Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

No právě chci si koupit něco lepšího, aby mi to nějakou dobu vydrželo, jelikož do toho narvu plno dalších peněz, jak se znám. 10 let třeba zrovna ne, ale těch 5 asi minimálně.

A ještě k té vzdálenosti, bude to Ivančice -> Brno (25km) snad 15x do měsíce do školy. Někdy Praha - Brno a tak. Po maturitě se toho hodně změní, těžko soudit.

Editováno: , autor: voki6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojoo, do předface se dávaly, po face byly 1.6 tdi a benzíny pokud se nemílím.
Já bych si raději časem to vyhřívání přidal a měl klid na duši, že je to vůz z dobrých rukou s řádnou údržbou. Každopádně jsem prodejce kontaktoval, ale silně pochybuji, že by mi nějakým způsobem mohl vyjít vstříc. 
Nejspíš budu čekat, pokud se najde dobrá nabídka s FRS nebo s FII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RS neber .. za ty prachy to nestojí .. když s tím budeš chtít jezdit sportovně na krev tak stejně těch 20km budeš ten motor prohřívat aby jsi ho neodrovnal .. A RS ti ukradnou i klidně před školou .. V praze to bude magnet na zloděje .. Koupil bych ojetou F2 .. kámoška má 1,4 TDI F2 před FL combi a koupila ji kolem 170 000 už dávno někdy před 4 - 5 lety .. Je to ještě motor bez DPF filtru takže stará rotačka 1,4 TDI PD .. jízdně bych řekl že je fajn a není se moc čeho bát .. je sice trochu hlučná ale pohoda .. rychle se zahřeje a ona jí vůbec nešetří a motor jezdí .. Já mám 1,6 po FL s DPF a myslím si, že  o moc tišší není.. Je fakt že mě točí při 130 2300ot. a o motoru skoro nevím. Jí točí něco kolem 3000 a říká že jí chce motor vyskočit z auta ale já bych si to právě na takové ježdění dokázal představit .. je to asi o zvyku..

 

A pokud se po matuře hodně změní tak počítám že stejně budeš dojíždět do Prahy na výšku, nebo za prací do Brna či Prahy .. Na tohleto by byla i ta 1,6 TDI ideál ale ta už je drahší a má to kurvítko kvůli kterého nespím a tou je EGR a druhé je DPF filtr :) Rozhodně za prachy RS fabie budeš mít mladší auto, bezpečnější a modernější ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si také myslím, že na auto pro běžné použití je ta cena naprosto neadekvátní. Za ty peníze se určitě dají pořídit novější a tedy komfortnější a technologicky vyspělejší auta. Už třeba to, že jedničková fabie nemá automatickou klimu...  Hlavně když dáš za auto všechny peníze, tak ti nezbyde žádná finanční rezerva - stále budeš mít sice pěkné, ale staré auto s nájezdem cca 160 tisíc - minimálně 10, ale spíše 20 tis. by jsi měl mít rezervu na případné opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 .. Koupil bych ojetou F2 .. kámoška má 1,4 TDI F2 před FL combi a koupila ji kolem 170 000 už dávno někdy před 4 - 5 lety .. Je to ještě motor bez DPF filtru takže stará rotačka 1,4 TDI PD .. .

Petře, máš pomotanej pojem s průjmem - rotačka není PD, protože PD je právě ten po-rotačkovej systém vstřikování nazvanej Pumpe-Düse neboli čerpadlo-tryska = každej vstřikovač je samostatnou vysokotlakou vstřikovací jednotkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupovat fabii 1..tak koukám po 1.4 16v 59kw......nebo po 2.0 85kw......jenže asi ten 2.0 bude nesehnatelnej...nebo když naftu  pak po klasice 1.9TDI 74kw..ale tam je to to samé....sehnat kus dobrej bude problém....

Jinak minulý týden byl v SM bazar s motorama škodováckejma 2,0i 85KW.....měl jsem tyto motory za nic moc..ale krom jednoho kodovýho označení je doporučovali.....ve fabii super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Achjoo, chtěl jsem slyšet trochu něco jinýho...  :kol-26: S tím kradením, určitě bych se podíval na nějaké alarmy s GPS a GSM komunikací. U nás Se kradou jak na běžícím pásu a ty RS ještě víc.

Editováno: , autor: voki6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty vis ze se kradou jak na běžícím pásu a Rs ještě vic a chceš se přidat mezi ty kteří jsou okradení? Základem zabezpečení je construct, garáž a dobra pojistka. Alarm je jen doplněk. Jsem stejne uvazoval v práci ze s tvým nájezdem okolo 12 000 km za rok je stejne nafta úplňe zbytečna. Jdi do benzínove .. starší seženeš snad i za 50 000 ve slušném stavu asi za 70 000 ale nejlepší motor byl 1.4 16 v 55 kw. A všichni ho i v novinářských testech chválili jako dobrý motor pro krátkou fabku.

Myslím že se dělal i do fabii 1. Generace po faceliftu ta by aspoň nebyla tak stara.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to ne, já to nemyslel až tak zle, že su vyježděnej a už mě nemůže nic překvapit. Kdyby to tak doopravdy bylo, tak nekoukám po fábiích, ale po něčem silnějším. Asi to to špatně vyznělo, asi určitě. Srdcovka to docela je, ale nechci z toho být víc nešťastný, než-li šťastný.
Já vám děkuji za názory, moc si toho vážím! Hodně mi to pomohlo a docela i otevřelo oči.  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ti k tomu rici no ;) ..... Ta obava ze bych se probudil a RS by nebyla by byla asi hrozna ;) nicmene je to na tobe ;) mozna bych koupil klasickou 1.9 tdi 74 kw a bylo by ;) nejakej chip +turbo a treba neco navic a ses na stejno ;) a hlavne nejakou kacku usetris, ac je pravda ze motor z RS vydrzi vice a ma vetsi potencial co se tyce konstrukce nez 74 kw 

ale zalezi na tobe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporučuju si těch aut pár prohlídnout, aby jsi získal představu co se za danou sumu dá nebo nedá pořídit, respektive v jakém je to stavu. Když budeš koukat jen na internet, tak budeš mít značně zkreslené představy - tam vypadají všechna auta skoro stejně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím ale hned mě zaujal volant .. nezdá se mě že by měl takto vypadat koženej volant .. spíš že to není dvoubarevný ale ošoupaný tak, že jsem to ještě snad nikdy neviděl. Jestli mám pravdu tak má mnohem více .. za mě do RS rozhodně ne .. a navíc na tvé trasy už vůbec ne .. neblbni a kup si rozumné auto a ne sportovní které někdo žene protože proto je to auto vyrobené .. z výkonu budeš nadšený ale ty peníze se nevyplatí ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně to není RS, je to přestavěná Fabka z normální verze. Aby RS nemělo vzadu stahovačky a mělo manuální ovládání zrcátek, to se moc nevidí. Ty nárazníky jsou z fotek už vidět nalakovaný a o volantu ani nemluvím. Vím jak vypadá volant po 200000 a tohle je volant z nějakého hodně jetého RS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...