Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Jsem tu poprvé,tak taky něco přidám!

Fabia 1.2 40kW 6ti ventil,50 000km - spotřeba léto 4.9 / zima 5.5 - většinou couračky 20/30km + nákupy apod.

Př. sobota KnO-Praha Ruzyně letiště -dálnice 140,již.spojka 100, 3 lidi + zavazadla,zpět ve dvou - žádné šimrání! Celk. 380km-spotřeba 5.9/100

Jinak tuning na 4x4 :) - snad se mi povede přidat foto /jo-gumy 185/60/

čest. kol5

post-15490-1201330803_thumb.jpg

post-15490-1201331060_thumb.jpg

Editováno: , autor: sosacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja chodim, leto do 5L a v zime tak 5.6L mesto a 7-10 litrov mimo mesta, ale to uz su tie 3 valce velmi rozzurene, chodim tak do 160km/h, viac je uz totiz problem :D ale samo ze neni na to ten motor ani stavany, ja som s nim spokojny...

-_- -_- Já jsem také docela spokojen/i s tím výkonem/ každý mě strašil,ale není to tak hrozné..Spotřeba a pojistka to bohatě vyrovná!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se svým HTPéčkem jel nejmíň ( podle PC ) za 5litrů ( v noci z Vysočiny, délka cesty 70 km ) a nejvíc za 10,5 litrů ( 3 km do práce ) a dlouhodobej průměr mám v létě 6,2 litrů a v zimě 6,9 litrů. Jezdím jak silnice I. a II. třídy, tak i silnice pro motorová vozidla a taky krátké couračky do 5 km, díky nimž je ta spotřeba vyšší.... samozřejmě, pokud bych jezdil hodně po dálnici 130 a výš, tak spotřeba taky nepůjde dolů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Otázka nielen pre majiteľov rovnakej motorizácie: Fabia Combi 1,4 55KW benzín :-) Čo vravíte na spotrebu 7,6l/100km na ceste BA-Žilina a spať, cca 400km diaľnica, tempo 140km/h stale, zimne gumy 185/60 R14, sám v aute + nejaké tašky v kufri. Je to veľa? Málo? Akurát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka nielen pre majiteľov rovnakej motorizácie: Fabia Combi 1,4 55KW benzín :-) Čo vravíte na spotrebu 7,6l/100km na ceste BA-Žilina a spať, cca 400km diaľnica, tempo 140km/h stale, zimne gumy 185/60 R14, sám v aute + nejaké tašky v kufri. Je to veľa? Málo? Akurát?

Myslim, ze je to v pohode. Mne to tiez pri tej rychlosti zerie 7-8l/100km. Ale hodne na tom useku zalezi ako fuka vietor. Raz som siel do z BA do TN proti brutalnemu vetru a spotreba bola skoro 9l tak som radsej zvolnil tempo na 120km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jel jsem se svou princeznou Hejnice-Liberec (30km) za 4,7l :) Jinak ale je supr, že pokud na to šlápnu, ta spotřeba je kolem 6,5 no prostě já věděl proč FRS.. :p:p

Jen teda je trochu nedomyšlený, že pokud auto nastartované stojí, neskutečně nabíhá průměrná spotřeba.. myslim, že tohle¨by se do toho započítavat němělo.. ale PP to počítá :feve: to je škoda..

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to je..

Na stolní olej jo? lollollol

Vždyť i ten stojí 30 jak nafta..

nie novy, ale pouzity - teda zadarmo napr. z mcdonaldu a by si sa cudoval ze to funguje. v jednej casti 5th gear (paty stupen) to naliali do 25rocneho mercedesa a presili s tym z vychodu anglicka na zapad. a jeden typek to po prefiltrovani a pridani nejakeho pripravku na zriedenie nalieva do jaguara ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapci, nechápu proč si kupujete nějáké HTP a 1,4 když to vůbec nejede a žere jako prase, já osobně mám fabku 1.9TDI,74kW, jezdím za cca 5,2-5,4 a to jako vůbec lehká noha není, po dálnici 160-180, mimo město do těch 120-130 a ve městě dle předpisů, trasu frýdlant(fm)-ostrava-karviná zajedu tak za 5litrů. kupte si raděj příště TDI a máte klid, a to nemluvím o tom, že když ty vaše HTP a 1,4 naložíte tak jedete zase dráž lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapci, nechápu proč si kupujete nějáké HTP a 1,4 když to vůbec nejede a žere jako prase, já osobně mám fabku 1.9TDI,74kW, jezdím za cca 5,2-5,4 a to jako vůbec lehká noha není, po dálnici 160-180, mimo město do těch 120-130 a ve městě dle předpisů, trasu frýdlant(fm)-ostrava-karviná zajedu tak za 5litrů. kupte si raděj příště TDI a máte klid, a to nemluvím o tom, že když ty vaše HTP a 1,4 naložíte tak jedete zase dráž lol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka nielen pre majiteľov rovnakej motorizácie: Fabia Combi 1,4 55KW benzín :-) Čo vravíte na spotrebu 7,6l/100km na ceste BA-Žilina a spať, cca 400km diaľnica, tempo 140km/h stale, zimne gumy 185/60 R14, sám v aute + nejaké tašky v kufri. Je to veľa? Málo? Akurát?

Dálnici 140 na tempomat zajedu pod 8l i já :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapci, nechápu proč si kupujete nějáké HTP a 1,4 když to vůbec nejede a žere jako prase, já osobně mám fabku 1.9TDI,74kW, jezdím za cca 5,2-5,4 a to jako vůbec lehká noha není, po dálnici 160-180, mimo město do těch 120-130 a ve městě dle předpisů, trasu frýdlant(fm)-ostrava-karviná zajedu tak za 5litrů. kupte si raděj příště TDI a máte klid, a to nemluvím o tom, že když ty vaše HTP a 1,4 naložíte tak jedete zase dráž lol

Tak třeba pro to že rozvody na 1,4 MPI udělám ve značk. servisu za 4 tis. kč a na služební SDI to stálo 19,5 tKč. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapci, nechápu proč si kupujete nějáké HTP a 1,4 když to vůbec nejede a žere jako prase, já osobně mám fabku 1.9TDI,74kW, jezdím za cca 5,2-5,4 a to jako vůbec lehká noha není, po dálnici 160-180, mimo město do těch 120-130 a ve městě dle předpisů, trasu frýdlant(fm)-ostrava-karviná zajedu tak za 5litrů. kupte si raděj příště TDI a máte klid, a to nemluvím o tom, že když ty vaše HTP a 1,4 naložíte tak jedete zase dráž lol

auto potřebuju k přesunu z místa na místo a ne na to, abych machroval někde na foru. Výkon mi stačí, jezdim většinou podle předpisů a když jsem si před pár lety spočítal, za jak dlouho se mi vrátí investice do TDI, tak u 1,9 mi vyšlo 200 000km, u 1,4 asi 120 000km . To už doufam budu mít auto úplně jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapci, nechápu proč si kupujete nějáké HTP a 1,4 když to vůbec nejede a žere jako prase, já osobně mám fabku 1.9TDI,74kW, jezdím za cca 5,2-5,4 a to jako vůbec lehká noha není, po dálnici 160-180, mimo město do těch 120-130 a ve městě dle předpisů, trasu frýdlant(fm)-ostrava-karviná zajedu tak za 5litrů. kupte si raděj příště TDI a máte klid, a to nemluvím o tom, že když ty vaše HTP a 1,4 naložíte tak jedete zase dráž lol

160-180km/h za 5,2-5,4l ? ? ? A celých 100km v kuse? :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

160-180km/h za 5,2-5,4l ? ? ? A celých 100km v kuse? :p

jasně že ne :)

to je moje kombinace, a to jezdím po dálnici celkem často, vím jen, že při 130 to myslím ukazuje aktuální spotřebu 4,8 když je zahřátej motor. Jen prostě nechápu ty vaše stále diskuze na to kolik to žere, stejně tak i tak budete jezdit a když chci auto které nežere tak vemu nějáké 1,4tdi nebo tak. kdybych jezdil tím stylem jak jezdíte v těch HTP (říkám tomu vysavač) nebo 1,4 tak jedu tak za 3-4 litry. a rozvody??mě vyjde servis stejně jak na benzínu, stačí vědět jak na to. Rozhodně netvrdím že fabka v tdi je nějáká sláva, kdo jel v MB nebo jiné prémiové značce tak už se jen škodovkám směje.... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně že ne :)

to je moje kombinace, a to jezdím po dálnici celkem často, vím jen, že při 130 to myslím ukazuje aktuální spotřebu 4,8 když je zahřátej motor. Jen prostě nechápu ty vaše stále diskuze na to kolik to žere, stejně tak i tak budete jezdit a když chci auto které nežere tak vemu nějáké 1,4tdi nebo tak. kdybych jezdil tím stylem jak jezdíte v těch HTP (říkám tomu vysavač) nebo 1,4 tak jedu tak za 3-4 litry. a rozvody??mě vyjde servis stejně jak na benzínu, stačí vědět jak na to. Rozhodně netvrdím že fabka v tdi je nějáká sláva, kdo jel v MB nebo jiné prémiové značce tak už se jen škodovkám směje.... :palec2:

Tak to bych chtěl vidět tvou jízdu. S 1,4 jet za 3-4 litry? To seš potom jeden z těch, co jezdí 80 a celou dobu čumí na PP :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně že ne :)

to je moje kombinace, a to jezdím po dálnici celkem často, vím jen, že při 130 to myslím ukazuje aktuální spotřebu 4,8 když je zahřátej motor. Jen prostě nechápu ty vaše stále diskuze na to kolik to žere, stejně tak i tak budete jezdit a když chci auto které nežere tak vemu nějáké 1,4tdi nebo tak. kdybych jezdil tím stylem jak jezdíte v těch HTP (říkám tomu vysavač) nebo 1,4 tak jedu tak za 3-4 litry. a rozvody??mě vyjde servis stejně jak na benzínu, stačí vědět jak na to. Rozhodně netvrdím že fabka v tdi je nějáká sláva, kdo jel v MB nebo jiné prémiové značce tak už se jen škodovkám směje.... :palec2:

Njn, nudné "zimní" večery o debatách nad spotřebou :) Já s 1,4 mám dlouhodobou žravost 6,8l... i kdyby byla 10l jezdil bych stejně...jen by mě to víc sralo lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...