Přejít na obsah

Jaký olej do 1.4 16V 63 kW


Doporučené příspěvky

to je, ale zkusim to vysvetlit. Nemam problem si vzit olej do servisu, kde chcou 500kc/litr. Mam problem si vzit olej k servisakovi, ktery si uctuje oproti SA servisu

-smesne penize za material-napr pylovy filtr 240kc oproti 700kc skoda, axialni lozisko cca 240kc oproti 280kc skoda-dily...

-smesne penize za olej castrol 250kc/litr oproti pres 500kc/litr    skoda

-tretinove penize za praci

-vim KDO to opravoval, vim ZE to opravil a vim, ZE to udelal kvalitne a vim, ze tam pouzil kvalitni a overene dily a ne nejake ludry z kelly, protoze za tech 20 let co dela servisaka si nedovoli dat do auta nejaky smejd, nasi -a nejen nasi- rodine spravuje nekolik aut napric generacemi.

 

Rad mu tech par korun navic za olej dopreju...

Ten olej se da koupit i levneji, ale da se koupit i draze. Kdyz mi pred 5lety menil olej jeste ve felicii, daval mi tam castrol 5w30 a uctoval si za nej 250korun taky..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to máš jen štestí,že máš takového servisáka. :kol-47: Jak říkáš 3,2 L má motor oleje...to já mam zkušenost,že většina si rovnou nafaktůrujou pěkně 4L

a nebo když si přivezeš svůj olej,tak se s stebou ani nebaví..Jo když máš auto ještě v záruce,tak musíš držet jazyk za zuby .

Naposledy jsem byl bohužel v autorizáku Olej+filtr+pylovy filtr+ brzdová kapalina a za prý ještě dobrou cenu se slevou za 4000kč..to když mě řekl,tak si říkám u vás už jsem naposledy chlapče..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jezdil do auto bayer modrice a porsche brno, ani v jednom nebyl svuj olej problem, problem je ovsem cena za jejich olej a problem je pokud chces udelat neco jineho nez vymenit olej a servisni prohlidku.

 

Tak ten muj servisak neni zadny nadpozemsky clovek, pokud je nekdo z okoli Breclavi,muzu dat kontakt....dela v SA servisu v Breclavi a po odpolednach a vikendech doma..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, ja mam najeto skorem 90t km, z toho 65t km na LPG a nemuzu si stezovat, to same otec, ktery ma v kratke fabce ten samy motor.. naklady mam cca 1.1 kc na km, vcetne bezninu, davam mu zasadne OMV 100oktanu, menim olej po 15t km a v poho, nepocituju zadny problem a s tim, ze je motor z psonkova..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suri tak to už pojede samo :kol-34: Zdá se mi,že máš nějaké silnější kabely k svíčkám,než mám já...nějak se asi šetřilo u mě.. Jirko už to neni v záruce.

Stručně špatné studené starty,nepravidelný chod.Pořád se v tom hrabali,pak chvilku klid,pak zas....uteklo mezi 2roky záruky a tím s autorizovaným končím.

Editováno: , autor: fábík 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K teme- ja davam shell 5w-40, s fabikom sme si uz pisali o jeho problemoch, ja mam polanda tiez 125000 a ziaden problem, okrem udrzby nic, to sa ale neda povedat u svagrovho auta ale tam bola zanedbana udrzba na jednej naplni najazdil nezriedka aj 30000, no co ved na internete bolo video ze to len olejarske firmy chcu zarabat a boli tam ludia co nemenia olej len dolievaju a najazdia 100000-ce, vyhovaral som mu tento blud a vcul auto ide ako diesel pred smrtou ale este ide, aspon tie starty som vyriesil :kol-31: , a su to oba rovnake motory od poliakov len.... udrzba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, ja mam najeto skorem 90t km, z toho 65t km na LPG a nemuzu si stezovat, to same otec, ktery ma v kratke fabce ten samy motor.. naklady mam cca 1.1 kc na km, vcetne bezninu, davam mu zasadne OMV 100oktanu, menim olej po 15t km a v poho, nepocituju zadny problem a s tim, ze je motor z psonkova..

Jirko skutečně nemám nic proti tobě, ale napsat, že máš náklady na 1km 1.10,-Kč včetně benzínu, tak tomu nemůžeš ani sám věřit......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jirko skutečně nemám nic proti tobě, ale napsat, že máš náklady na 1km 1.10,-Kč včetně benzínu, tak tomu nemůžeš ani sám věřit......

mas pravdu, je to 1.20.. momentalne jezdim kolem 1kc za km lpg, spise lehounce pod.. 7.20l pri cene 13.80.. dale, zhruba 15l benzinu mne vystaci na 7 nadrzi LPG, coz je cca 3200km, prumerne.. na nadrz mam najezd cca 450-480km.. coz pri pouziti trojclenky vychazi na necele 0.20kc na 1km.. takze Ti vyjde, ze to ej kolem 1.20kc na km..

ve stredu jsem bral LPG, tankuju uz asi mesic na stejnem stojanu najel jsem 505km celkove, coz je cca 480km na LPG , platil jsem 475 korun..

 

EDIT - Ten najezd znamena, ze najedu 450-480-500km, jak to vyjde a tankuju, nevyjizdim nadrz do sucha nikdy.

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víc - když jsem jednou na výměnu dodával mechošovi 4ks litrovýho balení Škeblováka (obvykle kupuju 4l kanystr, ale tenkrát zrovna nebyl), byl jsem u toho nalívání a zbytek je pod polovičkou poslední flašky - a hladina v motoru byla po nalití, nastartování a cca 2 minutách běhu v horní části plošky mezi ryskama - ne úplně nahoře, ale nad polovičkou.

 

Takže to výměnný množství bude 3,5 - 3,6 litru - asi to závisí i na tom, jestli mechoš udělá opravdu VÝMĚNU neboli odšroubuje výpustnej šroub dole na vaně = vypustí skutečně skoro všecko, anebo udělá jen "odsátí starýho oleje" tenkou rourkou prostrčenou nalívacím hrdlem a jedním z kanálků krz blok až do vany. V takovým případě jasně v motoru zůstane větší zbytkový množství a na novou náplň se spotřebuje jen těch 3,2 litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...