Přejít na obsah

Originální rádio ŠKODA Symphony - VŠECHNY DOTAZY SEM!!!


Host Lacer

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Je super, že už to někdo vykoumal, tak ještě aby to někdo začal vyrábět a pak si to koupím, protože 2/3 návodu jsem vůbec nerozuměl... :feve: holt nejsem elekto kluk..B)

no ja uz mam rozpracovany modul komunikace simulace changer, radio-ipod, canbus a externi displej, ale za pomoci atmegy. mozna by se po sehnani dokumentace k maxiku dal pouzit ten stavajici displej, ale ja bohuzel maxik nemam, takze o tom ani neuvaziji. ale casu malo :-/

ovsem pokud to dotahnu do konce v nejake ofiko verzi ( rozumej oficialne oklestene ), tak ti dam vedet ;-)

EDIT: jen pro info> na dotazy, jestli uz je to hotove nebudu reagovat. az to bude, tak to bude.

mnoo se tesim :) taky nepatrim k tem elektromanikum :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S origo reprakmi je najlepsie origo radio. Mam uz Symphony MP3 a najvyssia spokojnost. Skvelo ladi s interierom, nerusi dojem tak ako tie HIFI-TRIFI svietiace blikajuce radia a kvalita zvuku je vyborna. Co sa tyka mp3, prehrava bez problemov, medzi pesnickami necaka niekolko sekund kym najde dalsiu ako som predpokladal (dokonca aj ked pouzivam nahodne prehravanie). Napalil som si cvicne jedno CD kde mam 8 albumov (cca 130 mp3).

Jedine negativum je uz spominane prehadzovanie jednotlivych albumov. To nevie. Ja mam ale stale zapnute nahodne prehravanie a tak mi hra vzdy nieco ine. Je to ako mat svoje vlastne radio. 130 pesniciek to je viac ako by ste poculi za mesiac vo F_N Radiu, nehovoriac o tom, ze su vsetky podla vasho gusta. :) Po preruseni pokracuje v prehravani kde skoncilo. Da sa nastavit, ci sa ma vypnut po vypnuti kluca (a po zapnuti znova spustit), max hlasitost po zapnuti, o kolko sa ma zosilit pri vyssej rychlosti * , ... a dalsie drobnosti. Osobne mi vyhovuje, ze ho nemusim zakazdym vyberat pretoze som lenivy. Ale to uz je tema o kradnuti a nie o radiu.

Spokojny som s radiom a pochvala aj predajcovi : pavelr

* ak niekto viete ako presne to presne funguje vysvetlite prosim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filini: Kolik tě rádio stálo? Jen pro srovnání cen. Já kupoval v oficiální servisní organizaci Technisat. Uvádí sice, že se jedná o rádio repasované, ale přišlo rádio úplně nové včetně krabice, návodu atd. Ptal jsem se známého ve škodovce, potvrdil mi to co jsem si myslel. Rádio je nové, ale jako nové ho v "brm" prodávat nemůžou, z důvodu, že oficiální cena ve škodovce je kolem 13 tKč.

Co se týče funkce Gala na kterou se dotazuješ. Čím je nastavené číslo vyšší, tím víc se rádio vzhledem k rychlosti vozidla zesiluje. Já mám nastaveno myslím 6, což mi přijde tak akorát.

Co maxidot máš? Musím přiznat, že hlavní důvod ke koupi tohoto rádio byl právě maxidot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filini: Kolik tě rádio stálo? Jen pro srovnání cen. Já kupoval v oficiální servisní organizaci Technisat. Uvádí sice, že se jedná o rádio repasované, ale přišlo rádio úplně nové včetně krabice, návodu atd. Ptal jsem se známého ve škodovce, potvrdil mi to co jsem si myslel. Rádio je nové, ale jako nové ho v "brm" prodávat nemůžou, z důvodu, že oficiální cena ve škodovce je kolem 13 tKč.

Co se týče funkce Gala na kterou se dotazuješ. Čím je nastavené číslo vyšší, tím víc se rádio vzhledem k rychlosti vozidla zesiluje. Já mám nastaveno myslím 6, což mi přijde tak akorát.

Co maxidot máš? Musím přiznat, že hlavní důvod ke koupi tohoto rádio byl právě maxidot.

Maxidot nemam, zatial mi ani nechyba. Autom jazdim len do prace. :)

Neviem ci mozem napisat cenu. Bezna cena je myslim 4500 Kc , moja bola o nieco nizsia.

Radio bolo v krabici s manualom a kodom, ako nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci do své Fábinky CD měnič k rádiu Symphony (jakkoliv je to nepraktické z hlediska množství muziky na 6 CD, také vím, že jde Symphony předělat na MP3 a jiné rádio udělá lepší službu, prostě mne baví to instalovat :-))

A teď co od vás potřebuji poradit:

Jaké všechny typy měničů lze k Symphony použít? Origo je jasné, pak jsem četl o Panansonicu a Grundigu-víte někdo typ?

Lze koupit jako díl přihrádku na měnič pod sedadlo spolujezdce? Kde a za kolik? Informace od prodejce Škoda mám takové, že se tento díl dodává pouze s originál měničem. Pokud lze samostatně nevěděl by někdo číslo dílu, prosím? (Onyx)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci do své Fábinky CD měnič k rádiu Symphony (jakkoliv je to nepraktické z hlediska množství muziky na 6 CD, také vím, že jde Symphony předělat na MP3 a jiné rádio udělá lepší službu, prostě mne baví to instalovat :-))

A teď co od vás potřebuji poradit:

Jaké všechny typy měničů lze k Symphony použít? Origo je jasné, pak jsem četl o Panansonicu a Grundigu-víte někdo typ?

Lze koupit jako díl přihrádku na měnič pod sedadlo spolujezdce? Kde a za kolik? Informace od prodejce Škoda mám takové, že se tento díl dodává pouze s originál měničem. Pokud lze samostatně nevěděl by někdo číslo dílu, prosím? (Onyx)

brand panasonic asi urcite ne. ma jinou komunikaci a konektor. brand grundig by eventualne mohl byt, ale myslim, ze take pouziva jinou komunikaci. mam takovy dojem, ze nemohou vyuzit vw komunikaci. jde tam pouzit changer ze skodarny a z audiny. a to jak verzi pod prihradku spolujezdce, tak vertik ci horizontalne montovany kufrovy menic. bez problemu. ovsem jak rikas, neni o co stat.

EDIT: ten z audiny muze mit kulaty konektor, ale to neni problem prepojit.

Editováno: , autor: mISHA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schránku na měnič pod sedadlo jsem si dnes ověřil u jiného prodejce, lze ho objednat jako díl samostatně a jedná se vlastně jen o kryt s dírou za 85 Kč.

Teď již jen vyřešit vlastní měnič.

vazne? hod nejake info. ja musel rezat :-(

jinak mas pravdu. pokud vyrabi primo s vw komunikaci tito vyrobci, tak pak neni problem s pripojenim. nicmene ohledne panasonicu jsou tam krapet zcestne informace. ale na tom zas az tak nezalezi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak zoženieš kludne aj z pola alebo golfov štvorkových pod rádip rovno, ja som tak jeden kamaratovi montoval a je spokojny, so symphony hra ved prečo aj nie nie?

Výrobca bol SONY

ale pod tu sedačku origo dokúpiš aj tú kovovú konštrukciu čo ho vlastne o sedačku drží tzakže nemusíš laborovať čo a jako uchytiť

Neviem teraz čísla dielov, nemám ETKU po ruke žial

ale pôjde v podstate každý z koncernu VW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnič je již na dosah, má však jednu vadu-nemá kabel.

Víte někdo jak je kabel k originál Škoda měniči zapojen? nebo nechal v Liberci k propískání? Udělal bych si ho.

EDIT: U zapojení autorádia je popsáno zapojení MINI-ISO takže by mi stačilo, co je na kterém pinu u CD měniče.

Editováno: , autor: Flag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co třeba tohle na Ebay? Vychazi to cca na 1300,-

Nechápu, co se tady pořád řeší. Pokud chcete připojit vlastní MP3 přehrávač jednoduše a jste ochotni dát kolem 800 Kč, tak existují rádiovysílače s připojením na Jack. Vsuneš do sluchátkového výstupu, na krabičce nastavíš jednu z asi 4 frekvencí vysílání a na rádiu naladíš ten kmitočet. A už to gunguje. Univarzálně na všech rádiích, i doma. Viděl jsem to již v nekolika obchodech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, co se tady pořád řeší. Pokud chcete připojit vlastní MP3 přehrávač jednoduše a jste ochotni dát kolem 800 Kč, tak existují rádiovysílače s připojením na Jack. Vsuneš do sluchátkového výstupu, na krabičce nastavíš jednu z asi 4 frekvencí vysílání a na rádiu naladíš ten kmitočet. A už to gunguje. Univarzálně na všech rádiích, i doma. Viděl jsem to již v nekolika obchodech

akorát symphony nemá jack

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát symphony nemá jack

Myslel to jinak. Jack popř.USB jako výstup z např.MP3 přehrávače zasuneš do toho radiovysílače (FM transmitteru)ten to převede na rádiový signál, který vysílá na předem zvolené frekvenci. Tuto frekvenci si pak naladíš na Symphony. Funguje to, ale mizerně, občas to zašumí, frekvence se musí měnit, tehdy, když se v blízkosti příjmané frekvence nachází nějaké rádio.Se signálem po drátu to nejde srovnávat. Je to spíš taková nouzovka, např. do služebního auta apod.

Tady FM transmitter od Emgetonu: http://www.emgeton.com/product82.htm

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal jsem pracovat na výrobě kabelu a montáži měniče do Fábie. Budu zde psát co jsem potřeboval:

Lze zakoupit sadu pro montáž CD měniče (obsahuje kabel, držáky pod sedadlo a kryt), AZ0 400 001 - 1790,- Kč

Nebo jednotlivé komponenty:

6Y0 881 098A - kryt CD měniče 86,- Kč

6Y0 881 628A + 6Y0 881 628B 127,50 + 85,- Kč

4A0 972 643B - mini ISO modré 8 pin - 107,46 Kč / 31,- Autoprofi

6Q0 972 726 - konektor do CD měniče 12 pin - 102,50 Kč (pozor v ETCE vylézá jako součást svazku pr. dveří, ale je to on :) )

piny do obou konektorů jsou stejné, za 2 piny na 20 cm drátu zaplatíte cca 60 Kč při objednání z náhr. dílů Škoda nebo 3,10 Kč/ks při nákupu samotných pinů v autohifi prodejně (Autoprofi Liberec)

a nějaké vhodné kabely.

Zapojení je ve schématu v DP číslo: 61/6 (stejné i pro Symphony)

post-3994-1196923931_thumb.jpg

Editováno: , autor: Flag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...