Přejít na obsah

Upevnění SPZ / RZ


Escrito

Doporučené příspěvky

Přední jsem ani nevrtal, vzal jsem přímo od Škody samozřezné šroubky a vzal to skrz značku do nárazníku, pak dal na šrouby krytky aby nebyly vidět a bylo to hotovo, u přední značky je to v pohodě, nárazník je plastový. Zadní jsem neměl odvahu vrtat, přece jenom bych musel vrtat do kovu a pak mi začnou někde reznout zadní dveře a Škoda mě pošle se zárukou na prorezivění karoserie do háje, tak jsem ji přilepil, zadní není tak ohnutá, jako přední, takže je to bez problému, drží to jako přišroubované a nemusel jsem vrtat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Tak přední jsem vyřešil docela elegantně- povedlo se mi mezi číslama najít skulinku pro šrouby a na ty sem pak nacvaknul ty bílý čepičky.

 

Ale zadní SPZ  mi fakt už pije krev. Při zavírání dveří mi dycky ten lajdácky na dva šrouby uchycenej podráneček zachrastí a mlátí do dveří. Takovej hnusnej drnčivej zvuk.

 

Tak sem si teda průzkumně sundal zadní vnitřní oplastování zadních dveří abych zjistil jestli se tam dá vrtat a pak bych si pořídil ty plastový rozpěrný bazmeky který se zacvaknou do plechu a pak se do nich klasicky zašroubuje šroub pro SPZ. Jmenované bazmeky se daj samostatně koupit ve škodovce.

 

Na oboustanku se mi to dávat nechce. Tuto možnost beru už jako poslední extrémní řešení situace. Mam radši šrouby.

 

Poté jsem si informačně zjištoval jak je to v autorizáku s tim vrtáním jiných děr, jestli to dělaj a nebo i případně svépomocí- zkazit na tom nic nejde.

 

Ale ejhle, v autorizáku mi bylo řečeno, že to nedělaj a pokud bych to udělal doma, tak mi padne záruka na prorezavění pátých dveří.

Třeba i když by mi to začalo reznout třeba úplně v krajním cípu dveří u koncové lampy světla, tak mam smůlu.

To je ale pěkná kokotina.

 

Znovu píšu: Ten drnčivej zvuk mě fakt už se.re ale udělat si to nemůžu ani doma!

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve škodovce prodávají tzv. antivibrační podložku pod RZ. Je to taková pěnová samolepka, která se nalepí pod rámeček RZ. Na FII už nesedí tak pěkně, protože jsou ve dveřích prohlubně. Ale v balení jsou 2 ks, tak to jde za pomoci nůžek uspokojivě ubastlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem si teda průzkumně sundal zadní vnitřní oplastování zadních dveří abych zjistil jestli se tam dá vrtat a pak bych si pořídil ty plastový rozpěrný bazmeky který se zacvaknou do plechu a pak se do nich klasicky zašroubuje šroub pro SPZ. Jmenované bazmeky se daj samostatně koupit ve škodovce.

Poté jsem si informačně zjištoval jak je to v autorizáku s tim vrtáním jiných děr, jestli to dělaj a nebo i případně svépomocí- zkazit na tom nic nejde.

Ale ejhle, v autorizáku mi bylo řečeno, že to nedělaj a pokud bych to udělal doma, tak mi padne záruka na prorezavění pátých dveří.

Třeba i když by mi to začalo reznout třeba úplně v krajním cípu dveří u koncové lampy světla, tak mam smůlu.

To je ale pěkná kokotina.

Znovu píšu: Ten drnčivej zvuk mě fakt už se.re ale udělat si to nemůžu ani doma!

Přesně takhle to mám uchycený já, na přidané origo plastové matice. Otvor ošetřen důkladně základovkou. Šrouby jsou šrouby. Jukněte do mého tématu. Mechovou samolepicí podložku mám vpředu i vzadu a je klid, nic nedrnčí. Prorezivění doufám nehrozi, snad tam není taková konstrukční minela, jako byla u Felicií.

S tou zárukou by to snad nehrotili tolik, že by vše zkoumali tak důkladně. Dělá se pokud vím fotodokumentace a tu posuzuje ŠA, pochybuju, že posílají dveře do Bolky na posouzení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj všem ,chtěl jsem se zeptat ,zdali mi někdo dokážete odpovědět na to zdali jsou povoleny naší legislativou tyto otočné podložky(podlozkyspz.cz) ,myslím tím zdali když je budu mít namontované na autě a nebudu je za provozu používat . Na druhou stranu bych si dal svůj nick na srazy ,nepožíval bych je tedy na radary atd...sám se domnívám ,že je mít můžu nebo ne ?

 děkuju za odpověď Pavel

 p.s. v minulosti se tu řešili různé samolepky ale přímo toto ne,alespoň jsem to nenašel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš ji mít, dokud se nezmejlíš a s přesunutýma tabulkama tě nevyhmátnou PaChové. Pak přijdeš určitě o prachy a dost možná i o papíry od auta. Kolega z RoomsterClubu tohle má vyřešený tak, že na "zakázkovou" tabulku má vzadu připevněný háčky z pevnějšího drátu, při "akci" tabulku se svým jménem jednoduše zavěsí před ofiko značku a v případě potřeby zafixuje gumičkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí to napsat jen do jednoho vlákna, duplicitní dotaz jsem smazal. A taky najít tu správnou vyhlášku: Od listopadu roku 2003 je v platnosti vyhláška MD č. 401/2003 Sb., kterou se mění odst. 1), § 28 vyhlášky MDS č. 243/2001 Sb. takto: "Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě." 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ty tajný služby jsou trapný ,myslím že ty mají svoje vychytávky,ale jeden známí tyhle má a jsou strašně pevný ,ještě jsem nic takovýho neviděl  jen ty bezcenný zaclonky co se zasekávají ,tak přemýšlím...,jenže jsou celkem drahý,tak bych nerad aby mě policajti vyvedli z míry ,ale jak píšeš pokud to nebudeš otáčet před nimi ,tak to snad nebude problém,je tedy pravda ,že jsem je studoval u něj na autě a nic vůbec nic jsem nepoznal kdyby mi to neřekl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik to stojí? Nikde to tam nevidím.
Můj názor: z hlediska upevnění RZ je to v pořádku, otázka spíš je, jestli ten rámeček má (pochybuji) a musí mít homologaci (ostatně jako všechno, co se montuje na auto). Jestli to není běžně poznat, tak to asi nikdo zkoumat nebude. Já bych to spíš řešil tabulkou s nickem a magnety. Pokud to tedy máš jen na srazy. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...