Přejít na obsah

Volba tlumicu


krysarr

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Pročítal jsem to tu a nějak moc se tu nezmiňuje podvozek HP. Jsou s tím nějaký zkušenosti na Octaviích? Měl jsem ho na feldě a bylo to super (komplet včetně pružin). Teď mám Octavii I kombi, je to nový auto, ale podvozek je hrozně měkkej. Uvažuju opět o nějakým sportovním, ale v Octavii jsem zatím začítečník. Je to 1,6 kombi, kola jsou jako RS, tedy 205/55R16 (auto má SportPaket).

Za názory předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte,

může mi někdo poradit jaké tlumiče dát na OI 4x4 TDi PD, r.v. 2003? Originály už pomalu odchází do věčných lovišť, tak hledám nějakou náhradu. Origo tam mají přijít Monroe (tuším), ale pokud jsou i jiné alternativy, rád je zvážím!

Díky za každou radu! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nejdrive podekovani krysovi - podarila se ti dokonala diskuze :) ( o recenzich tlumicu ani nemluvim, to je pracicka... ! )

by ses myslim mohl dobre zivit testovanim a recenzovanim do nejakych auto-moto rubrik ;)

ja se ted taky chystam na vymenu tlumicu, takze me to tady prislo naramne vhod !

mam 1,8T, jezdim hodne po praze, i po dalnici, cca pul na pul, menit budu jen tlumice (pruziny zustanou, ikdyz maji uz 245 tkm - coz myslim, ze maji i ty moje stavajici tlumice ! :o ) - a po precteni cele diskuze se priklanim ke Kayaba Excel G (kvuli komfortu)

Odsouhlasis mi to ? :)

ps: estli pamatujes, tak kridlo sem nakonec nedal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nejdrive podekovani krysovi - podarila se ti dokonala diskuze :) ( o recenzich tlumicu ani nemluvim, to je pracicka... ! )

by ses myslim mohl dobre zivit testovanim a recenzovanim do nejakych auto-moto rubrik ;)

ja se ted taky chystam na vymenu tlumicu, takze me to tady prislo naramne vhod !

mam 1,8T, jezdim hodne po praze, i po dalnici, cca pul na pul, menit budu jen tlumice (pruziny zustanou, ikdyz maji uz 245 tkm - coz myslim, ze maji i ty moje stavajici tlumice ! :o ) - a po precteni cele diskuze se priklanim ke Kayaba Excel G (kvuli komfortu)

Odsouhlasis mi to ? :)

ps: estli pamatujes, tak kridlo sem nakonec nedal :)

Hehe cece, diky -_-:worthy Kdyz jsem to tu tenkrat zakladal, tak mi totiz nikdo nedokazal poradit, tak jsem holt zacal zkouset sam :) Stejne jako je tu sestersky tema tusim temer ze stejny doby, na brzdovy kotouce.

Jinak pokud ses rozhodl pro Kayaby po precteni diskuze, myslim, ze neni co resit, ber je :) Jestli jezdis treba hodne po D1, dokazou Blbstajny docela zkazit radost z jizdy, na Excelech je to v pohode. Ale vsak sis pocetl :) Najet na jednech tlumicich 245 tkm je malej zazrak, fakt mas puvodni? :) To z toho po vymene budes mit novy auto :)

Jj, pamatuju, mam pocit, ze si mi tenkrat i psal, ze si do nej nakonec nesel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Před měsícem přišli na výměnu zadní tlumiče předešlý majitel už výměnu neřešil vyšlo to na mě... V servisu mi poradili tlumiče japonské výroby které jsou trochu tvrdší a při průjezdu nerovnostmi se mi zdá že auto má podstatně lepší stabilitu vůbec s sebou nehází.Jaké máte zkušenosti vy se zadními tlumiči??

post-26184-1226856978_thumb.jpg post-26184-1226856947_thumb.jpg

Editováno: , autor: perníkář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj byly vážně hotové :) !! už to nesneslo odklad! Popravdě já to s klukama v servisu konzultoval oni mi pár značek doporučili já jim řekl že to nechám čistě na nich nerozumím tomu musím zjistit název a tip co to tam vlastně mám, ale ztím jízda s těmi novými je paráda vůbec si nestěžuji dovalím sem ten tip a značku, přihazuji obrázek třeba to z něj někod pozná o co jde

post-26184-1226953224_thumb.jpg

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
jj byly vážně hotové :) !! už to nesneslo odklad! Popravdě já to s klukama v servisu konzultoval oni mi pár značek doporučili já jim řekl že to nechám čistě na nich nerozumím tomu musím zjistit název a tip co to tam vlastně mám, ale ztím jízda s těmi novými je paráda vůbec si nestěžuji dovalím sem ten tip a značku, přihazuji obrázek třeba to z něj někod pozná o co jde

Už víš co to máš za značku těch tlumičů??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat co vše mi doporučíte vyměnit.Po novém roce se chytám udělat výměnu tlumičů.Auto má najeto 228tis km a nevim jestli tam ještě nejsou původní tlumiče.Co mi tedy doporučíte vše vyměnit mám na mysli uložení, dorazy,silenbloky, čepy.Jakou značku tlumičů a ostatních věcí vybrat??

Díky za odpovědi.

Editováno: , autor: vinklec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někdo sháněl Bilsteiny:

Tlumiče Bilstein B4 k mání u mně, aktuálně za tyto ceny:

Octavia 1 - sada 4ks ................... 3950,-

Fabia - sada 4ks ......................... 4050,-

poštovné 120kč

nazdar.. poslal sem ti sz.. teda doufam ze se mi to povedlo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar panove uz mam za sebou najeto kilo a uz dlhsi cas som nepsokojny s tlumenim takze se bude menit.. ale moja otazka je co vsehcni menit? vim ze to je spis hadat co potrebujem ale zhruba odhadom... predpokladam ze uluzenie aj doraz (predok zadok) ale mam otazku ci treba menit aj lozisko axialne?

btw. mazeta je aj v zadu nebo ne?

alebo este nieco?

silenbloky som uz menil aj maly aj velky

velke diiiik

citat(resp co predava) od seba:

uložení tlumičů - Octavia I

vpředu

ložisko axiální .................. 180,- INA

uložení,guma - jednotka ... 185,- Topran - Germany

doraz .............................. 195,- orig (neorigo 90,-)

manžeta .......................... 160,-

vzadu

uložení - hliník ................. 360,- Febi-Bilstein

doraz .............................. 190,- Germany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...