Přejít na obsah

Motor 1.0 MPI (44 a 55 kW)


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hezké, no až bude mít najeto tak 5 tkm, to už by mohlo být tepleji ( cca duben/květen), letní korejské pneu, tak jsem zvědav. Ale máš delší převody, to já nedám :D

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj bezprostředně předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S motorem jsem maximálně spokojen, má najeto 13000, auto mám od března, spotřeba je opravdu supr, na výkon nekoukam, kupoval jsem ho jako popojíždědlo do práce a manželka s ním jezdí po městě atd...proto jsem ani turbo nechtěl...

zpřevodování je dobrý, akorad je taková větší díra mezi 2. a 3. stupněm asi 1100 otaček a pak už je zase nějakých 600 mezi 3. a 4.

 

Jediná nedokonalost na tomto autě je převodovka, občasný bouchnutí při rychlejším puštěním spojky, jsem sám zvědav na životnost...ale to už jsem tady rozebíral v jiných vláknech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My to máme taky na popojíždění a na to turbo fakt nepotřebuji, nerozbytnost atmosféry mě bude těšit. U nás převodovka o.k., chce to počkat až se pořádně rozchodí. Olej vyměním při 1500km a také to nechál na LL. Neturbovému motoru to neuškodí a samo si to počítá podle startů, vzdálenosti takže v městském autě to může klidně poslat to servisu např. v 18tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi, ikdyž jsem škodovkář, pokud bych měl rozpočetna nové auto do 250tis.kč a chtěl klimatizaci, tak rozhodně bych vzal něco s atmosférickou 1.2 od konkurence. Ať už Ford Fiesta 1,25 60kw, nebo Renault Clion 1.2, Citroen C3 1.1 a nebo Dacii Sandero/Logan 1,2 v plné výbavě!!  Ani jedno ze zmíněných aut netrpí nějakou zvláštní poruchovostí a moderní 4-válcové  motory 1.2 jsou o řád lepší než malý 3-váleček 1.0MPI, který je super do Citigo, ale do Fabie, která většinou slouží jako auto na "všechno" je to slabé no :-)

Nejsem si jistý, zda je kterýkoli z tebou vypíchnutých motorů proti MPI nějakou výhrou. Možná 60kW Fiesta, ale jak tak koukám na konfigurátor, tak spíš v případě hodně výhodné skladovky...Kupovat novou Fabii, asi by bylo jasnou volbou slabší TSI. Ale do města nebo někoho, kdo nemá potřebu předjíždět a nejezdí po dálnicích, proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže za cenu Fabie 1.0 MPI s klimou máte 4-válcové spolehlivé motory např. Renault Clio 1.2 54kw/108nm nebo Kia Rio 1.25 63kw/122nm, nebo Hyundai 1.25 55kw/119nm atd. prostě motory, které také umé jezdit za 6l ve městě a navíc vás vklidu svezou po dálnici. Nemluvě o tom, že motor 1.0 MPI stejně jako HTP nemá chladič oleje, dále jako 3-válec se bude s vyšším nájzdem zhoršovat kultivovanost. Ono i  má Fábi II HTP byla do těch 80000km tichá a moc nevibrovala, ale pak už to tak slavné nebylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou bláboly, mé HTP i po 114tkm bylo stejně tiché jako na začátku. Důležité, jak e k tomu člověk chová ( správný záběh, ohřívání denodenní motoru a hlavně olej na který to bylo vyrobený. Ty lehkoběžné, co si každý rádoby odborník myslí, že tam patří-nee.) Ono každý nejede po dálnici trvale 130, 110 tam člověk taky dojede a na to litr ideální. Otáčky ani ne 4tis. akt. spotřeba 5l.

Doporučuji se všemi auty se svést na všech typech silnic a provozu a pak dělat závěry.

Na krátkou je asi jediný konkurent Corsa Drive!.

Ten renaultův čtyřválec má divný projev. Při každém přeřazení od 4tis. a výš jakoby to člověk prošlápl naprázdno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému vyhovuje něco jiného a určitě každý má jiné podmínky provozu. Někdo denně dojíždí do práce dál po okreskách nebo dálnicích a někdo jen 5 km a stojí v kolonách. Sice jsem chtěl jet G, ale jak se mi to auto začlo líbit a celkově mi sedlo, ve 3 jet na otočku do Chorvatska nebo Itálie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Máš štěstí, ale i tak tlaky ve válcích HTP prostě klesají až se přiblíží k 10 (nový motor má kolem 15) tak to začne :-) Vlastně to nemusí jít poznat předem, že Titanic se blíží k ledovci :-) ....Jinak 160000km je přesně průměrná hodnota, kdy přeskočí rozovodový řetěz. Říkám průměrná, takže to klidně u někoho nemusí nastat ani do 200tis.km. Ono by vůbec bylo zajímavé sledovat tohle auto dál, ale raději jen tajně aby Ti nový majitel nechtěl Fabi II vrátit  :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přesně jsem po tom nepátral ještě, ale jelikož je to stejný princip jako F2 HTP, tipl bych stejný

Svíčky mi měnili v 60tkm, filtry 30tkm, palivový filtr se neměnil, fridex za 6 let a 114tk také ne, rozvody počítám 120tkm. :). Olej nechám na proměnný 5W-30, litr se dá sehnat za 170,-, filtr stojí 150.-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...