Přejít na obsah

Vrzání spojky


century

Doporučené příspěvky

Při zahřátí motoru na provozní teplotu a ujetí as cca 20 km kdy se vše důkladně prohřeje tak začne vrzat spojka a jde to odněkud z motoru, při řazení je to cítit na noze a znervoznuje to nevíte co to může bý, Zdá se mi že tam něco dře kov o kov: Kolik by stála výměna spojky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V klidu,mě to dělalo u octavkyI od 54tis.km a ted když jsem to prodával tak jsem měl na tom najeto 372tisíc km a spojka původní.

Ted mám Oct.II TDI najeto 6000km a už to taky po zahřátí vrže.

Vrže tam ten můstek po kterém se posouvá ložisko,k promazání je potřeba demontáž převodovky.Známej si to nechal udělat protože mu to vadilo,tak měl auto v servisu celej den,zaplatil ze známosti!! 2000kč a za 5000km mu to začalo znova.V orig.servisu na to řekli že výrobce udáva že to není na závadu.

Můj otec má novýho passata a dělá mu to totéž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

To sou věci.Já na Fábce se 170 tis km takový problémy nemám a spojka je zaručeně původní.Pedál ale rzat určitě nebude,jen se to na něj bude přenášet. Zkus promazat tyčku pístku spojky v místě kde tlačí na rameno spojky. To je taková jediná věc co můžeš udělat.Nebo převodovka ven a promazat.Jo a nebo pustit si víc rádio B)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
A nevrže ti spojkový pedál? Mě teda vrže pedál, je to slyšet když přijedeš s prohřátým autem, vypneš motor a šlapeš na pedál.

Vrže pedál.

Aha, tak oprava. Dnes jsem po ujetí 550km na to koukal a nevrže pedál, ale zaručeně něco u motoru. Vrže to při sešlapování spojky a při pouštění spojky. Vibrace se dost přenášejí do pedálu a je to docela nepříjemné :blbec:

Ale kašlu na to, rozebírat nic kvůli tomu nenechám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevrže ti spojkový pedál? Mě teda vrže pedál, je to slyšet když přijedeš s prohřátým autem, vypneš motor a šlapeš na pedál.

Vrže pedál.

Aha, tak oprava. Dnes jsem po ujetí 550km na to koukal a nevrže pedál, ale zaručeně něco u motoru. Vrže to při sešlapování spojky a při pouštění spojky. Vibrace se dost přenášejí do pedálu a je to docela nepříjemné :blbec:

Ale kašlu na to, rozebírat nic kvůli tomu nenechám....

jj, ptal jsem se na to. vliv na funkčnost to vůbec nemá... vrže tam váleček, ale jak bylo řečeno. dlabu na to taky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Neviem ci sa to tu uz riesilo, no nenasiel som to zbeznym prehladanim tem.

Som tesne pred koncom zaruky a irituje ma vrzgavy neprijemny zvuk pri zosliapnuti a uvolneni spojky. Nerobi to vzdy, skor pri zohriatom motore ked odparkujem v garazi. Pokial to nema vplyv na funkciu spojky a je to len nejaka blbost ako som sa docital v OII fore, vybodnem sa na to. Ale nebol by som rad ak by sa mi tyzden po skonceni zaruky rozsypala spojka :)

Btw. ma niekto skusenosti s reklamovanim prednej napravy? Kosti, stabik? To asi skodovka na zaruku nezozerie... :(:aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to vrže, když je to teplé, nebo spíš horké, taky to je slyšet nejvíce v garáži. Dělá to už dlouho, neřeším to. Dá se toho prý zbavit, promazáním, ale moc práce a za čas je to zpátky.Vliv na funkci spojky to určitě nemá.

Co se týče nápravy, na záruku mi měnili kosti a na kulanci cca po třech a půl letech celý stabilizátor. Měl jsem starý typ (plastové pouzdra), měněný za ten novější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za odpovede, co sa tyka tej spojky asi to nebudem riesit a dam si pozor aby som nemal v garazi otvorene okna :) no a predna naprava, to by asi bolo o argumentacii do vetra, mam uz asi novsi typ stabiku a je pravda ze to zatial moc nebucha - stara fabka uz davno pri podobnom stave kilometrov (cca. 45tkm) mala za sebou komplet vymenu kosti aj stabilizatora. obcas si to buchne, klepne, v garazi pri postrkovani dopredu dozadu a s vytocenymi kolami, ale whatever... budem musiet aplikovat znamu repliku predavacka vs. bohumil stejskal - ono se to pak proda :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za odpovede, co sa tyka tej spojky asi to nebudem riesit a dam si pozor aby som nemal v garazi otvorene okna :) no a predna naprava, to by asi bolo o argumentacii do vetra, mam uz asi novsi typ stabiku a je pravda ze to zatial moc nebucha - stara fabka uz davno pri podobnom stave kilometrov (cca. 45tkm) mala za sebou komplet vymenu kosti aj stabilizatora. obcas si to buchne, klepne, v garazi pri postrkovani dopredu dozadu a s vytocenymi kolami, ale whatever... budem musiet aplikovat znamu repliku predavacka vs. bohumil stejskal - ono se to pak proda :)

Konkrétně mě nevrže při sešlápnutí, ale při pouštění, povolování spojky, vždy pouze u horkého motoru. Když povolím rychle, slyšet to není, když pomalu, je slyšet povrzávání, jako když se vrací zpět rezavá pružina, tak, nějak bych ten zvuk popsal. Dělá mi to už hodně dlouho (2-3 roky určitě). Něco jsem našel tady: http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...p;hl=vrz%E1n%ED, http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...p;hl=vrz%E1n%ED

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mna sa objavilo klepnutie pri zoslapnuti spojky pred par dnami a odvtedy sa to deje stale. A to az po niekolkych km a len ked zoslapujem z jednotky a dvojky. To klepnutie je ale dost hlasne. Tak isto mi za chvilu konci zaruka tak som zvedavy ci nieco pri prehliadke najdu, alebo to prehlasia za bezny jav co byva zvykom ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mna sa objavilo klepnutie pri zoslapnuti spojky pred par dnami a odvtedy sa to deje stale. A to az po niekolkych km a len ked zoslapujem z jednotky a dvojky. To klepnutie je ale dost hlasne. Tak isto mi za chvilu konci zaruka tak som zvedavy ci nieco pri prehliadke najdu, alebo to prehlasia za bezny jav co byva zvykom ...

toto kedysi robili matice na loziskach. kleplo to pri zmene trakcie - prechod volnobeh/zaber a opacne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Resil uz nekdo nasledujici zalezitost - jedna se HTP 12V, prevodovka MQ200.

Za tepla (za studena to nedela) pri vyslapovani a uvolnovani spojkoveho pedalu je slyset neprijemne vrzani z motoroveho prostoru.

Podle pozorovnani ten zvuk vychazi od vypinaciho spojkoveho valce.

Setkal se uz nekdo s necim podobnym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...