky ani nemaj moc velkou výdrž :feve:

Mam to samy a to mam vyměnu tlumičů vč.uložení a silenbloků za sebou........... a vrže dále

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Mám odedneška podobný problém,tak se sem vměstnám :) Nevidím tu nějaké vyřešení problému,takže bych byl rád kdyby někdo poradil dál,co by to mohlo dělat.Popíšu mojí závadu ...

Zdravím,dnes ráno sem byl nemile překvapen,že při každém najetí na nějaký hup ,při kterém dochází k propružení auta,mi vrže něco na podvozku,podle mě tlumiče,nevím :( Zvuk se ozívá jak ze předku ,tak ze zadu a den předtím sem normálně bez nějakého vrzání přijel domů, ráno jel a už to vrzalo jediný poznatek,že přes noc marzlo oproti předchozímu dni,auto stojí pořád venku,ale příjde mi to jako blbost,to k tomu přirovnávat .

Jedná je o Škodu Fabia prvné gererace,najeto necelých 30tis km r.v. 2003 ,auto měl můj děda,moc s ním nenajezdil a já pak od dubna přes 13tis .

Poprosím vás o nějaké rady,co by to mohlo být,stejně asi budu muset navštívit servis,problém se sám nevyřeší,tak jen abych třeba do předu věděl,co mám čekat ? :? :(

Editováno: , autor: Mr.Stilisimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komu sa zdá, že mu vŕzgajú zadné sedačky, tak má pravdu. Mne to začalo najprv za nízkych teplôt a potom už bolo počuť vrznutie v každej zákrute pri pohnutí volantom od sedačiek.

Riešenie je pomerne jednoduché: namazať vazelínou spodné úchyty zadného operadla. Kto má delené sedačky, tak včetky 4 kotviace body a je po vŕzganí. Teda aspoň u mňa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravim, moze mi niekto poradit ake silentbloky zadnej napravy na vymenu? Uz mi to bucha a vrzga tak planujem... Nasiel som 2 typy podla priemeru 69 a 72mm, ale nie som si isty ci ten 72mm 1J0501541C je pre moje auto, musim kuk do etky. Cital som aj o nejakom zosilnenom, to bude FRS 6Q0501541E, pripadne LCR 1ML501541 (Cupra). Dokoca aj Okta ma rovnake (link) ?

Takze poradte co pouzit (a od ktoreho vyrobcu), pripadne skusenosti atd.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Cau prosimvas chci se zeptat.. vrze mi predni naprava ( myslim teda ze jen ta ) a to jen pri poradnem zhoupnuti na retarderu ktery je trochu vetsi nez normalni .. Nevim je to jen v zime a myslim si ze to jsou zmrzle tlumice .. muze to byt? Vypadaji ze jsou neposkozene ikdyz bych se divil po tom do jakych dir jsem uz parkrat za tu zimu vletel .. Dela vam to taky? Zda se mi ze v lete to nedelalo .. ten retarder je vetsi nez normal takze to zhoupnuti je skoro az na dorazy .. muzou to byt ty zmrzle tlumice? diky .. auto ma najeto skoro 85 000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky mi to dělalo, jen jsem si myslel, že mi to klepání při přejetí nerovnosti přijde v zadní část, ale kdyz jsem po příjezdu přitlačil na predni kola tak to delalo levé přední kolo. Chystal jsem s tím zajed ke známýmu aby se mi na to podíval a minulý týden to samo od sebe přestalo a ted nevím co, jestli to mam nechat nebo to řešit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém... Fabie 1.4 16V 59kW, r.v. 2006, najeto cca. 110.000km. Najednou mi začalo něco vrzat vpředu, při přejetí běžné nerovnosti to nedělá. Je to slyšet při větším zhoupnutí auta, třeba výjezd z podzemní garáže, atp. Jediné, co mě napadá v té souvislosti je to, že jsem nedávno při parkování "spadnul" z obrubníku a trochu škrábnul přední nárazník zespodu, ale nikde se nic nehnulo. Když zatlačím zeshora na blatník nad kolem a zhoupnu auto, tak je ticho... Nevíte, co s tím?

Díky, P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som tu zas s tym miernym buchanim zandej napravy...

na zdvihaku pozrel s mechanikom zadok, vraj vpohode, aj skusil pohnut pacidlom silentblok -drzi, no do vnutra nevidno pochopitelne B) Vraj netreba menit, ani sa nestretli s tym, ze by to odchadzalo a "muselo" sa menit. Takze planovane FRS silentbloky neobjednavam zatial, buchanie bude asi iny problem. Tlmice som dal zmerat, su vpohode, Eusama odchylka 5%, Kval. tlm. 6%. Mohli by to byt asi uz len dorazy a uchyty... cize rozobrat a pozriet :feve: Viete niekto co konkretne tam moze buchat? Resp. su to take tvrde udery/otrasy pri prejazde nerovnosti. Neviem si predstavit co na tom uchyte a navlecenej gume moze buchat... obrazky napr. v tomto navode. Mozno to nakoniec bude aj tak ten silentbl*b :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Taky se pridam. Fabia Combi 1.2, najeto cca 85tis, hlavne po meste. Pouzity zkracene pruziny o 30mm, tlumico origo.

Cca mesic z5 se mi hlavne pri mokru zacalo objevovat vrzani pri prohoupnuti auta, typickym prikladem je zastaveni (muzu zastavit sebepomaleji, ale stejne je provrznuti slyset - doslova jako vrzajici dvere). Bohuzel nejsem schopnej identifikovat, zda je to od predu nebo od zadu, ale spis bych tipoval predek. Jeden den je to ok, druhej den to vrze. Nekde auto odstavim na hodinu a vrzani je opet pryc. Proste nahodne, nicmene v posledni dobe je to vyrazne castejsi.

Nenapada nekoho, kde by mohl byt problem? Kdyz jsem zkusil promacknout rukou predni cast auta, tak zadny vrznuti slyset nebylo.

Kdyz jsem byl minulej rok na STKcku, tak mi borec rikal, ze mi odchazi zadni silent bloky, ale kdyz jsem byl na jare na prohlidce ve skodovce, tak mi nic nerekli, ze by bylo neco spatne. Mohlo by to byt tim?

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé okřídleného šípu,

pro: mytrix. U mne to dělaly silent bloky na předních ramench, ty zadní. Praskly a ta guma dřela o sebe. Více vrzaly po dešti. Když jsou prasklé silent bloky na zadní nápravě auto jako kdyby zadlem ustřelovalo, ale pokud jsou jenom načlé nohou také povrzávat. Zvednout vozidlo, baterka, nějaká páka a zkontrolovat. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...