Přejít na obsah

1.6 TDI CR (77KW)


jarda109283

Doporučené příspěvky

Octavia II FCL Elegance výroba 12/2009 aktuálně 189 tis. km - závady: výměna vodní pumpy na 155tis.km a na 170tis. kompresor klimatizace. Takže u mne dobrý. Topí hned (climatronic) a na můj styl jízdy OK.

 

 

Co si myslíte o OIII 1.6 TDI 4x4 máte to někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

1,6 s Haldexem je samozrejme v pohode. Paradoxne jede daleko lip nez Octa bez nej. Duvod je, ze 1,6 nema problem s vykonem, ale s petikvaltovou prevodovkou. A furtohrab ma prave 6kv. Zcela zodpovedne mohu rici(nevarim z vody, ale mam osobni zkusenosti s obema variantami), ze 2,0 jede lepe, ale drama to neni. Pokud nekdo taha za karou maringotku, ma vazny duvod uvazovat o silnejsi kubature. Lepe vsak po uplne jinem aute. V opacnem pripade nechapu, proc nekomu nestaci 100hp v 1,6? Pisu z mobilu, tak sr za pripadne preklepy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kokta7: OK neberu ti to. Za Haldex se ale připlácí všude. Za odbrždění oměle staženého výkonu(ty tomu říkáš chipnutí) se platí 'pouze' u Škody. :))) Znám plno lidí, kteří mají rádi velký výkon a respekuti je. Nicméně jezdí proto většinou ve zcela jiných autech.

Chvilku jsem měl pocit, že jsem ve vláknu, které pojednává o 1,6 motorech a ne 2,0L. No a já 1,6 mám, tak píšu k tématu. Možná zkusím příště napsat pár příspěvků do sekce 1,2TSI, vsadím se, že to plno lidí ocení. 

Koukám, že chystáš upgrade na 1,8 v benzínu.  K tomu ti opravdu blahopřeju. To je jiná káva! Až mě chytne zase nakupovací nálada, dám naftě sbohem a vracím se zpět k benzínu a 1,8 by se mi taky líbila. Konec rachtání. Ovšem opět s Haldexem. :)

slunce v duši

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Suri to vystihol. A k tomu autu...uz len pohlad na ten zosuchany kozeny volant a pedale (ak su povodne) je zjavne vidiet, ze nema len 84t km...ale ratam tak 180t km :kol-64:

K tej vybave...dekor drevo hlinik? WTF? To tam nikde v interieri nevidim, listy ma klasicke streborne, nelakovane, z vybavy ambiente. Senzor opotrebovania brzdovych platniciek zrejme nebude mat, lebo FL a hlavne MR 2012 ich tusim uz nemaju. Takze v inzercii sa pisu docela bludy, pozor na to.

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj škodováci,

pořizuji z firmy 4 roky starou Octavii kombi 1,6 TDI 4x4 v eleganci po leasingu, mohli byste mi poradit, v jakém rozsahu provést počáteční servis vzhledem k nájezdu 185 000 km? Je nutno řešit rozvody, nějak extra se věnovat DPF a dalším nafťáckým specialitkám, nebo mi doporučíte prostě jezdit? Auto bylo pravidelně servisováno ve Škodovce, je bez větších servisních zásahů, udržované, jezděné rozumně... zkrátka vypadá to na dobrou koupi!

 

Díky za odpovědi, hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...