Přejít na obsah

OCTAVIA III - syčení od podvozku


MartinSatek

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

prosím o odpověď. Mám na své octaviii III 1,6. TDI 77 kw najeto cca 3500 km a stále mi neustalo od podvozku takové syčení (jakoby ucházelo kolo). JInak lépe se tento zvuk nedá popsat. Dělá to na volnoběh, za jízdy možná taky, ale to přehlučí motor a vevnitř auta to na volnoběh slyšet není, ale jakmile vystoupíte a auto si obcházíte, když klepe na volnoběh, tak to syčí a syčí. Dnes to chvilku syčelo přerušovaně ts ts ts ts ts ts, ale jinak po příjezdu domů ono již známé tssssssssssssssssssssssssssssssssss.

 

Nevíte v čem by mohl být problém?

 

Děkuji za odpověď.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Moje RS TDI to dělá taky. Když jsem ji kupoval tak při jedné z prvních jízd mi blikla cca 5 kiláků od baráku kontrolka tlaku v pneu tak si říkám WTF ( neměl jsem samo nastavený tak se to ozvalo) vystoupil sem z auta a syčení jak pes tak si říkám kua musím stihnout dojet dom než mi to uteče úplně. Doma v garáži čumím na kola a všechny cajk. To si pak člověk připadá jak debil :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zaznamenal jsem zcela stejný problém (Octavie II 1.6 TDI), je to podobné jako když uchází kolo, ale v přesných taktech. Vychází to z levé spodní části motoru (pohled z předu). Zevnitř to slyšet není, ale z venku na volnoběh je to docela hlasitý. Zítra s tím do servisu, tak sem zvědav co najdou. Možná to bude dělat kompresor od klimatizace a vypadlá hadička či díra ve vedení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Napiš sem zda se to vysvětlilo.

Mám najeto jen 4 tis a myslel jsem si taky že jsem píchnul.

Syčí to stále z levé strany někde od zadního kola.

Nejspíš to bude od výfuku jak je ten motor uškrcený a udušený nesmyslem zvaným filtr pevných částic.

Závada to asi nebude jelikož s tím jsem v Chorvatsku a nic se neděje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Dávám si takhle cigárko, pěkně si topím ať jdu do teplejšího auta a slyším syčení jakoby ucházelo kolo... zdá se mi že to jde spíše ze spolujezdcovy strany a myslím si že by to mohlo mít spojitost s čerpadlem nafty z nádrže... můj odhad... ale v servise Vám určitě řeknou co to je... já to slyším pokaždé tak u Vás by to mělo jít slyšet taky pořád... Kolegovi na další Octávce TDi to dělá taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj kluci, chtěla bych se Vás zeptat ještě k tomuto syčení a dalším věcem. Mám škodu octavii III 1.6 TDI, 77kw a provedli mi v autorizovaném servisu výměnu (beru to z faktury) tlumičové jednotky a třecích segmentů, bouchalo to při přejezdu nerovností na pravé straně, prohazovali mi tlumiče a pak zjistili až oč jde a od té doby mám pocit, že mi "vrzne" při přejezdech nerovností přední náprava, ale jen někdy, není to pravidelně, dál jsem si všimla když jsem nechala auto na volnoběh a vystoupila, že mi to syčí od zadního kola na straně spolujezdce, což jestli jsem správně pochopila z výše uvedeného, není žádná závada? Po vypnutí motoru syčení do dvou vteřin přestane. Zároveň jsem si všimla, že mi od předního kola (kde byla provedena i výměna) jde jakýsi rachot. Teď bylo auto na garanče, tak jsem vše (krom syčení na to jsem zapomněla :-/) oznámila, tak mi provedli jakousi rozšířenou prohlídku, ale bylo mi řečeno, že je vše ok a dál promazali přední nápravu, ale i tak to občas vrze. Tak bych se Vás chtěla zeptat, co by hlavně mohlo být to "cvakání" přikládám zvuk k zprávě, zda je to normální, může to mít nějakou spojitost s tím syčením, nebo provedenou výměnou? Vnímám to hlavně pokud je studený motor a teplejší počasí, po cestě cca 20 min. to slyšet již není, nebo nevím, zda to motor nějak nepřehluší, ale než se auto zahřeje a vypnu rádio atd.. tak to lehce slyším i uvnitř, dřív to auto nedělalo, tak pokud byste měl někdo typ, co by to mohlo být, nebo by mě raději uklidnil, že je to normální? Mám najeto těsně přes 60tis. km, měla jsem prodlouženou záruku ještě v době garančky, ale můj "problém" servisní technik očividně řešit nechtěl. Předem děkuji za rady! 

Hlas 019.m4a

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Mám podobný problém na Leone 5F CUPA - takže vaše RSky.. a mám 74tis. km po zdvihnutí na zdvihák sme to nechali naštartované a ozýva sa to z palivovej nádrže. Takže áno je to palivové čerpadlo z nádrže. 5Q0919050BA . chybové hlásenie to nie je. Neovplyvňuje to ani jeho funkčnosť akurát je to nepríjemné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 9. 5. 2016 na 10:22, Marek Tarpánek napsal:

Zaznamenal jsem zcela stejný problém (Octavie II 1.6 TDI), je to podobné jako když uchází kolo, ale v přesných taktech. Vychází to z levé spodní části motoru (pohled z předu). Zevnitř to slyšet není, ale z venku na volnoběh je to docela hlasitý. Zítra s tím do servisu, tak sem zvědav co najdou. Možná to bude dělat kompresor od klimatizace a vypadlá hadička či díra ve vedení..

Zdravím,

dopátral jste se nějaké závady? Všiml jsem si toho syčení teď taky, celkem mě to znepokojuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni pod auto, jestli nemáš povolené nějaké čidlo na výfukové soustavě zhruba uprostřed pod autem. A nebo nějaká jiná dírka na výfuku?

 

V motorovém prostoru by to mohla dělat i vypadlá hadička odvětrání klikovky. 

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...