Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

jak jiz se tady nekolikrat psalo, kdyby jste meli origo kabel, tak nemate zadny problem s verzi SW a nic neresite a mate jistotu. Vlastnite auta prevysujici cenu 1/4 mega a tady ted chcete usetrit ? No nevim, ja sice kabel nemam, ale urcite bych sel do origo, uz jen kvuli tomu, ze by mi snad nekdo pomohl, ale obratit se na me nekdo, ze ma klon kabel a posrala se mu jednotka, tak se mu vysmeju a poslu ho nekam ... tot muj nazor. A vy co mate klona, preji hodne stesti u rozjeti spravneho a plne funkcniho SW ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už se tu několikrát psalo, je třeba používat verzi SW dodanou s kabelem a neaktualizovat... a nemáte problém.

Riskovat znefunkčnění kabelu rozhodně nestojí za mizerný překlad do češtiny.

O poškození jednotky neorigo kabelem jsem ještě neslyšel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S poškozením jednotky jsem se taky ještě nesetkal, HW to snad není možné a SW zablokování se stát může, ale nestává se to často. 

Co se může stát je třeba tohle, vzato z jiného tématu - http://forum.skodahome.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=288718 . Hezký kód. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim mam mensi problemek,mam klon HEX CAN,fungoval mi normalne na VCSD 10.6.4. kde slo normal i kodovani,pak mi ale prestal jit,tak jsem ho opravil,podle navodu,ale od ty doby mi funguje jenom na VCSD 908.1 coz by mi nevadilo,ale nemuzu tam kodovat,jelikoz mi to pise,ze to lze pouze s originalnim kabelem.... Muzete mi poradit jak zase rozchodit nejak to kodovani?? 
Toto mi to napise pri pripojeni do auta,kdyz to nemam v aute,tak se vse tvari OK

post-7478-0-47805500-1366465987_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja potrebujem ten VCDS na vymazavani zavad nezavisleho topeni mam OII a niekedy sa mi stane že kurenie nabehne na 10sec a potom sa vypne  nasleduje dobeh a potom znovu štart topeni a zase 10sec a vypne. Potom sa topeni zablokuje a neda sa znovu zapnut až kym sa nevimažu chyby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím, podle vzhledu vypadá jako anglický originál. Nebo kopie anglického originálu. :)

A nebylo by lepší vyřešit problém s tím topením, než pořád mazat chyby? Protože mám takový pocit, že tohle není normální chování nezávislého topení... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji raději používat co nejaktuálnější anglickou verzi, než českou 10.6., protože je sice "česky", ale je to tak strašně přeložené, tedy co se týče labelů, že i když vím co který bite znamená, tak v překladu do češtiny tomu nerozumím. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem poprvé používal VAG pro zápis a narazil jsem na problém - mám verzi 11.11.3 (Čína + soft dodaný ke kabelu)

 

Čtení běhá zdá se OK, funguje i něco ze zápisu (registrace nové jednotky v CANu - domontoval jsem telefon) a i v interface HF jsem aktivoval BT, ale za boha nezměním kódování - např. jsem chtěl změnit jazyk BT - mám kódování 411, kódoval jsem 466 (zkoušel jsem i jiná - 322 na angličtinu bez MF volantu), vcds napsalo "Coding accepted", ale nezapsalo to... ukazuje to pořád kód 411 a HF je pořád německy... zkoušel jsem to i na rádiu (zapnutí HF) a to samé... máte někdo nápad? Zkoušel jsem i měnit ty další hodnoty vendor atd. a je to pořád stejné...

 

Díky za nápady!

 

EDIT: provozuju to ve virtualboxu pod linuxem, může to být ono? Ale dost lidí tvrdí, že jim virtualbox funguje OK

 

EDIT2: tak po tom, co jsem to vzdal a vrátil se k autu za pár hodin bylo vše nakódováno - teda zjevně je třeba po kódování vystoupit/nastoupit.

Editováno: , autor: camel1cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale divný to je stejně - sice se vše chová, jako by to kódování co jsem zadal bylo aktivní, ale když se podívám na aktuální kód, tak se neshoduje s realitou - např. HF jednotka na mě na maxidotu mluví česky, ale v kódu je na příslušné pozici 1 - tedy němčina...

 

Co je špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi poraďte, 

 

koupil jsem kabel a chtěl nakodovat světla na denní svícení:

 

- VCDS akceptuje kod ale ten se v řídící jednotce neuloží, netušíte čím to je ? 

- může to být v inicializaci jednotky ?

 

Když sem vkládal kod poprvé vyskocila mi hláška o inicializaci a já klikl ANO použit defaultní hodnoty 12345 atd.

 

hlaska.jpg?ver=0

 

 

 Pak sem to zkoušel několikrát a zjistil jsem že se číslo zařízení změnilo z 00000 na 12345, zmizelo seriové číslo, a změnilo se kodování

které sem ani nezadával

 

původní LOG:

 

Adresa 09: Centrální elektrika Labely: SVO\3C0-937-049-30-H.lbl
Řídící jednotka SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E
Díl: Bordnetz-SG H54 2602
Revize: 00H54000 Seriové císlo: 00000005678901
Kódování: 01880F030004140043110D000000000000097F075C000000000000000000
Dílna #: WSC 73430 790 00000
VCID: 33611BFF522E49B

 

 

 poslední log :

 

Adresa 09: Centrální elektrika Labely: SVO\3C0-937-049-30-H.lbl
Řídící jednotka SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E
Díl: Bordnetz-SG H54 2602
Revize: 00H54000 Seriové císlo: 00
Kódování: 01880F030004140043110D0000000000000000075C000000000000000000
Dílna #: WSC 73430 790 12345
VCID: 33611BFF522E49B

 

Nevím si s tím rady, může to být tou inicializací ? Nebo kde je zakopaný pes...

 

Jak to je s těmi čisly servisu, zařízení atd ?

 

Děkuju za reakci

Editováno: , autor: Satrej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • Pawouk změnil název na VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...