Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

Mám combi 1,9TDI PD 74KW, najeto cca 1400km (voňavka) a zatím jezdím za 6,2l. Pravda, honím klimu, dost město, ale v techničáku je psaná kombi spotřeba 5,1l . Tož teda čekám, estli to to sedne či co...

pokud jezdíš vice ve městě tak je to ok,ale sleduj dlouhodobou spotřebu,min.tři dny město a okrsky a bude ta spořeba i pod pět litrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Octa 2003 96KW,si vezme asi o 0.75 az 1 litr vice nez cipla 66ka 5 kvalt..Dneska podle predpisu za 4.5 litru pak trosku po meste a hned bylo 4.9...Spotreba kolem 5 jde,ale musi byt teplo a jizda podle predpisu.To se starou rotackou jde v pohode... Minuly tyden Ova-Brno vetsinou tempomat na 150 za 6 litru,pri krasnych 25oo otackach.O 700 mene nez octa 5ti kvalt..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

....Oktule r.v.99 kombajn...motor 1,9tdi 81kw...spotřeba měřena dle tankování (po dobu jednoho roku naj.cca 10 000 km)... climatronic furtum furt nastaven na 21...zimní měsíce průměr 6,5 litránků,bydlím v podhůří a navíc na samotě u lesa,prorazit kolikrát první kilometr je docela mazec...letní měsíce průměr 5,9 litránků na samotě pro změnu klídek a pohoda...z toho může být tak 70%město...a důvod proč je toho městského poskakování tolik?..děti a navíc loňský ročník :wallbash: ...a jízda?...obec do 60 km/h...mimo do 120 km/h...dálnice do 160 km/h...žádné courání,ale ani střelba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OI 2004 1,9 tdi 74kw pd 4×4 najeto 180000km, jezdím převážně po Praze a okolí a jsem rád když se dostanu pod 7,4l. Je zima a mám zimní pneu, pořád zapnuté topení, motor je po servisu filtry atd. Je to docela dost? Píše to sice PC ale myslím že skutečnost je ještě horší :help: Jezdím pěkně v klídku, auto je moje. Máte někdo taky takovou spotřebu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OI 2004 1,9 tdi 74kw pd 4×4 najeto 180000km, jezdím převážně po Praze a okolí a jsem rád když se dostanu pod 7,4l. Je zima a mám zimní pneu, pořád zapnuté topení, motor je po servisu filtry atd. Je to docela dost? Píše to sice PC ale myslím že skutečnost je ještě horší :help: Jezdím pěkně v klídku, auto je moje. Máte někdo taky takovou spotřebu?

Jo, tak ja jsem na tom uplne stejne. Ted jsem to zrovna napsal do svyho tematu.

Mam ale malo najeto. Teprve 1200km od listopadu. Ale spotreba je na 8L. Auto nijak zvlast nesetrim. Na spotrebu nejezdim. Studeny popojizdky po meste a PP ukazuje porad kolem 10L/100km. Ale jak vyjedu ven z mesta treba uz jen na 20km trasu, tak jdu na 6L. Takze predpokladam, ze kdybych jezdil na spotrebu a vic mimo mesto, tak bych se na 6 asi taky dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

kluci musim priznat po presednuti z 1,9TDi na 1,8T byla nutna okamzita instalace LPG, jinak bych snad ani nevyjel :).

Dalsi vec co byla na TDi dobra, ze spotreba nebyla tolik zavisla na stylu jizdy a nalozeni auta. clovek jel porad mezi 5-6 litry a to mel motor uz ke 400 000, jako kazdej jinej 10let starej diesel :)

Diesel nemusim, 1,9TDi byla jedina vyjimka mezi benzinovejma autama co jsem doma meli, teda kdyz nepocitam kdysi davno 1,9D Peugeot.

Editováno: , autor: silarm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, já mam Octu rv. 2003 1.9 TDI combi 81Kw ASV 205/55/16 Bravurisky a na dlouhodobé spotřebě jsem se pod 5,3l nedostal a to jsem jel do Chorvatska, takže převážně dálnice. A jinak ty spotřeby mohou být taky tak malé z toho důvodu, že máte špatně seřízená Maxidoty, což jsem se dočtl zde. Jinak bych se chtěl zeptat jak Maxidot doladit na spotřebu kdybych si chtěl nechat udělat chip na 103Kw? klidně písněte i na mail, moc děkuji Vláďa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja mám dlhodobo podla počitača 5,6 l/km a to behám len po meste,skrátka to autíčko viacej ako 6-6,5 l/100km nezoberie,ale ked ideme na dovolenku leto Chorvácko tak sa len smejem ked ideme na 4-roch autách Ford,Alfa,Opel oni 6,3 l/100km a ja :skoda: na mojej Oktáwke 4,6 l/100km ....čo dodať -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

když sem měl O1 1.9tdi 66kw moje spotřeba 5-6.2 ale manželka měla vždy 4.4l na 100km ted mame O1 combi LK ale 1.9tdi 81kw+chip manželky spotřeba zustala na 4.4l ale u mě se zvedla na 6,2-7,5 je to prostě tím že to užasně tahá a mě se to mooooc líbí :D ale je fakt že na delších trasách tak od 60km a více my to spadne na 5,7l jinak ted planuju ješte sportovní filtr KN tak se uvidí jestli se to trochu sníží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mám to nabuzený od člena juke.box přístup N1. chtěl jsem zlatý střed " jede to jak projektil nečoudí ani při plné zátěži jel jsem hradec králové- Litoměřice stála rychlost 130km/h a 4,6l spotřeba . proto hodnotím za jedna moje krytéria ""-- nečoudit,jet jak kráva :p ,s pěknou spotřebou a ohledem na životnost motoru :palec2:

Ahoj mám teda asi z vás největší problé stenmý motor 81Kw MR00, chip cimbu, ale jezdím do 90km/h tak za 5,9-6,2 a když dalnice 125-135km/h zak 7,2-7,4! Kdybych jel rychleji tak ptřeba 160-170km/h tak bych měl asi 7,8-8,2. maximálka bude asi kolem 195+-. Prosím o radu, motor by měl být ok řesíl jsem skoro vše až po vstřiky, ty mám teď starši z MR99 pry universál 66-81, ale když bych dal 81Kw které se špatně shánějí tak by to žralo ještě víc, asi. Díky S

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octa 2003 96KW,si vezme asi o 0.75 az 1 litr vice nez cipla 66ka 5 kvalt..Dneska podle predpisu za 4.5 litru pak trosku po meste a hned bylo 4.9...Spotreba kolem 5 jde,ale musi byt teplo a jizda podle predpisu.To se starou rotackou jde v pohode... Minuly tyden Ova-Brno vetsinou tempomat na 150 za 6 litru,pri krasnych 25oo otackach.O 700 mene nez octa 5ti kvalt..

Mám Octavii II, 5 kvalt (a ty zřejmě 6 kvalt), ale rychlost 150 km/h při 2 500 otáčkách mi přijde trochu přehnaná. Nemám možnost srovnání s Octavií, ale oproti Fordu Transitu, 6 kvaltu, je dle mého posouzení rozsah převodovky zhruba stejný, jen je jinak zpřevodovaná. Mě můj 5 kvalt točí při rychlosti 120 km/h na 5 rychlostní stupeň 2 500 otáček, Ford 6 kvalt točí na 6 rychlostní stupeň při rychlosti 120 km/h taky 2 500 otáček. Rozdíl mezi jednotlivými stupni je dle mého názoru tak do 300 otáček, proto mi tvých 700 otáček rozdílu připadá trochu moc. Znovu uvádím, že nemám možnost srovnání s 6 kvaltem Octavie II.

Jinak abych neodbočil od tématu vlákna, jezdím v tuhle roční dobu s dlouhodobou průměrnou spotřebou 5,6l (couračky do práce se studeným motorem), občas trasa tak do 100 km (naposledy Plzeň - Strakonice) s průměrnou spotřebou 4,9l, všechno dle PP (spotřebu nepropočítávám, stejně ji tím nesnížím). Když na to ovšem šlapu, tak si vypije taky svoje, to je jasné. Proto si myslím, že motor má své limity a hlavním faktorem co se týče spotřeby je pan řidič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Octavii II, 5 kvalt (a ty zřejmě 6 kvalt), ale rychlost 150 km/h při 2 500 otáčkách mi přijde trochu přehnaná. Nemám možnost srovnání s Octavií, ale oproti Fordu Transitu, 6 kvaltu, je dle mého posouzení rozsah převodovky zhruba stejný, jen je jinak zpřevodovaná. Mě můj 5 kvalt točí při rychlosti 120 km/h na 5 rychlostní stupeň 2 500 otáček, Ford 6 kvalt točí na 6 rychlostní stupeň při rychlosti 120 km/h taky 2 500 otáček. Rozdíl mezi jednotlivými stupni je dle mého názoru tak do 300 otáček, proto mi tvých 700 otáček rozdílu připadá trochu moc. Znovu uvádím, že nemám možnost srovnání s 6 kvaltem Octavie II.

Jinak abych neodbočil od tématu vlákna, jezdím v tuhle roční dobu s dlouhodobou průměrnou spotřebou 5,6l (couračky do práce se studeným motorem), občas trasa tak do 100 km (naposledy Plzeň - Strakonice) s průměrnou spotřebou 4,9l, všechno dle PP (spotřebu nepropočítávám, stejně ji tím nesnížím). Když na to ovšem šlapu, tak si vypije taky svoje, to je jasné. Proto si myslím, že motor má své limity a hlavním faktorem co se týče spotřeby je pan řidič.

Potvrzuju, že při 150 km/h na 6ku je 2500 otáček a kousek (cca. 2550) u OI ASZ. 1800 otáček je tak u 105km/h, níž nemá cenu, jinak se motor trápí (i po chipu). 4ka je tak do 180 nebo 190km/h.

Editováno: , autor: pulux
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...