Přejít na obsah

SOUND SYSTEM + montáž


Doporučené příspěvky

Tenhleten systém neznám takže žádné zkušenosti. Obecně ale lze říct, že příplatkové audio systémy výrobců aut jsou hnusně předražené. Troufnu si tvrdit, že stejný zvuk jde postavit za polovinu i méně.

Ekvalizer je zařízení na úpravu zvuku. Zesiluje nebo zeslabuje jednotlivá frekvenční pásma. V kolika pásmech pracuje záleží na jeho konstrukci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, takže, reproduktory u soundsystému jsou kompletně jiné!!! je jich dohromady 12 (po třech v každých dvěřích: výšky, středy, basy) a zesilovač s 8 kanály (zvlášť jdou basy a středovýšky) Hrajé to docela dost slušně, ne že bych nestavěl lepší :-) ale na sérii to není špatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem moznost porovnat o2 s a o2 bez sounsystemu a poznat to urcite je, laicky bych rekl, ze zvuk je lip "vykresleny" a neni tak rozmazany. subjektivne mi ale lip sedel soundsystem v superbu (tam je zesilovac v kufru)... kazdopadne je pravda, ze za ty prachy by sel asi poridit jeste lepsi "sound" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Obsahuje sound systém zesilovač? Všude čtu že má jenom nějaký digi equalizér ale o zesilovači nikde nic. Přeci jen mě příjde výkon radia audience 4x20W docela málo na obstojné uživení 12ti repro. Jak to tedy je? díky

Jj, je tam zesilovač, tuším, že někde pod přístrojovkou na straně řidiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ho taky, nedokazu srovnat s jinou vybavou v O2 ale mel jsem v OI aparaturku Alpine9831,Canton QS predek Canton CS zadek,Audison SRX a Hertz sub. No jako byl jsem docela milej prekvaenej uz tam neni ten prasivej akustickej zkrat, hraje to docela pekne do dveri a nektere veci co poustim hrajou opravdu docela obstojne.Nekupoval jsem auto nove takze uz to tam bylo kazdopadne bych byl urcite na vazkach kdybych se mel rozhodnout - kvuli zvuku je jedna vec druha je instaluj audio do noveho auta = dekuji nechci jakmile se dovnitr sahne uz to neni nikdy ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak od prodejce sem vytáhl parametry repro a zesilovače ze sound systému.

Počet a typ reproduktoru Výrobce Průměr Frekvenční pásmo

4 x výškový (před./zad.) GLL resp. TVM 46 mm 4-20 kHz

2 x středový (přední) GLL resp. TVM 90 mm 300-6000 Hz

2 x středový (zadní) GLL resp. TVM 60 mm 600-6000 Hz

2 x basový (přední) Philips 200 mm 40-500 Hz

2 x basový (zadní) GLL resp. TVM 165 mm 70-1000 Hz

zesilovač: LEAR a max výkon je 8x42W

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

trosku som sa pohral so zvukom a so skodovackym "Soundsystemom". Osobne som dospel k takemuto nastaveniu. Nehovorim, ze je optimalne ale mne to hra prijemne aj pri nizsich aj pri vyssich rychlostiach.

takze vol: 9

prednastavena charakteristika: classic

treble: +6

midtone: +4

bass: +8

loud on

fade +2 rear

Mne to takto asi vychadza najprijemnejsie, hra to relativne v poho spodky, vysky su tiez akurat, stredy (k tym mam najvacsie vyhrady) hraju... . Co sa tyka "zvukovej charakteristiky", myslim ze je to pekny nezmysel, nepochopim ako dosli k takymto "krivkam". Aj ked to obhodpodaruje DSP procesor, mozem len konstatovat, ze je to dsp "junior". Myslim ze v dalsom kole sa hlboko zamyslim a skusim pomenit repro za nieco "kompaktnejsie". V zadu je to malo basove, resp. dost prevyskovane a na zaklade predchadzajuceho prispevku je jasne preco je to tak (priemer bass repro vzadu/vpredu).

Toto nastavenie som skusal ci uz s origo cd, resp. mp3 v kompresii 256kbps, styl pop-rock. Pri tanecnej scene resp. house bas musi ist vyraznejsie nizsie.

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja ma SS v novem O2Scout a porovnaval jsem to se standartnim Audience (resp. samotnym) radiem v O2 vedle sebe a musim rict, ze se to vyplati. Kdyz jsem cekal na auto z fabriky (5 mesicu) tak uz jsem shanel schemata SS a premejslel jak ho vylepsim - woofer atd. Ted musim rict, ze to byly nesmyslne uvahy. SS je super hraje jak divej a pro bezneho (polohlucheho) diskofila staci - jen mi trochu rezonujou prave predni dvere (ta plastova kapsa) tak to budu muset necim vypodlozit jo a kdyz to vosolim, tak taky drncej brejle ve schrance u lampicek.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze vol: 9

prednastavena charakteristika: classic

treble: +6

midtone: +4

bass: +8

loud on

fade +2 rear

Hele to by me zajimalo proc charakteristika classic ? Neni to nahodou tak, ze jakmile prepnes na zmenu treble/mid/bass tak tim zrusis prednastaveny profil a ses v rezimu custom?? Nevim nebij me, ale mam takovej dojem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze vol: 9

prednastavena charakteristika: classic

treble: +6

midtone: +4

bass: +8

loud on

fade +2 rear

Hele to by me zajimalo proc charakteristika classic ? Neni to nahodou tak, ze jakmile prepnes na zmenu treble/mid/bass tak tim zrusis prednastaveny profil a ses v rezimu custom?? Nevim nebij me, ale mam takovej dojem ...

praveze nie, tie parametre basy, stredy, vysky zostavaju stale zachovane, akurat zmenou charakteristiky zvuku (classic, pop, rock) sa zmeni akasi krivka zvuku, kturu si mozes dolatit tymi zvysnymi parametrami. Preto ta moja poznamka dsp junior, nakolko toto tu bolo v audio technike pred 10 rokmi, a myslim ze standart je minimalne 5 zvukovych pasiem, nepisem o tom, ze jednotlive sirky pasiem sa daju v istej tolerancii nastavit (pioneeer, blaunkpunt, philips). Akurat nevyhoda tychto autoradii je ta, ne nekomunikuju cez can-bus...

Pozor, tato moznost je len pri Soundysteme, nie pri standartnom audio sys v OII

A preco classic, nepocuvam vaznu hudbu, ale z tych "zvukovych profilov" je asi najnormalnejsia. Este pop sa da...zvysok je nepouzitelne...

PS: ja nebiju, ja si rad precitam nazor inych ... a to veelmi rad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja ma SS v novem O2Scout a porovnaval jsem to se standartnim Audience (resp. samotnym) radiem v O2 vedle sebe a musim rict, ze se to vyplati. Kdyz jsem cekal na auto z fabriky (5 mesicu) tak uz jsem shanel schemata SS a premejslel jak ho vylepsim - woofer atd. Ted musim rict, ze to byly nesmyslne uvahy. SS je super hraje jak divej a pro bezneho (polohlucheho) diskofila staci - jen mi trochu rezonujou prave predni dvere (ta plastova kapsa) tak to budu muset necim vypodlozit jo a kdyz to vosolim, tak taky drncej brejle ve schrance u lampicek.........

Mam podobne zkusenosti, SS pro obycejneho posluchace hraje slusne. A mam taky problem s rezonujici kapsou v pravych prednich dveri. Je to taktez pouze pokud hlasitost prekracuje 20-25 stupnu. Resil jsi to nejak? Servisni oprava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...