Přejít na obsah

FIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jediný problém Hyundaie je jeho vedení v ČR. Agresivní reklama je jen špička ledovce. Nejvíce škodí šikanování dealerů, kteří jsou mnohdy slušní prodejcí a s reklamou ani politikou prodeje H se vůbec neztotožňují. Jinak jak už se psalo asi na mnoha místech, i20 se základním motorem 1.25 55kw/118nm deklasuje Fábiacký motor 1.0 MPI, to si každý vyzkoušejte. Potom rozchod kol je větší o 5cm u i20 a rozvor ještě více, opět doporučuji si sednout dozadu a vyzkoušet.

Celý život kupuji Škodovky, ale tentokrát 269000kč za Fábii 1.0 44kw/95nm Ambition+ fakt nedám. Tento motor na dálnici s dvěma dospělými a dvěma dětmi prostě nejede a já nechci, aby na mě furt najížděli TIR auta :-)

JInak za tu cenu koupípe Kiu Rio 1.25 63kw/122nm ve výbavě COMFORT, což je obdoba Ambition+ a navíc 7 letá záruka! Abych neteoretizoval, v Riu jsem jel - všude více místa, motor jede opavdu slušne, za sebou nechává jak 1.0 MPI 55kw/95nm, tak staré HTP 51kw/112nm :-)

Dále za podobnou cenu koupíte Renaul Clio 1.2 16v 54kw/108nm ve výbavě LIMITED, která překračuje výbavu Ambition+, opět zkuste se v něm projet, zjístíte, že také nabízí tichý a živý motor, pěkný interiér a parádní výbavu s 5 letou zárukou..

Pravda jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu proto, že každý třetí příspěvek je od Pawouka ať se zklidníte. Pořád se tady jen řeší Hyundai a Dacia a pokaždé jen proto, když někdo poukáže na nedokonalost druhého vozítka. Myslím, že by potencionální zájemce radši uvítal když by každý napsal své zkušenosti a nedbal toho, jestli ukáže, že je jeho auto horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranda je, že mě se Fabie III moc líbí, ale s TSI motorem v Ambition+ stojí stejně jako Ford Focus III 1.6, Nový Opel Astra 1.4 nebo Kia Ceed 1.4 atd. U všech už máte "použitelnou" výbavu :-) Takže uvažuji pro koho Fabie III 1.2 TSI 81kw vlastně je? 80% lidí v ČR má plat pod 26000 hrubého, takže mám to chápat, že prostě Škoda už kašle na obyčejné (rozuměj valnou většinu) lidí v ČR? :-) Čekal jsem, že Škoda nabídne nějakou alernativu pro českou roudinu, která si jooo musí hlídat rozpočet, ale ono s tím přišla Hyundai a nabídla i20 ve vý bavě Family+ s motorem "na všechno" 1.25 55kw/118nm , který zvládne i dálnici. A Škoda? - pro jistotu teď zdražila, tak to je gól.

Mě to silně připomíná dobu před finanční krizí, kdy u nás na pohraničí lidé kupovali nové Octávie II v Polsku, protože i se CLEM!!! vyšla levněji cca o 30-40 tis. kč. Nakonec teda Škoda "šla do sebe" a i našincům s velkou bolestí ceny trochu snížila. 20 let kupuji Škodovky a jsem patriot, Hyundai moc nemusím, bydlím kousek od Nošovic a tu kraxnu jde vidět z hor jako vřed, ale nenažranost Škody se mě už nějak zajídá taky :-) ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dačku, to skoro nikdo neřeší... A Hyundai se tu řeší proto, protože to je asi největší konkurent Škody... Je třeba k zamyšlení, proč Kiu nikdo neřeší, ale odpověď už tu několikrát padla, Hyundai měl hodně dobře nakročeno, ale jeho ( to se nedá ani nazvat agresivní marketing ) sprostý marketing naštval nemalou část českých řidičů a byl spíš kontraproduktivní. A z posledních článků vyplívá, že šéf H ČR je normální idiot který se nejen chová jak prase k majitelům Škodovek, ale i k vlastním dealerům.

Tohle by si jinde Hyundai nedovolil... Ale ryba smrdí od hlavy a je to celé dílo toho kokota. Takže tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže problém je v tom, že když tu napíšeš něco o jiném autě, nedej bože ho pochválíš, tak se se zlou potážeš... ;)

Spousta lidí tady leccos na své Škodovce řeší a leccos jí také odpustí... a stejně tak by měli být shovívaví k ostatním značkám... myslím si, že tady na fóru jsou lidé, kteří mají auta nejen jako spotřební věc, ale i jako koníček a zálibu... tedy alespoň já to tak mám...

Mrzí mě, když někdo komolí název automobilky, od které mám svoje auto, se kterým jsem spokojený a užívám si ho... vím, že s tím nic nenadělám a vím, že nebudu naštvaně házet všechny do jednoho pytle, protože je tu pořád dost lidí, se kterými si rád píši a jejiž vlákna a auta sleduji a veřte, že je mi jedno, jestli maji Škodovku, Hyundai nebo již zmínĕnou Dacii...

A vy, co tu vykřikujete, že se tu řeší jenom tyto auta... sem nemusíte chodit anebo přispějte do diskuze nĕčím hodnotnější, než názorem, že nekvalitní auto se pozná tak, že je jeho servis plný apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranda je, že mě se Fabie III moc líbí, ale s TSI motorem v Ambition+ stojí stejně jako Ford Focus III 1.6, Nový Opel Astra 1.4 nebo Kia Ceed 1.4 atd. U všech už máte "použitelnou" výbavu :-) Takže uvažuji pro koho Fabie III 1.2 TSI 81kw vlastně je? 80% lidí v ČR má plat pod 26000 hrubého, takže mám to chápat, že prostě Škoda už kašle na obyčejné (rozuměj valnou většinu) lidí v ČR? :-) Čekal jsem, že Škoda nabídne nějakou alernativu pro českou roudinu, která si jooo musí hlídat rozpočet, ale ono s tím přišla Hyundai a nabídla i20 ve vý bavě Family+ s motorem "na všechno" 1.25 55kw/118nm , který zvládne i dálnici. A Škoda? - pro jistotu teď zdražila, tak to je gól.

Mě to silně připomíná dobu před finanční krizí, kdy u nás na pohraničí lidé kupovali nové Octávie II v Polsku, protože i se CLEM!!! vyšla levněji cca o 30-40 tis. kč. Nakonec teda Škoda "šla do sebe" a i našincům s velkou bolestí ceny trochu snížila. 20 let kupuji Škodovky a jsem patriot, Hyundai moc nemusím, bydlím kousek od Nošovic a tu kraxnu jde vidět z hor jako vřed, ale nenažranost Škody se mě už nějak zajídá taky :-) ....

 

panebože co to meleš ? Focus v Trendu s 1.6 stojí 341tis, Fabia ve Style s 1.2TSi 81kW ( což je motor o dost lepší než 1.6 ), vyjde ( bez metly ať to je stejný ) na 324tis a už teď má lepší výbavu. Když dohážu výbavu za 20tis, Focus si ani neprdne co se týče výbavy. Ale hlavně je to nesmysl porovnávat vybavený auto segmentu B a "holátko" segmentu C. Kdo che nějakou výbavu, tak sí jí koupí. Nekoupí si holátku vyššího segmentu, jenom pro to, že je to větší auto a výbava je dostačují. Kdo si jednou zvykne na nějakou výbavu, nikdy u dalšího auto nesleví...

PS: už jenom to, že konfiguruješ z Ambitionu o něčem vypovídá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže problém je v tom, že když tu napíšeš něco o jiném autě, nedej bože ho pochválíš, tak se se zlou potážeš... ;)

Spousta lidí tady leccos na své Škodovce řeší a leccos jí také odpustí... a stejně tak by měli být shovívaví k ostatním značkám... myslím si, že tady na fóru jsou lidé, kteří mají auta nejen jako spotřební věc, ale i jako koníček a zálibu... tedy alespoň já to tak mám...

Mrzí mě, když někdo komolí název automobilky, od které mám svoje auto, se kterým jsem spokojený a užívám si ho... vím, že s tím nic nenadělám a vím, že nebudu naštvaně házet všechny do jednoho pytle, protože je tu pořád dost lidí, se kterými si rád píši a jejiž vlákna a auta sleduji a veřte, že je mi jedno, jestli maji Škodovku, Hyundai nebo již zmínĕnou Dacii...

A vy, co tu vykřikujete, že se tu řeší jenom tyto auta... sem nemusíte chodit anebo přispějte do diskuze nĕčím hodnotnější, než názorem, že nekvalitní auto se pozná tak, že je jeho servis plný apod.

 

komolej ho všichni a všude, daleko víc lidí si dělá prdel z Ochcávky apod. Komolení Hyundai má spíš základ v jejich změně výslovnosti, která jí opravdu neprospěla a dřív to znělo prostě líp...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když kuknu na vozy ihned k dodání, tak FF 1.6 Trend je za 320tis.kč..  Motor 1.6 Ti-VCT je slabší než 1.2 TSI 81kw, jenže co se týče odolnosti, je to někde jinde. TSI není motor na 300tis. km ani náhodou..

Pak podvozek Focu je jinde, to se snad shodnem :-) no a je to větší kus plechu 4.3m je více než Fabi kombi, šířka to raději nebudu ani porovnávat :-) a celkově je FF lépe odhlučněný(ověřte si sami).

Suma sumárum nad 300000kč je Fábie jen pro skalní fandy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranda je, že mě se Fabie III moc líbí, ale s TSI motorem v Ambition+ stojí stejně jako Ford Focus III 1.6, Nový Opel Astra 1.4 nebo Kia Ceed 1.4 atd. U všech už máte "použitelnou" výbavu :-) Takže uvažuji pro koho Fabie III 1.2 TSI 81kw vlastně je? 80% lidí v ČR má plat pod 26000 hrubého, takže mám to chápat, že prostě Škoda už kašle na obyčejné (rozuměj valnou většinu) lidí v ČR? :-) Čekal jsem, že Škoda nabídne nějakou alernativu pro českou roudinu, která si jooo musí hlídat rozpočet, ale ono s tím přišla Hyundai a nabídla i20 ve vý bavě Family+ s motorem "na všechno" 1.25 55kw/118nm , který zvládne i dálnici. A Škoda? - pro jistotu teď zdražila, tak to je gól.

Mě to silně připomíná dobu před finanční krizí, kdy u nás na pohraničí lidé kupovali nové Octávie II v Polsku, protože i se CLEM!!! vyšla levněji cca o 30-40 tis. kč. Nakonec teda Škoda "šla do sebe" a i našincům s velkou bolestí ceny trochu snížila. 20 let kupuji Škodovky a jsem patriot, Hyundai moc nemusím, bydlím kousek od Nošovic a tu kraxnu jde vidět z hor jako vřed, ale nenažranost Škody se mě už nějak zajídá taky :-) ....

Člověk, který by se rozhodoval mezi Fabií 1.2 TSI 81 kW a o třídu větším vozem se základní dýchavičnou atmosférou by si asi měl prvně ujasnit, co vlastně chce. Třídy se samozřejmě do jisté míry překrývají.

A k Hyundai...Co předvádí jeho české zastoupení, to fakt nemá obdoby, už jen proto k němu mám hrozný odpor. Ale k věci, i20 má velkou výhodu v solidní základní motorizaci a v určité konfiguraci pak jde o rozumnější nabídku než Fabia MPI. Ale jakmile zatoužíš po něčem více odpovídajícím TSI nebo trochu vyšší výbavě, jsi zase pomalu na ceně toho Focusu...

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomuhle tematu jsem se chtel vyhnout ale zrovna tady mam s cim porovnat. Moje FIII stala po jejake sleve 350 tis., auto ma Front Asist, Parkovaci senzory, XDS, vyhrivane sportovni sedadla, bolero, hf sadu, vsechny okna v elektrice, bezklicovy pristup, mozna ksem na neco zapomel ale tohle u Focusu za 350 nemas ani nahodou! Pokud nekdo argumentuje ze jsou to zbytecnosti tak ja to v aute proste chci. Focus ma sice vzadu viceprvek, ale kdo jel movou fabii a jezdi jak clovek tak musi byt spokojeny. Kamarat mam noveho focuse a to auto neni uvnitr prostornejsi ani nahodou, a o kufru ani nemluvim. Uz me zacina vytacet dotazy typu proc sis nekoupil nizsi stredni? To tridovani trochu zakrnelo a rozhodne nevypovida o prostornosti auta a o moznostech vybav a motoru uz vubec ne. Ja chci vybavene auto, ne na papire nizsi stredni!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je nova Fabia prostornejsia ako Focus, tak zozerem metlu. Do novej Fabie som si dozadu za seba skoro nesadol a to mam 180cm. S kamaratom sme sedeli vpredu a chybalo malo aby sme sa nedotykali ramenami. Moje Rio ma daleko vacsi vnutorny priestor vpredu aj vzadu ako Fabia a to nie je len moj subjektivny pocit. Potvrdilo mi to viac ludi, co som ich viezol a mali moznost cestovat aj Fabiou. Takze ani omylom neuverim reciam, ze Fabia je vnutri prostorna a pohodlna :) Ale hold, tunajsi zakaznik ma radsej o 30 litrov vacsi kufor a pasazieri vzadu sa mozu citit jak v konzerve.

Editováno: , autor: melonsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stísněný pocit v mé FIII combi rozhodně nemám. Pokud se vpředu posadí pohodlně řidič, tak já si za něj bez problémů sednu s koleny rovně před sebou a sedadla se nedotýkám. Mám 185 cm. Vzadu za mnou seděl švagr, který má 180 cm a 120 kg a prohlásil, že na delší cestu si to dovede v pohodě představit. Ale vzadu ve dvou, ne ve třech.

 

Další věc je, že málokdo jezdí ve Fóbii ve čtyřech dospělých lidech. Je to především menší rodinné auto, děti se vždy dozadu vejdou, i když už budou starší. A dva dospělí s tím taky nemají problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mě na Fabii (combi) něco negativně překvapilo, tak právě pocit stísněnosti na zadních sedadlech. Ne že by se nedalo sednout za sebe a asi ani ve srovnání s konkurenty na tom nebude nijak špatně (třeba Clio Grandtour je prý o poznání horší), ale Fabia II na tom byla subjektivně lépe a s nižší střední třídou bych ji v tomhle ohledu nesrovnával, prostě je to malé auto s kufrem. Tohle je taky důvod, proč při případném nákupu dalšího rodinného auta hodlám prosazovat Spaceback, který je po stránce vnitřní prostornosti výrazně lepší, hlavně podélně. Fabia combi mi spíš sedí třeba pro mladou rodinu s malými dětmi.

 

Mimochodem, Focus je zrovna známý tím, že prostorností rozhodně nijak neexceluje.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při 180cm si člověk sedne za sebe a ještě zbyde místo. To auto je dělaný pro důchodce a malý rodiny. Ale 4 dospělí při 180cm zvládnou cestu z KV-Ostrava.

Stejně kdo to auto pomlouvá, tak s tím někdy delší trasu nejel, neví schopnosti, nepozná nikdy XDS a koupil si konkurenci a štve, že za ty prachy mohl mít schopnější auto.

Nikdo z konkurenčního vozu nepřizná, že ho tam něco vytáčí.

Mě se třeba včera na dálnici kouslo rádio, nešlo s tím nic dělat je to elektronika, pomohl reset, jenže nejbližší pumpa byla 40km a celou cestu to blikalo. No a přiznám chyby auta a nevadí mi to, auto vyšlo na pakatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když kuknu na vozy ihned k dodání, tak FF 1.6 Trend je za 320tis.kč..  Motor 1.6 Ti-VCT je slabší než 1.2 TSI 81kw, jenže co se týče odolnosti, je to někde jinde. TSI není motor na 300tis. km ani náhodou..

Pak podvozek Focu je jinde, to se snad shodnem :-) no a je to větší kus plechu 4.3m je více než Fabi kombi, šířka to raději nebudu ani porovnávat :-) a celkově je FF lépe odhlučněný(ověřte si sami).

Suma sumárum nad 300000kč je Fábie jen pro skalní fandy :-)

 

tímhle myšlením bych klidně mohl říct, že Focus v základu bez výbavy je také pro skalní fandy, kterým stačí pocit vlastnění auta vyšší třídy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...