Přejít na obsah

Vaše spotřeba


hollywood.2

Doporučené příspěvky

To si dovolím nesouhlasit, když jsem auto kupoval spotřeba byla 7,5 a pak šla postupně dolů. Ano, byl únor, byla zima, ale i tak dnes v zimě za víc jak za 6,5 dlouhodobě nejezdím. Přes léto o 0,5-0,7 méně. Ano, je třeba trochu brát i vliv zvyknutí si řidiče na auto,ale já vzhledem k tomu, že jsem už před tím měl TDI - jízdní styl je obdobný (oproti třeba nějaké atmosféře benzínové) tak to u mě asi tak velký vliv nemělo. A to jsem s ním prvních 1000 km jezdil jak v bavlnce dle návodu. 

 

Nevim no, rozdil 1 litr na prumerne spotrebe imho neni mozny, je to spise, zmenou jizdniho stylu, pocasi, atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som najprv písal tankovania do excelu, ale potom ako som objavil spritmonitor.de, tak som všetky údaje prepísal tam a následne som ešte spätne dohľadal čo najviac faktúr, rôznych bločkov a platby za poistné a doplnil som to tam. Teraz si vediem aj také prkotiny, ako umytie na wapke, vysávania, parkovné, alebo aj drobnosti ako voňavka do interiéru. Ak si to na sprimonitor.de správne označím, tak sa dajú zobraziť pekné a detailné štatistiky rôznych nákladov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně jsem Rapídka trošku projel  :kol-31:  Cesta Broumov - Hradec Králové : 68 km, 59 min, průměr 4.8 l  :kol-47:  Odpoledne cesta Hradec Králové - Broumov: 66 km (jel jsem jinudy) 1h 12 min, průměr 4.8 l. Celkem mám zatím natočených 300 km a spotřeba 5.9 l  :kol-48: Pro neznalé, cesta do HK je více méně klesání,ale cesta zpět mile překvapila se spotřebou  :kol-147: Ještě doplním : 185/60 R15 stále zimní gumy POLARIS (7mm vzorek) :kol-46: letní dám příští týden.

Editováno: , autor: Zajíc15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co kdyz zapomenete zadat nejake tankovani? Tak to ten prumer rozhodi, ne? Protoze si bude myslet, ze jste na jedno natankovani ujeli vice...

 

Pri zadávaní ďalšieho tankovania ti asi udrie do očí, že si nemohol odjazdiť nejakých 1500 km na jednu nádrž. Inak ja osobne praktizujem, že si hneď po natankovaní na ČS na zadnú stranu bločka zapíšem kilometre, resp. trip, priemernú spotrebu a priemernú rýchlosť č. 2. Potom trip a hodnoty č. 2 nulujem a bloček si odkladám do peňaženky. Následne keď si spomeniem, doma alebo v práci prepíšem údaje z bločka na spritmonitor.de. Praktizujem takto viac ako 3 roky a zatiaľ bez problémov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc komplikované, buď máš aplikaci v mobilu, pak to můžeš hned zadat do mobilu - a člověk myslím nemusí být on-line, ono se to pak sesynchronizuje až člověk je připojen k netu, ne psát něco někam  a pak to přepisovat. Nebo jako já, dnes má každý mobil s foťákem, tak před nulováním si to vyfotím a pak doma v klidu zadám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš kolikrát se mi už hodilo když jsem potřeboval rychle najít co jsem kdy reklamoval, kdy měnil olej atd. ? Pravda to tankování je trochu otrava, ale zase pak má člověk přehled kdy a kolik projel atd. Což si myslím, že to za tu námahu stojí. Já třeba tankuji 2x do měsíce, tedy mě to nezabije. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při mém nájezdu se ani nevyplatí to stále někam zapisovat to tankování,bych se upsal  :kol-29:  Doma mám sešit a tam si píši všechny opravy na autě + stav km a cenu,každý rok si dělám statistiku,kolik jsem za rok do auta vrazil, krom tankování a myčky tam mám vše  :kol-14:  Vedl jsem to na Feldu, Picaso,Fabii a te´d zakládám i na Rapida  :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na to zapisování také nejsem, k citroenu jsem od pantáty dostal sešit s komplet servisní historií co na tom dělal on, a že si mám psát. Sešit jsem podruhé držel, když jsem auto vyprazdňoval k likvidaci :-) U té spotřeby mě zajímá spíš jak moc (ne)kecá PP, proto to chci sledovat. Aspoň prozatím.

 

Ad zajíc: kdybych na konci roku sečetl, kolik jsem narval do auta (splátky úvěru + palivo + další nákupy), tak bych možná měl chuť se té věci úplně zbavit. První vlastní povoz jsme pořídili (resp. zdědili) až k prvnímu děcku, do té doby převážně vlaky+busy = značná hromada peněz volně k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vormene: my co si měníme věci nad rámec servisních intervalů, třeba v mém případě si olej u proměnného intervalu měním sám mezi intervaly na tajňačku, tak je dobré to vědět kdy kde co a jak. Peníze za tankování mě nezajímají, i když když už to píšu, tak tu cenu tam také zadám. Ale třeba vím, až mě začne zase klepat silentblok, budu vědět kdy a v kolika km se to řešilo. Nebudu to muset někde hledat ve fakturách či reklamních protokolech (kterých mám díky "kvalitě" vozu už hromadu)  Ty budeš vědět třeba prd. Ale je to každého věc a nikdo Tě nenutí si cokoliv psát. Dnes už je stejně jen elektronická servisní knížka, tak ty lidi vědí už úplný prd a musí se spoléhat na servis jestli něco někde bylo zaznamenáno a nebo nikoliv. Ještě že jsem zastihl starou dobrou poctivou servisku. U lidí, co si kupují nové každé 3 roky nebo to mají jako firemní a vědí že bude zase nové věřím, že těm je to šumák, hlavně že to jde do nákladů, ale já nikdy nevím jak dlouho to auto budu muset mít a takhle mám vždy okamžitej a přehlednej přehled. Třeba i výměna pneu, pak vím jak dlouho a kolik km mi vydržely tyto, zda-li koupit tu samou značku nebo se porozhlédnout jinam atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zopakoval jsem si zářijovou cestu na výstavu do Germanie, tentokrát to byl ale východoněmecký Eisenach. Km 470, čas 4:50, průměr 103km/h, spotřeba pro obě cesty stejná 6,3l/100. Obsazení stejné, dva + malá zavazadla s firemním trikem, pyžamem a kartáčkem na zuby. A to směrem tam dost fučelo proti ze západu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem trošku po dlohé době provětral těch pár vraníků co tam je. Na 18km jsem měl průměrnou spotřebu 11,2 l/100km. Trošku jsme se honili s kámošem co má motorku a v zatáčkách jsem ho i dojížděl. Jinak tu samou trasu, když jedu v klidu, tak jí jedu za 5,6 l/100. Potvrzuji že TSi také dost papá, když je stále pod plynempost-83464-0-77884100-1436271959_thumb.j. Překvapilo mě jak ty 16ky v zatáčkách držej. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...