Přejít na obsah

Poškozené pneu


vikyviky

Doporučené příspěvky

nevím kam to dát , když tak přesunte dík 

 

Řešim ještě jedny pneu co mám 205/45/16" brigestone u nich je problem ten že i když se vyvaží do "0" tak při 130 kmh vibruji uplně šileně :( pod 130KMh nic žadné vibrace gumy maji najeto cca 15 tkm takže jak nové akorát přez zimu byly uloženy z ravky dvě a dvě na sobě (snad je spravně )

 

gumy nejsou poskákané ani nijak viditelně deformovány nebo najk poškozeny z venku , v pneu servisu nevědi co jim je  , je mi líto vyhodit

ale když se sundaly tak jsem našel strukturalní pošození pneu ze vnitř ,, foto

 

post-85117-0-34831400-1395752311_thumb.j

 

post-85117-0-03693100-1395752390_thumb.j

 

 

Jsou to takové horizontální trhlinky a tak se ptám od čeho mužou vznikout ?

post-85117-0-40748200-1395752349_thumb.j

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, taky mi vibroval volant, u me to bylo kolem 100km/h [ http://forum.skodahome.cz/topic/125164-problemy-s-rizenim-vibrace/ ] a to hned od novoty, pneu puvodni dunlop. Po nekolika reklamacich mi rekli ze jde o citlive rizeni, ktere i pri sebemensi nepresnosti na pneumatice dela toto. Pneumatiky taky vyvazene uplne. Po nekolika urgencich ze se mi to na novem aute moc nelibi mi vymenili pneu za nove bridgestone a od te doby klid...  Pry jim to dela i na nekterych predvadecich rapidech. A taky tu uz nekdo psal ze se to nekdy i po case sjede a je to ok.

Myslim ze proste nejde o vadu pneumatik, ale o prilis citlive rizeni, ktere i pri sebemensi nepresnosti na gumach prenasi ty vibrace.

 

EDIT: to na tech fotkach je podle me standardni starnuti gumy. btw: kdy byly gumy vyrobeny ? a skladovani bylo v teple nebo v mrazu ?

Editováno: , autor: runner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumy byly pře zimu ve sklepě který je vytápěný na +- 16c  , rok vyroby 2012 , ale tyhle gumy prozmněnu rozvibruji !celé! auto nad 130 kmh prostě se sněma nedá na 130Kmh jet je to o nervy a zdravi drnčí celá kastle auta :( navíc koupil jsem dvě nové pneu stejného rozmněru , ty mám tedka ve předu, a dvě ty co jsem psal up na zadku, vibrace jdou tedka jen od zadu , takže citlivím řízením to nebude :)

 

navíc jsem zapomněl napsat že ty dvě gumy co mají tyhle trhlinky mají  divný pulkulaty hrb na každe gumně je dvakrát , mirně šikmo přez celý  "běhnou" ale jen ze vnitř každá ho má jinde a jinak velký 

 

post-85117-0-49311800-1395825968_thumb.j

 

post-85117-0-10371000-1395825998_thumb.j

 

post-85117-0-93451800-1395826019_thumb.j

 

 

navím jestli to je vidět

 

prostě jde mi o to zístit proč ty gumy vibrují nad 130kmh na jaké koliv napravě :(  pneuservis nevi pry gumy jsou OK :) aby ne , když jsem je tam kupoval 2013 :) takže ještě jsou v zaruce sjete nejsou atd 

 

ještě bych se zeptal jaké je zaruka na pneumatiky 2 roky ? nebo mín jako třeba na baterky :)

 

PS: jdu se zhadat do pneuservisu kvuli zaruce :kol-29:  bude to zajimavé

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja myslim ze zaruka je dva roky. popravde na vsechno je dle meho zaruka dva roky jen se nevztahuje na bezne opotrebeni a jevy vyplyvajici z povahy veci. Takze myslim ze to ze jsou gumy sjete reklamovat nemuzes, ale ze je na nich nejaka jina vada nezpousobena tebou reklamovat lze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok , dal jsem je na reklamaci , moc se jim do reklamace nechtělo :kol-32: ale na konec je vzaly na raklamci :kol-28: , tak uvidím co zních vypadne za moudra snad to aspon najk uznaji

 

navic v pneuservisu se mi snažili namluvit že ty trhlinky jsou normální :) fakt vtipné u pneu co jsou do 300 Kmh ,taky hnedka skoušely že ty gumy nepatři na rapida :) smula ja je mám v TP zapsané :kol-46:  (resp dopsané dle typového listu )

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano napišu to jako idiot :) to jako že z rozmněrem pneu 205/45/16" se rapid prostě nerozjede ? si děláš srandu ne, ja sněma najel 1500 km a tedky z novýma toho sameho rozmněru už 600 km hm

 

tak mi prosím vysětli proč by tento rozmněr nemohl být na rapidu ? dík za vysvětlení

 

 

psal jsem :    (((((  :) smula ja je mám v TP zapsané :kol-46:  (resp dopsané dle typového listu )  )))))

 

Pokud dopisuješ rafky a pneu dle typového listu , tak musiš mít typovy list a pak na technickou kde se technik "K" mrkně jestli někde nedrhnou a jestli nepřelízají okraj blatníku ! nic víc ho nezajíma

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš hned vyskakovat jako čertík. 205/45R16 totiž nejsou standardní pneumatiky pro toto auto. Stejně bych rád viděl scan tvého TP s rozměry kol a ráfků. ŠA to povolila, resp. úřad to má v seznamu povolených rozměrů pro Rapida? Mě nedovolila na 63kW verzi 195/55R15, protože to nemá homologaci s tímto motorem. A stejně se mi nezdá to profilové číslo 45. Pneumatika této šířky je o dost menší.

A jinak 4.10.2013 psal jsi v tématu o pneumatikách, zapsaných v TP, že sis nechal dopisovat 18ky......

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže na ráfek, na kterým má být guma o šířce 215mm a výšce 96,75mm, byla guma o centimetr užší a půl centimetru nižší. Čistě analogicky - ta guma ten centimetr kompenzuje tak, že se pod tlakem víc roztáhne. Během jízdy na ní působí tlak vnitřní (v pneumatice), váha vozidla a valivost. Zřejmě struktura gumy neměla takovou roztažnostní rezervu, ty jsi jednoduše překročil mez roztažnosti a vnitřního pnutí materiálu.

A NEBO si narazil na špatnou várku, která prošla kontrolou. To se stává.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm prosím nejděte si co to je typový list dík ! dopsat lze do TP jaké koliv pneu a rafka pokud splnují to co jsem psal, nesmí drhnout a nesmí přelízat okraj blatníku ! nemluvím o homologaci rafku a pneu to je něco jiného !

 

Dale na pneu na ravcich se skladuje položené na sobě   takže podle všeho spravně ! 

 

 

http://www.bestdrive.cz/poradime-vam/technicky-radce/skladovani-pneumatik.html

 

 

Opraven odkaz :)

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže na ráfek, na kterým má být guma o šířce 215mm a výšce 96,75mm, byla guma o centimetr užší a půl centimetru nižší. Čistě analogicky - ta guma ten centimetr kompenzuje tak, že se pod tlakem víc roztáhne. Během jízdy na ní působí tlak vnitřní (v pneumatice), váha vozidla a valivost. Zřejmě struktura gumy neměla takovou roztažnostní rezervu, ty jsi jednoduše překročil mez roztažnosti a vnitřního pnutí materiálu.

A NEBO si narazil na špatnou várku, která prošla kontrolou. To se stává.

 

Hm je zajimavé že na tom samém rafku a pneu 205/45/16" jsou povoleny na škody fabie 1 RS :) navíc se jedná o pneu

Bridgestone Turanza ER300  rozměry pneu: 205/45 R16   index rychlosti: W (270 km/h)   index nosnosti: 83 (487 kg

celkem tedy pneu unesou 1948 Kg :) což je na rapida dostačujíci , je ale fakte že obě sady co mám těchto pneu byly jety na fabia1 RS upravena na 161ps a 394 Nm poslední mněření na brzdě pak byly další upravy a výkon a krouták daleko větší :)))) takže pneu mohly dostat pěkně zabrat , to nepopírám, obě sady mněly najto cca 15 tkm +- a nebyly pneu nijak ojete nebo poskakné ! prostě jsem asi narazim na špatnou varku jinak to nevídím

 

je zajmavé že mám tedka na těch samých rafcích pneu barum 205/45/16" a žadný problem ! jsou bez problemu !!! takže chiba ve volbě pneu nebyla ! ale barumy jsou nové :)

 

hele uvidíme co řekne brigestone :) bude to zajimavé co napíší , sam jsem zvědavý :kol-35:

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pawouk ,jak už jsem psal pokud se ti nelíbí jak pišu tak prosím nečti dík, níkdo tě nenutí to po mně číst !!!

A to že někdo blbě piše neznamená že je blb ,zase jiný se třeba vozi po někom :) a další dělá jiné věci, tak co jak ?

 

nikdy jsem nepsal že pneu brigestone byly kupované jako nové na rapida , tím padem jsem to bral že je jasné že jsou straší !   no nikdo nic z penu nedělal fabii jsem jezdil jen já níkdo jiný a níkdy jsem je nepřebrzdil atd , jidině ža prostě nesnesly NM co mněla fabie ale u pneu co jsou do 270kmh bych čekal že to snesou ,tak nevím uvidíme co řekne brigestone :)   ,zatím je to zbytečná polemika nic víc

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...