Přejít na obsah

Komplet brzdy


Speedy20V

Doporučené příspěvky

Díky. V podstatě by mi stačilo vyměnit jen sjeté kotouče (dám asi ty vrtané Zimermany). Desky (nevím přesně jaké) mám ještě ze 70 % dobré. Nebude to dělat neplechu, když je nechám? Jsou přizpůsobené těm starým kotoučům. Když se například upgradují nové desky na staré kotouče, tak se taky vlastně přizpůsobí. <_<

Idealni je pokud menis kotouce vymenit i desky. :D

Ano, když tak dej nové desky i kotouče. Ty staré desky přeci spotřebuješ později, po ojetí těch nových... :palec2:

Jak se tak dívám tak to slovo ojetí je docela romantické, že... :D

Je jaro.. lol

No jaro sice jeste neni, ale pichani uz zacalo, teda myslim hmyz samozrejme lol Ach ta romantYka :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

........

No jaro sice jeste neni, ale pichani uz zacalo, teda myslim hmyz samozrejme lol Ach ta romantYka :prc:

Mám tam hrubku? Nebo si jen děláš kozy? Můj pravopis není nic moc, ale já myslel, že to mám vzorně napsáno...

A jinak jsem byl se psem na louce pod lesem a tam fakt už jaro bylo Járo... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. V podstatě by mi stačilo vyměnit jen sjeté kotouče (dám asi ty vrtané Zimermany). Desky (nevím přesně jaké) mám ještě ze 70 % dobré. Nebude to dělat neplechu, když je nechám? Jsou přizpůsobené těm starým kotoučům. Když se například upgradují nové desky na staré kotouče, tak se taky vlastně přizpůsobí. <_<

Dovol abych tě nasměroval na správnou "cestu". Proto že to co píšeš je veliká hovadina. Pokud budeš dávat nové kotouče, tak k nim vždy musíš dát i nové brzd. desky!! Varianta 2. je, že se staré kotouče nechají stočit (pokud už nejsou na minim. tl 19 mm) a zase se dají nové desky!! A ne že ke křivě projetým deskám dáš nové kotouče a nebo naopak. Zrovna brzdy nejsou komponenty, které by jsi mohl ošidit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netvrdím, že to o čem píšu chci udělat. Jen jsem chtěl, aby mi to někdo rozumně objasnil a já se mohl konečně rozhodnout. Dííííííík -_-

Na čem se chceš rozhodovat? Kup nový co je potřeba a vyměň to.

Přesně jak říká MilanII, když výměna brzd tak za nové. :palec2: Brzdy a kola jsou základ pro dobré auto :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

........

No jaro sice jeste neni, ale pichani uz zacalo, teda myslim hmyz samozrejme  lol  Ach ta romantYka  :prc:

Mám tam hrubku? Nebo si jen děláš kozy? Můj pravopis není nic moc, ale já myslel, že to mám vzorně napsáno...

A jinak jsem byl se psem na louce pod lesem a tam fakt už jaro bylo Járo... :D

Kdepak, nemas ;) Delam si prdel, ze je potreba na romantiku, aby byl tvrdej :)

Jinak co se teplot tyka, dneska opravdu jaro bylo, myl sem auto v kratkym rukavu a uz jsou v Praze odkvetly sakury :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych napsat svoji zkušenost s ATE Powerdisk, koupil sem je loni i s destičkama ATE. Hned po montáži v servisu když sem si do toho sednul, tak pedal se nechal docela lehce sešlápnout až na podlahu s velmi slabým brzdným účinkem. To jsem se docela zalekl. Pak sem trochu našlapal pedál, zlepšilo se to, ale pořád nic moc. Najel sem asi 300 km vcelku se to moc nezlepšilo, nechal sem to odvzdušnit, ale vcelku bez žádné změny... pak jsem se dozvedel v X servisech že prostě ATE Powerdisk se asi oc nepovedly, že na to každej nadává. dalších 2.000 km byl brzdný účinek dost špatnej pedál šel do 2/3 vcelku lehce, pak teprve začal zabírat, muselo se silně tlačit na pedal, mezi tím se už provedlo asi 150×dvzdušnění, rozebrání hl. br. válce jestli někde nepodtejká těsnění, profukoval se celej systém, ale pořád se stejným výsledkem, nikde žádná závada, ale moc to nebrzdilo. Navíc když se držel pedál sešlápnutej, tak pedál pod tlakem nohy postupně klesal až na podlahu. Pak se to 2.000 km z niceho nic začalo brzdit docela dobre a dokonce i pedal prestal klesat... Tak sem se tloukl do hlavy ze sice stare originaly hazely do volantu, ale brzdilo to teda festove. Takze vysledek po najeti 30.000 km >> kotouce nehazej, zkrivene nejsou. Brzdny ucinek me osobne pripada podprumerny. Pokud bych mel nekde za tu brzdu fakt festove vzit, ruku do ohne bych za brzdy nedal, že to ubrzdí... Takže celkově spíš zklamání. navíc pedál dlouhodobě zabírá až od 2/3 což je na prd a musí se pak i vetší silou tlačit ( do dvou třetin jde celkem lehce, ale moc to nebrzdí, od 2/3 to sice brzdí, ale musí se tlačit).

Editováno: , autor: Matrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matrix:

Já bych to celý viděl úplně jinak. Podle toho co píšeš a podle toho co jsem si zažil s hl. brzd. válcem na mém autě, bych zcela jednoznačně řekl, že by ti tvoje brzdy nebrzdili ikdyby jsi měl bůh ví jaký kotouče o prům. 357 mm a osmi pístkové hliníkové třmeny!! Ten hlavní brzd. válec je dávno po smrti! Není možné, aby se ti pedál pod nohou propadal. A ten kdo ti rozebíral hl. brzd. válec, tě chtěl zřejmě zabít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se ale už propadat přestal, ale brzdí to pořád stejně blbě :( je zvláštní že to dělalo hnedka po výměně těch kotoučů, před tím ty starý kotouče sice házely, ale brzdily bezvadně. Dají se někde sehnat nějaké sady na repas tho hl.br. válce ?

to ze brzdy hned po vymene tolik nebrzdi je pokazde aspon z mejch zkusenosti ale trva to jen par km nez si to vsechno sedne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dají se někde sehnat nějaké sady na repas toho hl.br. válce ?

Já jsem si koupil hl. brzd, válec úplně nový. Ani nám s otcem ten starý válec nešel rozdělat. Tak teda nevím, jak to ti inženýři udělali, že ho měli rozdělaný. Klobouk dolů, když ho ještě nazpět složili. :palec2:

Opravné sady seženeš, ale ne origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám už v nabídce nový typ vrtaných kotoučů Zimmerman Formula Z s odděleným středem kotouče z lehké slitiny. Brzdná část je ocelová.

Kotouč je zajímavý tím, že snese podle Zimmermanu extrémní tepelné zatížení bez

deformace kotouče a bez snížení brzd.účinku vlivem přehřátí.

Pokud by se náhodou někdo rozhodl pro tyto kotouče umím udělat cenu.

post-27-1174249359_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...