Přejít na obsah

Klakson - problémy


libor68

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

pokud máš namysli jednotónová houkačka=plechový klakson a dvoutónová houkačka=černý klakson v plastovém pouzdře, jakoby trumpeta, tak stačí vyměnit. Myslím, že se tam musí koupit i jiné konektory, ale já jsem to upravil a vodotěsnost docílil tím, že jsem to zapájel pájkou s plastovými tyčinkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potrebuješ (najlepšie origo) dva konektory s čísom 357 951 772 ako je na obrázku a k tomu tesniace gumky na káble ktoré sú na druhom obrázku a dutinky...

potom odstrihneš pôvodný konektor, lebo pochybujem že ke nemu bude protikus a napájkuješ káble na pôvodné a zaizoluješ najlepšie zmršťovacími bužírkami a ešte páskou

post-10-1172695550.jpg

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ak máš originál škodovácku tak by mala ísť zameniť, tá konštrukcia je myslím pripravená na to. Ja som mal problém lebo som mal z iného auta a to som musel napasovať.

PIN vyberieš vypichovákom a vytiahneš káblik, predtým odistíš tú fialovú poistku.

Skús hladať, náhrada za vypichováky tu už bola riešená na fóre

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem tam namontoval ty klaksony efekt velmi velký. Na klaksony za 275 kč oba přímo SUPR. Jak jsou přidělaný original klaksony? Na ten držák jsem oba nedostal tak jsem dal jeden na výztuhu nárazníku je tam na něco vyvrtaná díralJen by mně zajímalo k čemu je ten třetí kabel z toho kabelovýho svazku co jeden kenektor je mlhovka, jeden klakson a třetí??? nevíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to čidlo vonkajšej teploty?

Inak ty máš Comfort a nemáš dvojtónový klaksón? To akože v MR 2002 (ako máš ty) ho tam nedávali? Ja mám 10/2001 (MR 01???) a tam dvojtónový mám, ale tiež som práve kúpil iný dvojtónový (neorigo za 260,- Sk), lebo ten pôvodný sa mi vôbec nepáči... Tiež tam mám pribalemé relé a tiež som nevedel, či ho tam mám dať. Vďaka "Dulovi" viem, že netreba :palec2: Tehn pôvodný z Fabky idem dať do nového Swifta, lebo tam je klaksón ako keď dieťa hrá na detskej trúbke - skrátka je mi z neho do smiechu :) Tam ale asi to relátko bude treba dať, nie? (pôvodne je tam jednotónový). Resp. neviete niekto poradiť, ako zistím, či tam relé je alebo nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to čidlo vonkajšej teploty?

Inak ty máš Comfort a nemáš dvojtónový klaksón? To akože v MR 2002 (ako máš ty) ho tam nedávali? Ja mám 10/2001 (MR 01???) a tam dvojtónový mám, ale tiež som práve kúpil iný dvojtónový (neorigo za 260,- Sk), lebo ten pôvodný sa mi vôbec nepáči... Tiež tam mám pribalemé relé a tiež som nevedel, či ho tam mám dať. Vďaka "Dulovi" viem, že netreba :palec2: Tehn pôvodný z Fabky idem dať do nového Swifta, lebo tam je klaksón ako keď dieťa hrá na detskej trúbke - skrátka je mi z neho do smiechu :) Tam ale asi to relátko bude treba dať, nie? (pôvodne je tam jednotónový). Resp. neviete niekto poradiť, ako zistím, či tam relé je alebo nie?

No jo nebyl tam jen takový chrastítko. To čidlo by to mohlo bejt. Dík. U fabky je to relátko, jak jsem zjistil, slyšet když zatroubíš s odpojeným klaksonem. (cvakne)

Editováno: , autor: nej.amant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, vyskúšam :palec2:

Nebude to čidlo vonkajšej teploty?

Inak ty máš Comfort a nemáš dvojtónový klaksón? To akože v MR 2002 (ako máš ty) ho tam nedávali? Ja mám 10/2001 (MR 01???) a tam dvojtónový mám, ale tiež som práve kúpil iný dvojtónový (neorigo za 260,- Sk), lebo ten pôvodný sa mi vôbec nepáči... Tiež tam mám pribalemé relé a tiež som nevedel, či ho tam mám dať. Vďaka "Dulovi" viem, že netreba :palec2: Tehn pôvodný z Fabky idem dať do nového Swifta, lebo tam je klaksón ako keď dieťa hrá na detskej trúbke - skrátka je mi z neho do smiechu :) Tam ale asi to relátko bude treba dať, nie? (pôvodne je tam jednotónový). Resp. neviete niekto poradiť, ako zistím, či tam relé je alebo nie?

No jo nebyl tam jen takový chrastítko. To čidlo by to mohlo bejt. Dík. U fabky je to relátko, jak jsem zjistil, slyšet když zatroubíš s odpojeným klaksonem. (cvakne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mám takový zvláštní problém. Na mojí fabii(rv.2005, výbava elegance) mi zhruba před 2 týdnama začal troubit klakson hrozně hluboko a dneska naopak zase "přitepleně" vysoko oproti tomu, jak to troubilo předtím. Podotýkám, že nemám ten klasický klakson, jako většina fábií, ale jsou tam 2, jeden na vysoký a druhej na nízký tón. Čím to může být? Poraďe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

čau chlapi,

chci se zeptat, kde je ukostřený klakson. teď nemyslím ukostření za palubovkou, ale v motorovém prostoru. Dle DP by to mělo být někde na pravé straně :mellow: Poradíte? Nejlepší by byla fotka... :palec2:

Nikdo neví?....

Editováno: , autor: Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobrý den všem. Měl bych k vám prosbu o radu. před pár týdny jsem boural (nic velkého, jen airbag ven, pásy pryč a nové kola na předku). po bouračce začal troubit klakson. Klakson jsme odpojili (pod baterkou nebo kde). všechno jsme vyměnili, jednotku airbagu nechali vyresetovat, všechno v naprostém pořádku, ale když teď opět zapojím klakson stále a pořád houká. nevíte někdo kde se stala chyba, nebo čím by to mohlo být?

Ještě zmíním, že si nejsem jist při té výměně airbagu jestli tam se někde náhodou nestala chyba, protože chlápka co nám to měnil jsem nějak nestihl sledovat. Vím ež ani neodpojil baterku před výměnou a nejsem si jist, zde vyměnil takový ten žlutý propojovací kabel mezi airbagem a volantem. Prosím neměl byste někdo radu, kde se mohla stát chyba a proto klaskon stále houká?

Předem děkuji všem za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem moc slyšet nechtěl. Já spíš myslel, že nějakej spalenej kabel, popřipadě něco pod airbagem blbě zapojenýho. A co ten kroužek vlastně je zač a k čemu tam je? A ještě co takovej kroužek stojí??? ještě dodám,že se jedná o fabii v clasik provedení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...