Přejít na obsah

Montaz posilovace do Fabie


Tomas Krska

Doporučené příspěvky

do karoserie sa nebude musiet vrtat ale prestavba je tak financne a casovo narocna ze sa ti oplati iba vymenit auto.

musel by si menit a zhanat strasne vela veci.

a este treba dodat , ze oficialne tato prestavba nie je mozna, takze by si neporesiel stk.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
do karoserie sa nebude musiet vrtat ale prestavba je tak financne a casovo narocna ze sa ti oplati iba vymenit auto.

musel by si menit a zhanat strasne vela veci.

a este treba dodat , ze oficialne tato prestavba nie je mozna, takze by si neporesiel stk.

Ukaz mi jedneho technika ktory ti bude kontrolovat ci mas v aute servo... :) a na zaklade toho by ta vyhodil ak by si ho mal... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně nejlevnější zpusob je auto prodat a koupit s posilovačem.Nejdřiv v tom ,ale nech přitelkyni projet at sama řekne zda ho nutně potřebuje nebo ne,za jízdy ho netřeba a parkovat se holt naučí tak aby se nadřela co nejmíň.U supermarketu ho taky nepotřebuje tam je místa dost :)

Na STK jim to bude jedno protože v TP není napsáno,že tam není posilovač a navíc i některé juniory dodávaly s posilovačem,a zkouška vulí se dělá bez zapnutého motoru tím pádem bez posilovače.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 roky později...

uprimne, nechtel by znamy poridit neco jineho? ono by to asi nejak slo, netusim, ale z toho co vim, musel by jsi vymenit i jine soucastky, samotne servo je za cca 7000kc (nove), a dalsi vec je ta, ze rozebrat by jsi musel pulku auta. ani nevim jestli se na 1.0 mpi serva davali pak snad i dokonce ŘJ. rozhodni se sam. prace a nejspis i penez jak na kostele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vim ja, tak by musela byt nova skrin rizeni, servo vcetne RJ, hadice a kabelaz. Ptam se hlavne na jine veci. Treba uchyty a atd.Komunikace CAN v aute je a nic jineho pro provoz nepotrebujem. Cenu jsem mu nastinil pres ETKU asi 30t kc, ale on to chce z nejake bouracky. Tam by se mohl dostat na min, cca 15t kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejen možná, ale určitě. A domontovavat servo z bouračky je risk. 1,0 mpi je i dost slabý motor ne? Sice jsem s tím nikdy nejel tak nemůžu soudit, ale dá se najít i se slušnou výbavou, ve slušném stavu třeba 1,4 mpi (sám ji máma jsem opravdu spokojený). Je to držák a umí přežít i nafty. U toho 1,0 mpi nevím, moc takto malým objemům nefandím, ani jich moc není. Posilovač řízení je navíc poměrně dost velký zásah do toho auta a spíše než investovat tolik peněz do tohoto, je lepší omrknout jiné auto, s posilovačem, s výbavou, ve slušném stavu. Jak jsem říkal, je to starý motor rok výroby bude asi také mezi prvníma a vzhledem k tomu co auto umí spíše radím, peníze schovat a dojezdit tento vůz. Pak si bude moci vybírat. Opravdu se najít dá. Dodělat el.okna nebo čip, to se dá, ale toto v podstatě změní chování auta, možná k lepšímu, ale přibyde váha, ne vysoká, ale nějáká další trvalá zátěž pro auto, zároveň motor, který bude muset vynaložit více síly, je starší a není na to zvyklý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kdo chce kam,pomozme mu tam,dodělat jde vše,ale náklady  a problémy s tím spojené konkrétně u tohoto nemají šanci být vyváženy získaným efektem.Junior jsou 13ky kola,s tím se dá točit i bez posilovače,krom toho posilovač je obecně slabší místo fábií a dřív nebo později s ním můžou být problémy(jednotka,hřeben,snímač),Mimo to jde o poměrně velký zásah do výbavy a el.instalace vozidla a v případě nehody s tím může problém problém,je to nedovolená a neschválená úprava a tohle mají pojišťovny rády.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím na fórum. Pročetl jsem spousty příspěvku ohledně posilovače řizeni do Fabie, někdy jsou tom zmínky o dodělání posilovače, ale nikde není na to odpověď.

Přítelkyně má Fabií 1,2 r.v.04..a samozřejmě bez posilovače řízení, stěžuje si na namáhavé parkovani.

Může mi někdo poradit co vše je zapotrebi k dodělání posilovače?

Zatím co jsem zjistil :

 - Vyrábí se od dvou výrobců TRW a KOYO a jsou elektronická.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuješ určitě jiné kompletní řízení, dále bude třeba možná potřeba i jiná ŘJ centrální elektriky, ŘJ motoru, určitě se bude muset předělat/dodělat kabeláž, řízení bude třeba dokódovat, patrně bude třeba vyměnit i pojistkovou skříň v motoru, pokud nebosahuje volné pozice pro servo.

A ještě doplním, že servo je elektrohydraulické a samotné servo stojí kolem 8 tis. Kč., celou tuhle akci bych viděl tak kolem 20 tis. Kč => lepší koupit jiné auto, nebo možná vzhledem k tomu, jak často servo u starších aut s vyšším nájezdem odchází být rád, že v autě absentuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Faantoom napsal:

Zdravím na fórum. Pročetl jsem spousty příspěvku ohledně posilovače řizeni do Fabie, někdy jsou tom zmínky o dodělání posilovače, ale nikde není na to odpověď.

Ale to ti nedává oprávnění zakládat duplicitní téma! Dodržuj pravidla fora! Témata sloučena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...