Přejít na obsah

1.6 FSI (85 kW)


roman5a9

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Panove, da se u tohoto motoru ocekavat nejaky vyrazny problem u ojeteho auta s asi 90 000 km? stari cca 5 let? Dalsich 90 000 nenajedu asi ani za deset let.

 

Jde o to, jestli se to spise blizi spolehlivosti 1,6 Mpi nebo komplikacemi k 1,2 Tsi 2011/07 a mladsi.

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak ja už jsm svůj "problém" vyřešil, vzhledem k malému výběru benzínů jsem vzal co bylo po ruce a to byla 1,6 MPi a do ni jsem dal LPG.

 

Nicméně k tomu velkému testu: Ten test je hrubě orientační. Ty víš, kde byla opravdu rovina a kde mírný kopec? Lepší by bylo najít něco mimo dálnici, kde se můžeš otočit a vzít to opačně a udělat průměr. Takto se sčítá nepřesnost okamžité spotřeby + možný sklon silnice + možný vítr/protivítr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

kelly Spojková sada REPSET LUK

Objednací kód: LK 622324200

Vaše cena bez DPH 5 607 Kč Vaše cena s DPH

6 785 Kč

 

a cc-dily

http://www.cc-autodily.cz/spojka-kompletni-sada-9?count=60

 

proc tam je takoví cenoví rozdíl

 

nebo vzít SACHS ? http://www.cc-autodily.cz/spojka-kompletni-sada-10?count=60

Editováno: , autor: Hunterkyjov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ve Škodovce mi řekli 12-13tis za LUK. Říkám tak to vůbec, tak jsem to řešil přes známého a ten mi vzal Valeo z autokelly s nějákou slevou a i s prací chtěl 6500kč. Už je to ale tak rok a půl.

Editováno: , autor: Gregy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, tak jsem ,,hrdým" majitelem nových rozvodů tohoto motoru. Samozřejmě jako důsledek rachtání při studeném startu, kdy to občas racholtilo, byť dost nepravidelně Po přečtení stovek příspěvků v diskuzi jak zde na fóru, tak i v zahraničí jsem dospěl k názoru udělat rozvody včetně přestavovače vaček. Stejné doporučení jsem dostal od známého mistra dílny v škoda servise. Konečná cena na kterou se to dostalo je 19tis. z Toho 5000 za materiál(napínák, řetěz, vodící lišty, těsnění), 4000 tis za práci a 12 tis za přenastavovač. K tomu byla nějaká sleva a navíc akce z šekové knížky na výměnu rozvodů. K původním rozvodům, které se vybraly z auta mám pár postřehů k různým dílům:

- řetěz - po 87tis km na něm bylo ,,vidět" jakési menší vytahání (ten ale rachtání nezpůsoboval, rachtal by stále)

- vodící lišty - bez viditelného opotřebení

- napínák - je v něm pružinka a ,, zpětný ventilek" který drží v napínáku olej, pokud v motoru není jeho tlak=vypnutý motor; je dost možné, že napínák neplnil svou fuknci a olej z něj postupně vytekl, tudíž po startu mohlo docházet ke krátkodobému rachocení než se olej natlakoval a natekl do napínáku (pravděpodobně možná příčina)

- přestavovač vaček - pandořina skříňka, která mohla daný problém způsobovat anebo také ne. Neměl jsem jej rozebraný. Beztak při případné rozborce by se nejspíš nedal dát do kupy. Tudíž došlo na jeho výměnu. Jasně, je to drahá sranda, ale měnit rozvody bez něj a modlit se, ať je v poho je sázka. Sázka která se po pár startech může navíc prodražit o další 4 tis za práci.

Editováno: , autor: Tom_fsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarte nevíte prumer a delku vlnovce na 1.6 fsi cko mám ho prasklí podle motoru nemuzu najit a pod auto se nedostanu

Samotný např origo vlnovec neseženeš. Prodává se pouze origo díl spolu s předním katalyzátorem za nějaký 15 tis. Rozměry Ti nepovím, ale budeš muset vlízt pod auto, změřit to, koupit něco hodně podobnýho a pak jej trochu upravit a navařit. Stejně tak mi to chtěli udělat před tím, než se zjistilo, že předkatalzátor je komplet vysypaný a měnil jsem tudíž celou sestavu spolu i spolu s druhým katem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...