Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Jak rikam ve svem predchozim prispevku, mam sluzebni fabcu,jezdim dene cca 200-300km a to OV-Bilovec-Fulnek-Vitkov-NJ-Koprivnice-OV-pojizdkypo OV a deni prumerna spotreba je od 5,2 kdyz si davam bacha po max 5,9l/100km. Kdyz to honim, tak kolem 6,2. A posledne coz jsem taky nechapal byla cesta OV-Brno-OV-Bilovec-Fulnek-Vitkov-NJ-OV a naplnou nadrz pred odjezdem do brna jsem ujel presne nejakych 845km a hlasilo se hladove oko coz je solidni. Tankuji do samovolneho vypnuti pistole,u OMV,ESSO,Benzina, jinde ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
No tak se divam co se tady pise, ze ta moje fabka 1.4 16V 74kW ma stejnou spotrebu, jako 1,2 HTP. Hmm

Heuréka - no to bude asi tým že pri bežnom spôsobe jazdy je potrebný určiyý výkon a ten sa získa z benzínu. Obyčajná násobilka...

Veď medzi 1,2 a 1,4 je takmer minimálny rozdiel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve Vyškově trochu couračka, trochu po vojenským výcvikovým a cesta zpět, to už jsem na to trochu šlapal víc, přeci jen jízdou po městě a ve výcvikáči spadla průměrka :) a taky jsem spěchal, když to šlo, tak 120, obce 60 a dálnice 150-160 a závěrečný účet v HK, abych byl objektivní - účet za cestu tam i zpět stejnou trasou, Jaroměř-HK-Holice-V.Mýto-Litomyšl-Mohelnice a dálnice Olomouc-Prostějov-Vyškov, zbytek v nádrži je vidět, ráno byla plná :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle vzoru JaKra jsem taky dneska dělal pokus lol

Příbram - Praha 5 (65 km) jel jsem tak 95-110, snažíl jsem se šetřit co to šlo a co moje 15ti palcový kola dovolily :)

*** spotřeba 4,5 *** mín jsem toho nevymačkal, taky jsem zrovna tankoval a ukazovalo mi to docela slušněj dojezd :D

a zpátky Praha - Příbram jsem se to celou cestu snažil držet tak 135-140 *** spotřeba 7,3 ***

většina cesto probíhala po rychlostkách ke konci po prvních třídách, cestoval jsem sám s malým zavazadlem :p

Takže závěrem je, že rozdíl mezi spořivou a docela rychlou jízdou s HTPčkem je necelý 3 litry lol

post-71-1185281878_thumb.jpg

post-71-1185281899_thumb.jpg

post-71-1185281912_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moje zkušenost do diskuse.Mám 1,4 mpi.Spotřeba benzinu tak okolo 6,4l.Na lpg průměr 7,6.Ale ta cena :).

Nechci si tady nikoho přesvědčovat o LPG.Určitě to má své pro i některá proti.Spíše píši zkušenosti pro Ty,co se rozhodují.

Také jsem hledal ,nežli jsem se rozhodl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SK-CHorvat. 4 ludia, plný kufor, rýchlosť max.podľa predpisov,500km okresky (60-110km/h),700km dialnice (110-140km/h),priem. 82km/h, 6,2l/100km, 300km s klimou

HR-SK 4 ludia, skoro plný kufor, rýchlosť max.podľa predpisov,800km okresky (60-110km/h),400km dialnice (110-130km/h),priem. 78km/h, 5,8l/100km, 300km s klimou

FABIA COMBI 1,2HTP/12V ICE

"na to že je to benzín som spokojný"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

No me moje 1.4 MPI 50kw Combi dlouhodobe papa 7.3 litru ale jezdim 90 procent v Brne... ted jsem jel dal a na preplnenou nadrz (cca 47.5 litru) jsem ujel neuveritelnych 830km (do dna) coz je 5.72 litru, ale zduraznuji HODNE lehka noha jen po okreskach do 90-100 km/h. Nemam PC ale mam pocit kdyz jedu 130 a vic ze to zere i travu kolem cesty...

Dlouhodobou spotrebu pocitam dle sikovne aplikaci v mobilu, vzdy pri tankovani uvedu cenu, litry a stav km a za tu dobu co to pouzivam (cca 1 rok) je to cislo velmi verohodne...

Diky a mej te se... hmm jinak zdechlejsi auto uz se asi koupit neda :feve:

PS: zima byla draha (jezdim cca 10km do a z prace, takze porad studeny motor), 9 litru nebyl problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ahoj - mame tu doma Fabii uz druhy den a musim rici ze na 1.4 44Kw - papa - dlouhodob. prumer je neco pres 7 L.

Moje octavka bumba trosku mene, ale asi je to tim ze ta 1.4 je slaba a musi se trosku tocit a vice tlacit na plyn.

Ale jsem zpokojen a pritelkyne tez :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trasa trencin - zdiar cca (260km) dovolenka, 4 osoby + plny kufor, jazda mesto 60, mimo 90-100, dialnica 120-140. kombinovana 5,7 L, cesta spät tiez tolko akurat za liptovskym sa hodinu na dialnici pohybovalo krokom, v tatrach to tiez az tak vela nezralo ak cesta klesala tak 4,1-4,4 ale spat uz bola spotreva vyssia inak kombinovana byvala cca 5,3-5,7 zalezalo na dlzke. hodnotim ako dost dobre

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar...

tak aj ja pridam svoju trosku do mlyna :)

Mam 1.9 TDI, rv2000, 170 000km

Pravidelne jazdievam trasu 130 km mimo mesto, nie dialnica:

setrne: 3.4 l (do 100km/h)

normalne: 3.6 l -3.8 l

ako "diva svina": max 4.5 l (to ked nahanam nafukanych bavorakov a audiny :) )

rekord v pomalej kolone 60km/h asi 30 km za 2.8l/100km !!!!

mesto okolo 5.6 l

Dlhodobe skusenosti s tempomatom: Je to VYBORNA vec, ale nie je pravda, ze tempomat=nizsia spotreba. Tempomat tvrdohlavo udrzuje rychlost. Po rovine je to jedno, ale v uz mierne kopcovitom alebo hustejsej premavke jazdi sikovnejsi vodic setrnejsie.

-------

pre porovnanie, mal som Astru 2.0 TD/74kW a tu istu 130km trasu som robil medzi 4.6 - 5.5 l

Pic, koukam na tu tvou spotrebu ... co mas za kola ... podle spotreby bch to odhadl tak na 120mm :)

Mam to same auto, kola 195mm a kdyz jedu sam, koukam jen na PP - nikdy se nedostanu pod 4l ... v bezne zatezi auta a delsi ceste 4,5l je rekord, jinak 5l

jezdím taky F 1.9 74 pd a není problem jezdit pod 4 a kolem 3.5 klidna jízda a na pnez 195/50/15 dlouhodoba spotřeba 4.2 L na 3 tis km.. najeto 230 000km.. je jako nova a je to SEDAN. čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia 1.4 44 KW krátká + sportmotor dva týdny po sobě stejná trasa Zdiby - Úštěk 55 + 55 Km (3 lidi) jízda po okrskách max. 110 obec 50 spotřeba 5,2 l o týden později s dálnicí 160 - 170 tach. spotřeba 9.8 l dle PP takže na dálnici to určitě bylo okolo 11 - 12 litrů. Dlouhodobá spotřeba 6,5 v zimě 7,8 l (převážně krátké vzdálenosti mimo město/kolony). Ten motor výkonově nic moc, ale neskutečně tichý. Všechno záleží na noze a náladě. Ze zkušenosti, kdyby tam nebyl čip tak všechno min. o 1 l navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Po prvních deseti tisících mi vychází spotřeba 5.67l/100km. Čekal jsem trošku lepší, rozhodně nejsem zklamaný. Jezdím převážně okresky cca 50 km v kuse. Jinak mi palubní počítač lže o 0,3l.

To nieje isté,klamať môžu aj výdajne stojany na čerpačkách lol alebo oboje-percento k percentu a je z toho 0,3l :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k te odchylce palubniho pocitace se pripojuji. tankuji obvykle z prazdna do plna (co se vejde) a palubni pocitac ukazuje na celou nadrz o 0.2-0.3 l mene (dlouhodobe pozorovani). takze pokud mam prumer na 600 km napr. 5.9 l, tak to po natankovani vyjde obvykle na 6.1 l.

dlouhodobe jsem s 1.4 16V 55kW kolem 6.5 litru. obvykle jezdim nalozeny a dalnice tacho 140, takze naprosta spokojenost. po okreskach s tim pak neni problem jezdit za 5.0 l.

Editováno: , autor: a-c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...