Přejít na obsah

Koupě ojetého Superba II


Jims Sanders

Doporučené příspěvky

Záleží na tvých finančních možnostech. 
Jestli se vyplatí auto co má najeto 200 a více tis. km - proč ne? Pokud ten nájezd je rychlý, auto je v dobré kondici, se servisní historií nevidím problém.

Myslím, že odhadem tak 50% Superbů II generace má už v těle právě 200 a více tis km a ještě při troše údržby dají to samé ještě jednou.

 

K motoru....

myslím, že na SII je 1.6 TDi moc slabý motor, osobně bych o něm ani neuvažoval.

Výkonové minimum pro slušné ježdění je alespoň 103 kW (2.0 TDi)..... lépe 125 kW

 

Pokud nejde o spotřebu na prvním místě tak za mě jednoznačně 3.6 FSi benzín :-D

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vím, že tento motor není žádné žihadlo, ale nyní vlastním fabii combi sdi a jsem s ní maximálně spokojený. Spotřeba kolem 4,5 l dlouhodobě za dobu 10 let a mám na ni nalítáno 230 tkm.

Ale poohlížím se po superbu, ale potřebuju combi, tak mě napadla tahle varianta s 1,6 tdi. Nechci trhače asfaltů :-)

Ale nevím, co vše by mě čekalo vyměnit atd když se autu blíží 200 tkm..... nebo 180-200 tkm.

PS: jaký by byl Váš strop km, kdyby jste si kupovali auto s tímto motorem atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je test tý 1.6 TDI v S II http://www.autoweb.cz/skoda-superb-combi-1-6-tdi-greenline/

 

.... není jediný důvod to chtít :-D

 

Spotřeba u 1.6 TDi bude si myslím při reálném ježdění hodně podobná té u 2.0 TDi.
Navíc potřebuješ combi, tj občas v tom vozíš náklad či rodinu?! Proto už 1.6 NE-ééé

 

Servis po koupi:

komplet všechny filtry, oleje, provozní náplně nové.

+ udělat rozvody ..... a už jen jezdit

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S timto motorem max 120 tis km. Kolem 200 na tebe budou cekat vstriky a kolem 250 dpf. Spocitej si cenu jednoho vstriku (11 tis x4) a DPF za 20 alespoň.

Kolem 150 začne prolínat pumpa a nebo se začíná rosit víko kolem vstrikovačů a musí se měnit víko ventilů, pak EGR který je drahý a přístup na výměnu jako k penězům, materiál včetně práce kolem 12 tis.

Tento motor bych vubec nekupoval, ale jednej podle svého uvážení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím všetkých.

 

Už dlhšiu dobu zháňam Superba - sedan, no v inzerátoch je to bieda.

Tak som sa chcel opýtať, či niekto z vás, užívateľov tohto fóra, neuvažuje o predaji svojho Superbu, alebo či neviete o nejakom na predaj ?

 

Ak by sa náhodou niekto našiel, tak posielam aspoň základné parametre, ktoré by mal mať ten Superb:

 

Škoda Superb 2.0 TDI CR

Len sedan

Len čiernej farby

Rok výroby 2011 - 2013

Manuálna 6 - stupňová prevodovka

Najazdené max. 150 000 km

Najradšej vo výbave Elegance

Cena dohodou

 

Vopred ďakujem za prípadné ponuky.   Vlado

Editováno: , autor: Vlado 333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ale muzou zalezi kdo a jak je ochotny,oni by ti nemeli rict nic dokud to neni tvoje auto ale vetsinou sou rozumni :) me jenom fascinuje jak si nekdo rekne proste zdarma,kupuje auto za destky tisic a tak je to docela dulezite proklepnout si vin tak tech par kc neni prece problem :) kor kdyz to neco rekne o historii auta,nechapu takove lidi co si o to reknou- zdarma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

I sebekvalitnější smlouva kde napíšeš, že je auto takřka nepojízdné ti je vlastně k ničemu, jelikož dle NOZ je záruka na skryté vady půl roku. A to když je tam vyjmenuješ stejně u soudu neobstojí ... :-(

Když mi pošleš večer SZ nebo e-mail, tak ti pošlu smlouvu kterou mám, nebyl s ní nikde problém, tak ti jí klidně pošlu, ale musím večer z domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj lidi, chci si pořídit Supika a chtěl jsem se zeptat jestli se nemusím bát pořídit pravidelně servisovaneho Supa se 280tkm?Chtel bych 2.0tdi DSG 125kw.

Co se týče těch motorů  125kw,jsou v pohodě? Nejsou snimi nějak  velké problémy? A ty 125kw v Superba jsou už všechny common rail? Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...