Přejít na obsah

OIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, momentálně mě asi nejvíce zaujaly ceny Hyundai i30 kombi Style s pěkným motorem 1.4  T-GDI - prakticky výbava Style úplně stačí na běžný život, samozřejmě jde dokoupit další pakety. Ale cena 449 900Kč s DPH je za mě parádní, co za to dostanu.

 

Motorizaci 1.4 T-GDI jsem si vyzkoušel, nemá takový zátah jako 1.4 TSI (1.5 TSI jsem ještě neřídil), ale je kultivovanější, zátah je prostě lineární, což rodina spíše ocení :-) Srovnát s 1.0 TSI to ani nebudu, to snad každý pochopí :-) :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OIII v edici Tour stojí s 1.5 TSI 468 900 za LB, sleva se dá 7%

A rodiny bude asi hlavně zajímat na motoru spotřeba a náklady na servis:

1.4 T-GDI: https://www.spritmonitor.de/en/overview/19-Hyundai/1195-i30cw.html?fueltype=2&power_s=103&power_e=103

1.5 TSI: https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=2&power_s=110&power_e=110&exactmodel=1.5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 7. 2019 na 11:42, bobanHTP napsal:

Zdravím, momentálně mě asi nejvíce zaujaly ceny Hyundai i30 kombi Style s pěkným motorem 1.4  T-GDI - prakticky výbava Style úplně stačí na běžný život, samozřejmě jde dokoupit další pakety. Ale cena 449 900Kč s DPH je za mě parádní, co za to dostanu.

 

Motorizaci 1.4 T-GDI jsem si vyzkoušel, nemá takový zátah jako 1.4 TSI (1.5 TSI jsem ještě neřídil), ale je kultivovanější, zátah je prostě lineární, což rodina spíše ocení :-) Srovnát s 1.0 TSI to ani nebudu, to snad každý pochopí :-) :-)

 

 

 

Nedostanete FULL LED světlomety, což je dost podstatná nevýhoda. S nimi je i30 o nějakých 50tis. dražší. Nemluvě o tom, že se jedná o znatelně menší auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, je to tak, ale pohled obyčejné rodiny, co kupuje vůz i na 10 let je jiný, full LED po záruce vyjde rodinu na 15 000kč KUS, což je dost i na pražáka :-) Jinak kufry jsou stejné skoro a dozadu si v i30 sednu pohodlně za sebe. Však jen info do sekce o konkurenci. Každý si najde ten svůj vůz :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si musím dát pozor, abych nezačal být při přechodu na auto s LEDkama teplej :-) Teď vážně, lidi s velmi omezeným rozpočtem nekupují nová auta, maximálně Daciu nebo něco zánovního. A u zbytku lidí se "normalita" dost zásadně liší. Ostatně to jde vidět i na tomhle serveru. Takže jestli je pro "normální" rodinu důležité mít LED světla nebo ne, to bych si netroufal soudit.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, bobanHTP napsal:

Zdravím, je to tak, ale pohled obyčejné rodiny, co kupuje vůz i na 10 let je jiný, full LED po záruce vyjde rodinu na 15 000kč KUS, což je dost i na pražáka :-) Jinak kufry jsou stejné skoro a dozadu si v i30 sednu pohodlně za sebe. Však jen info do sekce o konkurenci. Každý si najde ten svůj vůz :-)

 

Tak to jste si zcela jistě zjistil také další ceny náhradních dílů. Některé mohou být v případě Hyundai i několikanásobně dražší. Vysloveně vtipný byl takový DPF filtr, který ještě nedávno prodávali řádově za 80-100k, zatím co u Škody šel sehnat za 12k.

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...