Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den, nebo ahoj

 

mám cca 3týdny nový firemní spaceback mám tam čerstvých 4000 km a začal mi vrzat pedál plynu. Je to jen v určité poloze, ale jak dělám malé korekce rychlosti, povrzává si to jak nějaký laciný bakelit, párkrát jsem si představoval co udělám když se ulomí, třeba na D1. To se asi nestane, ale ...

Máte někdo podobnou zkušenost?

Jinak po přečtení tohohle vlákna se asi mám na co těšit. Jezdím hlavně dlouhé trasy a po hodině jízdy už mi vadí i cinkání kroužků na klíčích :(

 

Moje troška do mlýna...

 

Pěkný víkend

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si pročetl celé toto vlákno. Můj Rapidek nyní něco přes 11 tis. Od  léta "pazvuky" přesně popisované ve vláknu. Úplně to samé jako měl  "d.novakd". Četl jsem jak jste všichni postupovali. Taktéž jsem zkoušel "silikonovou houbičku", jako někteří (vydrželo to cca týden),....pokus v servise....nic neslyší (asi by měli jít na kontrolu k ušnímu :kol-44: ). Ty pazvuky mě fakt ničili, tak jsem hledal řešení..nikde nic....až jsem se včera po pročítání fóra dostal k té bílé vazelíně PANOIL...běžel jsem ji hned koupit a namáznul jsem všechny dveře,....zatím krásné ticho :kol-46:  , takže uvidím. Každopádně příčina je jasná, těsnění ve dveřích...takže jestli pomůže toto řešení, tak mi to nevadí, 2-3x za rok namáznu a uvidíme.  Jinak mimo toto vlákno...i naprosto stejné problémy jako ostatní....voda ve dveřích, ale protože jsem to tady již četl, tak jsem nebyl překvapen a "vypustil" jsem ji poodhrnutím těsnění na spodku dveří. :kol-26:     Auto skoro za 400t a opět DO DO (dodělej doma) Ách jo  :kol-43:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas sice auto za 400t korun, ale jeho zakladni cena je 250t.. tzn low cost... od toho se vse odviji...

uvidime jak bude ojebana nova Fabka III

Jj to máš pravdu (katalogově něco kolem 380t.), ale stejně by ta kvalita měla být trošku na úrovni. Já jsem s Rapidem opravdu moc spokojenej, ale tyhle "maličkosti" to auto sráží strašně hluboko/dolů ......a to mi je líto.   :kol-26:

Editováno: , autor: Martin Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus, po delsi odmlce zas new objev[emoji2] . Zaclo docela hlasite vrzani nad zrcatkem. Jakoby stropnice vrzala o sklo bo tak neco. At mackam kamkoli tak to nezmizi. Objevil sem to teprve vcera ale je to podobny vrzani dveri.

Taky jsem to řešil. Hlavně v horku po delší jízdě. Dělala to schránka na brýle ve stropnici. Až se ti to zase ozve, zkus na ni zespodu zatlačit, stačí zlehka, mělo by to zmizet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ohledně vrzání těsnění mám nové info. Když jsem to reklamoval asi po 3. u svého prodejce (UNICAR -Ostrava) , dostal jsem info že se jedná o tu část, kde doléhá vnější těsnění dveří na plastový sloupek. Mazali vším možným, ale nepomohlo, vždy když jsem umyl šamponem s voskem, začlo to vrzat. Zakoupil jsem tedy doporučovaný Motul a je klid  :kol-47:  Uvidíme jak dlouho bude ....

 

Zatím jinak max spokojen, žádné pazvuky ani vrzání.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus, mazal sem to nedavno prevetivne pred zimou pac sem nasel zbytek vazeliny v kufru. Jinak zatim spokojenost za 50kc. Jediny co me sere je kufr. Po sestelovani dorazu sem parkrat zavrel kufr a samo to zkocilo o par zoubku dolu zas. Ted to mlati extreme. Na reklamaci to nevyresily tak uz nevim co stim je to furt dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

no, mám jeden problém. Poslední cca 2 týdny, začínám poslouchat takový pulzující zvuk, strašně nepatrný, ale už si toho všimla i přítelkyně. Nevím jak bych ho popsal a nahrát určitě nepůjde :) Je to dost podobný když třeba jedete vlakem nebo spíš metrem a jakoby by v dálce něco pulzně dunělo... Nedělá to pokaždý a nejvíc to bylo zatím slyšet při 80km/h a nemám vytočený motor. Když vyřadím, zvuk nepřestane ihned ale pomalu přestává - protože zpomaluju. Teď jsem to slyšel i když jsem jel krokem a frekvence pulzu nemá vliv na rychlost a je pořád stejná... Neví někdo ?

 

EDIT: povedlo se mi to nahrát, takže uši k reprákům, bohužel jsou slyšet pouze dva pulzy ve třetí sekundě, je to jak když přejedete pruh nebo něco...

 

http://ulozto.cz/xJULS9RH/rec-2014-11-8-7-wav

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, trochu jsem z té "kvality" VW rozčarován a přidávám sumarizaci mých pazvuků:

 

- sedačka brutálně vrže o zámek pásu (podlepil jsem zámek páskou a ok) - jsem šokován, že to nebylo vyřešeno konstrukčně už dříve automobilkou a musím to řešit já po x měsících / letech od výroby prvních aut nalepováním nějakých pásek

- při zaplém větrání se mě od 2ky a nahoru projevují nějaké šelesty a meluzíny, naštěstí většinou větrám na jedničku, vživotě jsem to v jiných autech neslyšel takové pazvuky

- při otevření víka přední loketky mě to zavrže, naštěstí to moc neotvírám

- cosi rezonuje z pravé části u spolujezdce, vypadá to na výškové nastavení pásů, začíná mě to už obtěžovat, né hlasitostí ale svou pravidelností

- asi 3x mi nějak divně vrzal nebo vydával pazvuk volant když jsem při parkování otáčel volantem - ale jen na jednu stranu, poprvé když jsem to slyšel jsem se i lekl, nevím, proč to dělá občas a co to je a proč to bylo 1x tak hodně nahlas a teď zase nějakou dobu klid

- nějak mi občas lupe nebo zavrže plynový pedál - to nemám vysledované, je možné a vypadá to, že to je od boty, musím to prozkoumat

 

Chtěl jsem se zeptat na 2 věci:

- ten volant - dělá to více lidem a může někdo přiložit zvukový záznam? mě se to nepodařilo moc dobře nahrát.

- od kterého data výroby jsou už ty těsnění na dveřích pořešeny přímo automobilkou? 

 

Díky a vrzání čest :kol-47:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casem si zvyknes jako treba ja, ono taky co jineho cloveku zbyva ze. Vrzani nastavovacu pasu je bych rekl top zebriku, dela snad kazdemu, vrzani zamku pasu to je relativne novinka ale dels to tez hodne lidem. Tesneni dveri tez - nevim ale nove reseni z fabriky zatim neni, chtelo by mrknout do etky, dost variant uz tam bylo pred tim. No neco u kastliku mi vrze taky, zatim nevim co. Ostatni zvuky co popisujes volant atd. jsi prvni. Zvuky prichazeji a odchazeji a i kdyz me to taky sere uz se tim tolik nezabyvan. Nejlepsi priplatkovou vybavou u Rapida je totiz radio a to pomuze od vsech nesvaru. :D Kdybych mel pokazde resit v servisu nic jineho bych nedelal. Zprvu jsem se snazil, ale kolikrat to stejne neodstranili auto v servisu cely den projetej benzin a k nicemu. Hold Rapid plastacek s kostitrasem. Tuha karoserie s tvrdymi plasty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove k volantu a vrzani mam zhave info. Delalo to same presne jak popisujete. Zajel sem do servisu a je na to svolavacka o vas bez vas. Kdo se neprihlasi tak to skodovka neresi verejne. Od vyroby tam sou nejaky tycky rizeni cico z primo z nejakej prevodky. Nerozumim tomu jen rikam jak me to vysvetlili a v tech byla voda a menej to za new kusy. Takze jedte do servisu a oni vam to vymeni a budete mit klid jako ja konecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...