Přejít na obsah

Olej do Fabie 1,4 16V 55 kW


Volvak

Doporučené příspěvky

Zalezi o kolik je to nad horni ryskou? Jestli treba 1mm, tak to neni treba resit, alekdyz uz by to bylo vic jak 2-3mm tak se muze stat, ze to proste bude tlacit trosku vic pres gufirka, ale neni tomu tak vzdy, jen ta moznost existuje. Je dost mozne ze si to motor za chvilku trosku sezere, a uz to apk bude ok.

Tohle se stane, kdyz se to meri a pak se trosku doleje, a zase zmeri a zase trosku doleje a pak to vypada ok, ale po projeti si to pak sedne a kdyz se to meri znovu, tak to je kousek nad rysku, 1x jsem to taky tak dolival az prelil. Ovsem me to svedomi nedalo, a trosku oleje jsem radeji odsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bol asi super servis,ked tam drbli skoro o liter viac...plus poskodenie katu hrozi...ach jaj,ked uz aj obycajny analfabet a uzivatel auta viem kolko tam ma ist oleja,aby to nevedel servisak???nalial by som mu to do gagora chujovi!!:D preto si radsej olej menim sam,je to jednoduchsie ako zhodit koleso...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady.

Nechtěl jsem nic riskovat a odsál jsem přibližně půl litru oleje, hladina je teď přesně mezi horní a dolní ryskou. Kolik oleje bylo skutečně do motoru nalito asi nelze zjistit, jestli podle pitrs78 je 3,3 litry po horní rysku, tak ho tam nejspíš nebylo tolik. Servis nicméně účtoval plné 4 litry a to mě trochu vyplašilo.

To miro89: souhlasím, že je to vina servisu. Jinak ale jsem s tímto konkrétním (podotýkám neautorizovaným) servisem spokojen. Podle mě se servisman koukl na dekl motoru, kde je napsáno "1.4" a zaměnil to s motorem 1.4 MPI, kam se (podle údaju škody Auto) lejou skutečně ty 4 litry. To ho ale neomlouvá, předpokádám navíc, že dekl na 1.4 MPI vypadá jinak, navíc na zadku auta je cedulka "16 V".

Je to poučení do budoucna, příště si dám víc bacha. Mimochodem, olej nalili Shell Helix Plus 5W-30, s tím nejsou problémy, spotřeba na 1000 km nulová.

Zdravím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jabara: ja ho chcem skusit tiez...a neni lepsi este helix 5W40??? no a co mas za rocnik motoru a nabehanych km???ja mam 74Kw,2000 a 110 tisic nabehanych...a zere aj travu pri krajnici aj so zvodidlama :D mozno by som tym olejom nieco znizil,lebo co som pocul na castrol.... je to uz len znacka,kvalitativne zevraj horsi nez mogul,alebo to iste...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jabara: ja ho chcem skusit tiez...a neni lepsi este helix 5W40??? no a co mas za rocnik motoru a nabehanych km???ja mam 74Kw,2000 a 110 tisic nabehanych...a zere aj travu pri krajnici aj so zvodidlama :D mozno by som tym olejom nieco znizil,lebo co som pocul na castrol.... je to uz len znacka,kvalitativne zevraj horsi nez mogul,alebo to iste...

a co to žere i s tou trávou kolem silnice, benzín nebo olej?

já teda castrol zrovna taky moc nemusím, ale nikdo ti neřekne, který olej je lepší nebo ten nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pitrs78:

Shell Helix Plus 5W-30 je už asi dost starý výrobek. Na webu jsem našel specifikaci Shellu z roku 2006. Nicméně můj servis ho takto uvádí ve faktuře a já nemám důvod o tom pochybovat (zatím). U sudu, ze kterého ho lili, jsem ale samozřejmě nestál. Třeba ho mají nakoupeno víc...

Existuje ještě Shell Helix Plus Diesel 5W-30, s tím se to asi dá splést. Na webu se teď prodává Shell Helix Ultra 5W-30 s velmi podobnou VW specifikací, řekl bych, že je to modernější verze toho mýho oleje, a pak Shell Helix Extra Ultra 5W-30, s trochu jinou VW specifikací, oba údajně použitelné do dieselů i benzínu.

To miro 89:

motor je z roku 2005 (BKY, 55 kW), najeto 145 tis.km, spotřeba oleje minimální, ale roční nájezd je jenom 7-10 tis.km, spíše krátké štreky po městě a okolí, občas něco delšího, dálnice málo. Jak už jsem psal, oleje moc neřeším, motor si nestěžuje, sám nevím, jak bych rozpoznal jeden olej od druhého. Olej 5W-30 údajně lepší na zimu.

Osobně si myslím, že servisy mají prostě do zásoby nakoupené sudové oleje několika základních specifikací, který jsou pro ně cenově výhodnější, a ty pak lijí do všeho. Pokud si zákazník k výměně nepřinese svůj vlastní olej, moc to s ním neřeší.

Zdravím všechny fabiány

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ale má litr za 70kč :D No ale vážně, takhle ten motor odepíšeš, nebo ho můžeš poškodit, což se klidně už mohlo stát.

Proč nekoupíš tento olej, splňuje normu 500.00 pro benzín, takže je to OK a cena je velice pěkná. Sám tyto oleje používám: http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1407

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jej pouzivam nekolikatou sezonu a zatim vse ok.Furt to zere stejne oleje a tlaky na vsech valcich ok.Merili jsme to bo jsme mysleli ze je po motoru,ale nakonec se z toho vyklubaly zasrany vstriky.Ale mozna se necham ukecat na ten mogul az budu delat vymenu.Fabka zatim slape,pokud se teda nezasere vstrik nebo si klapka nepostavi hlavu.

Editováno: , autor: labi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím,měl bych dotaz:známý má fabii 1,4 16V 74 a najezdí měsíčně tak cca 2000-2500km.Jde o to,že co 1000km dolévá cca 0,5l oleje,což je u tohoto motoru normální a taky v normě,takže tam má vlastně pořád olej nový.Nyní mu opět vychází výměna ,ale když tak přemýšlel,tak vlastně tím doléváním tam má stálý přísun nového oleje a přemýšlel,že by ztoho důvodu vyměnil pouze olejový filtr.Co vy na to?Díky :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ ,chce to vymenit komplet. Ono i kdyz sice doleva olej, tak je fakt ze nebude uplne spatny, ale diky tomu ze jde porad pres ten samy filtr, a kolujou ty necistoty, tak se to zasere a vymena je nutna, pokud ma motor rad. Jedine co mu doporuc, at pouziva olej 10w40 nejake rozumne znacky. Pokud ovsem uz tak necini.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...