Přejít na obsah

Zlomená ojnica 1.9 TDI PD 77 kW


reprom

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

V sobotu se mi na dalnici stalo to same. Zlomena ojnice a cely motor v prdeli. octavia 2 Facelift, 1.9Tdi 2009,najeto 180.000km,motor BXE. Zvazuju,ze napisu primo do skodovky nebo mam zajit na nejakou pobocku? Je evidentni,ze je to nejaka vyrobni vada,tak proc bych si mel shanet motor ja? Co si o tom myslite? Ctyri roky stare auto a uz mam menit motor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ahoj, napísal som Ti aj do súkromnej správy.

 
 
Ja som už písal všade aj priamo do Škodovky do ČR a odpoveď neprišla žiadna - je tomu už viac ako pol roka....Škodovka si neprizná výrobnú vadu aj keď by opak zdvihol jej renomé.....ak ešte vôbec nejaké má....
Chce to asi len preventívne vymeniť ojnice, ojničné šruby, ojničné pánvy a všetky ložiská.....
Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se škodovkou jsem si beznadějeně dopisoval asi měsíc. Tvrdili, že o tom fakt nic neví. Nějaký ojnice na 1.9TDI? Fakt ne.

Ale že když jim pošlu kopii servisní knížky, poctivě vyplněné, tak že v případě této závady mi okamžitě a ochotně pomůžou a budou se podílet na nákladech. Když jsem napsal, že nemám pravidelně vyplněnou knížku, už se se mnou nebavili.

 

 

děkujeme Vám za e-mail, ke kterému sdělujeme: omlouváme se, ale protože
> > > neznáme původ Vámi uváděných informačních zdrojů, není v
> > > našich možnostech je komentovat. V každém případě však nelze takováto
> > > tvrzení ve vztahu k motorům typu BXE globalizovat, protože
> > > k takovýmto příhodám může dojít jak z výrobních, tak i provozních
> příčin.
> > >
> > > Pokud u některého z těchto typů motorů dojde k podobné závadě z
> výrobního
> > > zavinění a vozidlo je pravidelně servisováno v
> > > autorizovaných opravnách Škoda, je oprava řešena vždy vstřícným
> způsobem
> > a
> > > to i v době pozáruční.
> > >
> > > V průběhu výroby jednotlivých automobilů Škoda dochází k zavádění
> > > technických a jiných novinek, které jsou výsledkem tzv.
> > > inovačních procesů a jsou zaváděny s každým následujícím modelovým
> rokem.
> > > Tyto procesy se týkají samozřejmě i pohonné jednotky
> > > vozidla, tedy i motoru typu BXE. Ty to změny však nelze pro starší
> > > provedení použít. Jako prevenci si dovolujeme doporučit
> > > dodržování pravidelné servisní péče v autorizovaných opravnách Škoda se
> > > včasnou výměnou motorového oleje. Tato pravidelná
> > > servisní péče, jak jsme již uvedli, je i podmínkou pro vstřícné řešení
> v
> > > době pozáruční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemelo cenu neco resit se skodovkou.Po nekolika telefonatech a navstevach servisu jsem zjistil,ze zadarmo dnes nikdo nic neudela i kdyz je to jednoznacne jejich chyba-teda podle meho nazoru. Motor jsme s mechanikem sehnali,najeto cca stodvacet tisic,se spojkou,olejem,rozvody me to stalo 30.000,- samozrejme jsem nechal vymenit i srouby na ojnicich. Auto konecne zas jezdi. Ten,kdo ma motor BXE 2007-2009 a jeste ho to nepotkalo,by mel investovat tech par korun do sroubu.Dost smutne obrazky,kdyz clovek koupi za tezke prachy ctyri roky stare auto a stane se tohle. Uz bych to nechtel znovu zazit...

post-56270-0-61664400-1383937759_thumb.j

post-56270-0-50808400-1383937773_thumb.j

post-56270-0-80784800-1383937791_thumb.j

post-56270-0-01304800-1383937992_thumb.j

post-56270-0-56237300-1383938006_thumb.j

post-56270-0-91100300-1383938028_thumb.j

Editováno: , autor: vi.l.ik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem zajímavé počtení o tomto problému je zde http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=110100&postdays=0&postorder=asc&start=0 Ve zkradce tento jev je způsoben vlivem kvality materiálu ojnice, kdy praskne a vylétne blokem motoru ven. Jedná se o vadnou sérii v ŠA o tom vědí a jde o motor BXE mezi roky 2007-2008. Vše ostatní podrobnosti jsou v odkaze, který jsem přidal v tomto příspěvku.

Už to bolo preukázané, že je vadná séria ojníc ? Nepostrehol som to. Zmenil sa od roku 2008 alebo neskôr do dnešného dňa tento diel za iný v prvovýrobe ? Má iné číslo tento diel v ETKE ??? Kto má aktuálnu ETKU, nech to overí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak ty, ale mě už v tomhle počasí také leze spotřeba nahoru. Nemůže to být tímto??? 

 

No sice je to OT, ale rychle. Vyměn palivový filtr, natankuj prémiovou naftu a začni přidávat dlouhodobě VIF. Nikdo neví co předchozí majitel tankoval. Alespoň se ti vyčistí palivová soustava. Jinak těch 6 na 100 je celkem v normě. :kol-47:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm to je pravda.Muze to byt pocasim,zkusim vymenit ten filtr a o VIF do nafty jsem uz uvazoval,to musim taky udelat. Rozvody nevim jak,ja tomu az tak nerozumim,ze bych na to mrknul a rekl dobre nebo spatne. MEchanik rikal,ze jsou slusne. Zkusim ty veci co pisu na zacatku. No kazde auto bude jezdit za jine litry, se starym motorem nebyl problem jezdit treba po peti az deseti kilometrech jizdy za 4,5l,proto me to prekvapilo. Nejsem zadny zavodnik,jezdim podle predpisu,do prace jezdim 30km denne,a kdyz prijizdim domu vzdycky se divam na pocitac a byvalo tam jak pisu cca o litr mene...Navic ted po tom,co se mi stalo s motorem mam strach jit na 3000ot/min :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamarade ja bych to prohnal,myslel jsem na to,ze najedu nejake kilometry tak zlehka a pak tomu protahnu peerka. Ale nedokazes si predstavit ten strach,co kdyz se to stane znovu. Stalo me to dost penez a stat se to znovu,nevim co bych delal. Snad bych to auto jen zapalil a dal jezdil busem. Na druhou stranu,co se muze jeste po*rat,kdyz srouby jsou vymenene?Snad nic :D Co se vlastne stane kdyz to okourim co to da?dostanu se na omezovac a vic to nepojede ne? predtim jsem jezdil v benzinu a mohl jsem se k tomu chovat hrube a jak jsem chtel. Na naftu mam zafixovany takovy nazor,ze musim opatrne,nevim proc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...