Přejít na obsah

Octavia 1.8T RS AUQ - už si nevim rady


Zajíček

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny.

Vim, že je zde hodně témat ohledně 1.8T s tím problémem, že auto cuká, nemá tah a podobně. Bohužel mám podobný problém.

Už to řeším asi 3 měsíce s tím, že jsem vyměnil svíčky, cívky, zkontroloval jsem podtlakové hadice ( jednu jsem vyměnil ), je tam nová váha vzduchu, čistil jsem škrtící klapku a sání.

Problém začal tím, že odešel originál Blow Off, tak jsem ho nahradil BOV-SSQV ( je kupován v HPP), od té doby to začalo. Občas to v tahu škubalo, nedržely volnoběžný otáčky, vždycky po vymazání chyby se po 100km z ničeho ztratí výkon.

Než jsem vyměnil váhu vzduchu, tak to psalo hlášku: řada válců 1, adaptase směsi ( multiplikativní ) systém příliž chudý (Chyba číslo 17536). Po výměně to píše řada válců 1, adaptace směsi ( aditivní ) systém příliž chudý (Chyba číslo 17544).

Takže mě napadají už jenom lambdy a nebo palivové čerpadlo. Dělal jsem i zkoušku turbodmychadla, ale to tlačí jako za mlada :)

Zkoušel jsem i při běžícím motoru stříkat odmaštovač na podtlaky, ale na nic jsem nepřišel.

Děkuju všem za rady a informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě sis odpověděl sám :) . Vypadá to na některou z lambda sond, nebo to čerpadlo. Zkus mezi palivovou lištu a přívod paliva do ní připojit budík tlaku. Při otočení klíčem v zapalování by ti to mělo hodit tlak 2,5b a při nastartování tuším 3,5b. Pokud to bude míň, tak je to špatně. Co se týče těch lambd. Zkusil bych je postupně odpojovat od konektorů. Teoreticky pokud je lambda špatná a odpojíš ji, problém by měl přestat. Sice to bude hlásit další chyby a žrát benzín jak tank, ale mohlo by se to tak dát ověřit. V praxi to ale ověřené nemám, možná to nepude a někdo to snad upřesní. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě sis odpověděl sám :) . Vypadá to na některou z lambda sond, nebo to čerpadlo. Zkus mezi palivovou lištu a přívod paliva do ní připojit budík tlaku. Při otočení klíčem v zapalování by ti to mělo hodit tlak 2,5b a při nastartování tuším 3,5b. Pokud to bude míň, tak je to špatně. Co se týče těch lambd. Zkusil bych je postupně odpojovat od konektorů. Teoreticky pokud je lambda špatná a odpojíš ji, problém by měl přestat. Sice to bude hlásit další chyby a žrát benzín jak tank, ale mohlo by se to tak dát ověřit. V praxi to ale ověřené nemám, možná to nepude a někdo to snad upřesní. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, zejtra to hned zkusim.

Ještě mě napadá ten neorigo Blow. Přece jenom ten starej originál vrací ten "nepotřebnej tlak natlačenej turbodmychadlem" zpátky do sání za váhu a tenhle to upouští do atmosféry, tak jestli z toho neni zmatená jednotka a nehodí to kvůli tomu do nouzáku. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslim, si ze je to tim ventilem - ventil vypousti vzduch ven, ackoliv si RJ mysli, ze je v sani, takze umerne vzduchu nadavkuje benzin, ale tobe to pise, ze je smes chuda

kdyz tam chybi vzduch tak je smes bohata

zkontrolovat cerpadlo a vstrikovaci konzoly muzes nasledovne (takhle jsem to delal ja, ale ne na octavce, urcite bude spousta lepsich reseni)

- odpojil jsem od konzole hadice, do privodni jsem fouknul vzduch z kompresoru, na manometru se ukaze hodnota, pri ktere otevira regulator tlaku

- jeho regulace sla ovladat pusou (podtlak)

- pak jsem pripojil palivovou pumpu a kontroloval, jestli se ve zpatecce vraci benzin z konzole (v mem pripade nevracel, cerpadlo malo tlacilo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ten isty problem a pisal som aj o tom tu. A vyzera to na palivove čerpadlo skus to pozriet. Už sa pokusim aj ja to pozriet, ale vymenil som tie veci čo ty zajiček -vaha vzduchu,sviečky,filtre,cievky, hadice som kontroloval. Diagnostika neukazala nič. A stale nič , no vyzera to tak že ma s tym každy nejaky problem ohladom toho že to nema spravny ťah:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska tam budu dávat novej originální BoV a uvidíme. Když to bude pořád to samý, tak jdu po tom palivu no.

Mě se stalo, že když jse vyměnil cívky, tak to nešlo načíst a ani to neškrtlo :D tak jsem měl celkem bobky. Ale nakonec to bylo jen prasklou pojistkou. :)

Nejhorší je, že chce člověk udělat jednu věc a musí kvůli tomu udělat 3 další :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové já taky škubu...je ale zajímavý že najednou z ničeho nic tolik lidí co s tim má problém.Asi mámě auta pěkný mr..y lol

Mě začalo škubat po výměně turba.Myslel jsem že to bylo tim turbem tak jsem ho dal na reklamaci,bohužel to frajírci nestihli v čas poslat zpět tak mi museli dát nové a ono to furt škube.Asi to vážně bude něco s palivovou soustavou.V pondělí jdu do servisu tak dám pak vědět jak jsem dopadl. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu, tak já už neškubu. Škubal jsem jen se starou váhou, která tam byla ještě originál se 180 000 km, tak jsem usoudil, že to má za sebou.

Zlobily mě studený starty, běželo to jako pumpa na sr.čky a škubalo to v tahu a navíc to nedrželo volnoběh. Pořídil jsem origo a tyhle problémy přestaly.

Jelikož dělám na místě. kde mam nejlepší přistup k originálním dílům za pěkný peníz, tak tam dávám jen origo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stará tam byla originální a s tou to zlobilo. Zkus třeba váhu odpojit a jezdit bez ní, sice ti bude svítit kontrolka ESP, ale mělo by to jet normalně.

Pozn. moderátora:

ESP? Předpokládám, že EPC.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a je to.

Nechci to zakřiknout, ale myslím si, že mám po problémech :) vyměnil jsem ten Blow off ventil za originál a auto je bez závad. Navíc mi příjde, že s tím origo BoV to jede líp. Takže v blízké budoucnosti půjdu s Octou na chip na 142kW a 300Nm :p

Takže abych Vám nějak pomohl, tak znova napíšu moje problémy a jak jsem je vyřešil.

Jednoho dne jsem se rozhodl, že pojedu Chipnout slípku, cestou tam jsem zaregistroval, že auto skoro vůbec nejede, auto nemělo tah. Naměřili mi na brzdě nějakých 88kW a 150Nm :D tím začalo hledání problému. Nejdřív jsem zkontroloval všechny ventili, jestli fungují a spínají jak mají, kontroloval jsem podtlaky ( a našel jednu hadici, která nejspíše profukovala) pak jsem našel hlavní problém. Odešel mi originální Blow Off Ventil (číslo ventilu 06A145710N). Řekl jsem si, že když už ho budu měnit, tak tam dám ten otevřenej. Pořídil jsem od HPP ten HKS Style za 3000,- a tím ty hlavní problémy začaly. Auto tak po 150km padalo do nouzáku, navíc začalo v tahu škubat, při studenym startu nedržel volnoběh a motor běžel tak na 3 válce. Jako první jsem vyměnil podtlakovou hadici a problém zůstal. Dělal jsem i test plnícího tlaku turbodmychadla. Poté přišli na řadu svíčky a cívky. Problém stále přetrvával. Usoudil jsem, že by mohla být v kaši váha. Když jsem vyměnil váhu, tak studený starty byly bez problému, v tahu nebylo žádny škubání, držel volnoběh. Ale problém s tím, že Octavka padala do nouzáku byl pořád. Řešil jsem to snad 3 měsíce. Minulý týden jsem vyměnil ten HKS Style BoV za origo a teď už jsem najel kolem 260 km a nic. :palec2:

Tak doufám, že jsem problém vyřešil.

Všem ostatním co mají problém ohledně ztráty výkonu u 1.8T přeju hodně štěstí při hledání závady. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravim vsechny,

mě moje eresko taky škube, táhne normálně, ale při sundaní nohy z plynu at uz prudce nebo lehce, auto proste skubne, občas se objevi nejaky skubnuti v tahu, ale to skubani pri ubrani plynu je absolutne pravdidelne, prosim o nejakou radu,,, predem diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...