Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Kdyby to někdo potřeboval jako já: 

při dodělání zadních repro, které nejsou z výroby, je nutno, aby byla zobrazena volba FADER v menu rádia, toto se stane následným kódováním:

Modul 5F

Coding 07

Long coding helper (calculator)

Bit 6

nastavit na volbu 6 repro z původních 4 repro

Poté se v rádiu objeví místo volby balance volba fader

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes dokodovaných par veci a to je: jemne stmievanie dennych svetiel pri smerovkach

                                                                - US svietenie smeroviek v predných svetlach na 20% pri parkovacích a stretavacich svetlach.(US svetla boli trošku ine ako pisal wirer v navode)

                                                                - Servisna poloha stieračov(Nezobrazuje sa na radiu takze nešla) 

                                                                - vypnutie funkcie ze pri zatiahnutej ručnej brzde sa vypnu denne svetla

                                                                - a ked som kupil auto tak všetky ostatne veci čo isli.

 

PS: po ceste domov z kodovania jak som išiel som použival limiter teda použivam ho po meste a zrazu mi prebliklo komplet cele auto všetky svetla palubovka komplet všetko a vyhodilo chybu LIMITERA (spravilo mi to dva krát uvidm čo to urobi zajtra)

Stretol sa stym už niekto ? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FYI: Ptal jsem se v AS (kamos dela sefa servisu) na pristup ke kodovani napr. svetel apod.  s odkazy na ten prispevek z fora Rapida. A rekli mi, ze pekne keca, ze zaruka je vzdy dotcena. Takze jsem napsal jeste i dotaz  na infolinku. a vysledek to potvrzuje:

Citovat

Vážený pane Návrat,

děkujeme Vám za Váš email. Jakýkoli zásah do SW vozu, který není proveden dle pokynů výrobce, může poškodit techniku vozu.
Zákazník tímto zásahem ztrácí záruku na dotčený díl.

Změna konfigurace, prodejního programu je vždy oznámena tiskovým oddělením společnosti ŠKODA AUTO a.s. Tyto informace nám nejsou
známy.

S pozdravem

Bc. Jan Šmelhaus, Péče o zákazníka / Customer Care / Kundenbetreuung
ŠKODA AUTO a.s., Tř. Václava Klementa 869, 293 60 Mladá Boleslav, Czech Republic
info@skoda-info.cz , www.skoda-auto.cz , www.skoda-auto.com

P.S. druhy dotaz byl na termin zavedeni 1.0 Tsi do FIII.

Samozrejme pak jen muzeme spekulovat, zda postupy od wirera jsou dle pokynu vyrobce (v podstate reverse engineering receno IT hantyrkou) nebo ne:D. Je fakt, ze na FII jsem mel chip/sw upravu od cimbu a za tech 9 let zadny problem. takze mozna i tady bych teoreticky to risknul v budoucnu na  ztratu zaruky a neco si pak dokodoval. jeste uvidim az budu kupovat:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co si chceš dokódovat. Nějaký ty cornery, stopky, kolik natankovat, protáčení ručiček by ti nemělo nic moc ovlivnit to jsou vlastnosti auta, který jen zapneš. Ale takový ty hračičky se světlama US a jíné typy svícení blinkrů a kdesi cosi to už je na pováženou. Důkazem je potom haprující speed limiter že ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lumirnavrat Ptal jsem se kdysi známého v servisu a v podstatě pokud nezasáhneš do hlavních věcí jako například vypínání ESP, změna tuhosti posilovače atd, tak jim to je v podstatě jedno, protože takové corner mlhovky nebo stopky nemají přímý vliv na bezpečnost vozu. O záruku tedy u těchto věcí nepříjdeš, protože pokud si aktivuješ corner mlhovky a odejde ti vodní pumpa, tak ti souvislost nemůžou nijak dokázat. Samozřejmě pokud aktivuješ corner mlhovky a po roce ti praskne žárovka, tak nepůjdu do servisu žalovat, že mi dali šmejdy žárovky, ale v tichosti si je vyměním sám a bez řečí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platí stejné pravidlo jako všude - pokud není auto rozhašené nebo nemá příliš neobvyklé věci, nikdo si ničeho ani nevšimne. Nikdo si nepamatuje, co to konkrétní auto má mít nebo nemá mít. V mém případě to platilo i o správcích autoparku, už několik aut jsem vylepšil např. o cornery apod.

 

Tuším Trautenberk tady psal, že k dennímu svícení a přidaným zadním obrysovkám dostal pokutu. Většina policajtů si u auta bez dodatečného balastu ani nevšimne, že nějaká světla svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba to nekomu pomuze ...

 

Mam dokodovane takove ty zakladni veci (od ferda25) - corner, rucicky, aktivace esp sport, assistenst rozjezdu do kopce, blabla ...

1) v autorizovanym servisu jsem byl reklamovat front assist - opraveno na zaruku vozidla bez problemu/ani se nikdo nezminil co tam dela to a tohle, kdyz to tam nebylo.

2) Bohuzel jsem tam byl resit i bouracku, tj nahlasena pojistna udalost pres pojistovnu (Allianz-skofin). Tez nikdo nic neresil, pojistovna bez problemu vse zaplatila (-spoluucast samozrejme), ale opet servis ani pojistovna neresila zadny "zasah" do vozidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, MilanHos napsal:

Záleží co si chceš dokódovat. Nějaký ty cornery, stopky, kolik natankovat, protáčení ručiček by ti nemělo nic moc ovlivnit to jsou vlastnosti auta, který jen zapneš. Ale takový ty hračičky se světlama US a jíné typy svícení blinkrů a kdesi cosi to už je na pováženou. Důkazem je potom haprující speed limiter že ano.

 

MilanHos: akoze US svietenie je od niečoho ine ako trebars Corner funkcia ?? Uplne to iste to je :) iba sa to aktivuje ako Corner a tam to konči nastavi sa jas na kolko chceš aby smerovky svietili a vybavene :D 

a okrem toho ziadne ine pokusy sa nerobili... iba klasika corner stopky stagging ale to ešte ked bolo auto nove a teraz sa dorabali tie ostatne veci hore čo som spominal... 

Ale tak ten LIMITER ma zaskočil... ale od vtedy sa nič nedialo a auto stále ide :D:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám dokódovaných pár věcí,píšete že to nikoho v servisu nezajímá, dobrá ale co se stane když půjdu na garančku která se mi blíží.

Co mi provedou s překódovanými věcmi, dají mi to do základního nastavení které bylo ve voze nahráno při kompletaci vozu a já o ty bonusové věci přijdu a budu je muset nechat znovu (za peníze) ,nemám soft ani  schopnosti si to sám nakódovat ?

Chápu že se můžou nahrávat aktualizace softu, které za ty dva roky co nebylo auto v servisu vznikli, nebo jen při garančce prodlouží dvouletý interval a nic jiného v elektronice nemění, jestli není potřeba, by mě piclo přijít o to co sem si nechal nakódovat a co sem si zvykl používat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno zalezi aj od dealera ale napriklad u mojho mi povedali ze dokodovane veci mi ostanu na furt pretoze nemaju dovod nieco aktualizovat alebo prepalivat. Ze by sa akoze na zaklade poruchy RJ v ramci zaruky menila tak vtedy hej ale inak ze to ani trochu neriesia a vsetko mi ostane. U mojho dealera su ale dost lenivy nieco robit takze by bolo fajn keby sa este niekto pridal s jeho skusenostami :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se ptal v salonu na dokódování od nich a řekl mi, že to nedělají a i kdyby, tak až pojedu někdy do servisu a uvidí tam něco co tam nemá být, tak aktualizuje celou jednotku/ky a bude to jako z výroby. Takže až to napíchnou a uvidí tam něco, tak ti to asi přemažou. Jedině, že by si se na to prvně anonymně zeptal a kdyby řekli, že ti to tam nechají, tak bych jim to potom klidně řekl. Taky jsem neuměl před týdnem kódovat, ale bojler mě to naučil, vysvětlil a dneska by si to udělal sám. Stačí koupit kabel za cca 500 na aliexpressu a pak podle postupů a není tam co zkazit. 

Editováno: , autor: Mics0d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé.

V servisu po napíchnutí jednotky nic neuvidí.Znova říkám,přestaňte tady dělat z komára velblouda.Pokud se v servise po napíchnutí nějaké jednotky neobjeví aktualizace pro ní,nic dělat nebudou!!!!

Za druhé.Kabelem z Aliexpressu také můžete udělat nebo nemusíte nebo také více škody než užitku.Stačí pořádně číst i jiné fóra než tohle.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...