Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

No tak podla toho ako kukám na fóre a vašich odpovedí mi to príde, že v tom aute čo môže byť zlé to aj zlé je. Reálna a PC spotreba rozdiel 3-4 litre. Natankovať do plnej sa mi vlastne ani nedá pritom plnú ukazuje. Dojazd malý. Spotreba extrémna. Vyskúšam ešte to prebehnúť a natankovať a ak nič tak idem na reklamačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolikrát jsi tu nádrž natankoval do "plna"? vždyť na předchozí stránce píšeš, že tankuješ za 10 eur - co z toho chce počítat? Vyjezdi to do prázdna (vem si raději něco benzínu do kanystru) a natankuj - ovšem na jiné čerpačce. Mně se kdysi také stalo, že jsem nemohl natankovat plnou, protože se pistole pořád vypínala (bylo to tedy u jiného auta).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc tomu nerozumím, tobě se pokaždé když chceš natankovat plnou začne vycvakávat pistole takže plnou vlastně nenatankuješ ale chvíli potom co po tankování s autem jedeš ti to ukazuje plnou ale ručička sleze během pár km na polovinu (takže plná nádrž evidentně nebyla) ? Na palubáku 5,8l by odpovídala ale podle čeho počítáš tu realnou když taknuješ tak podivně ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ešte raz aby to bolo zrorumiteľné.

 

V aute som skončil na rezerve tak som sa vybral natankovať. Tankoval som až kým mi necvakla pištoľ. Keď som sa pozrel na stojan bolo tam cca 30€ - 24 litrov. Tak som skúšal znova a znova no už nepretiekla ani kvapka. Menil som uhol pištole aj som ju skúšal povytiahnúť vždy len cvakla. Auto som potiahol dopredu a kamarát za mnou išiel tankovať jemu to išlo v pohode. Mne ale už hneď po tankovaní ukazovalo v aute plnú nádrž. Reagoval som na predchádzajúcu odpoveď, že kedy mi po tankovaní do plna začne klesať ručička. Začne po cca 4km. Druhý krát potreboval známy odvoz do Popradu a dotankoval som len za jeho 10€ z rezervy a ukázalo mi to polovicu nádrže (Natankoval som 8 litrov). Tretí krát som bol znova na rezerve a tankoval som plnú (tentokrát na benzínovej pumpe Shell), kde keď cvakla pištoľ ručička ukazovala plnú ale natankované bolo za 36€ a viac sa nedalo. A to prvé tankovanie, ktoré som neuviedol bolo, keď som odišiel z predajne a tankoval som za 17€ pretože som pri sebe viac nemal.

 

Dokopy som natankoval za cca 93€ čo je 76 litrov. Nabehal som na tom dokopy presne 792km. 

 

Palubný počítač mi ukazuje Dlhodobú spotrebu (od dátumu kúpy auta) 6,4l.

Od tankovania väčšinou 5,0 - 5,5

Od štartu väčšinou 5,7-6,2

 

Máte to tu všetko pokope.

 

EDIT: Ešte dodám, že keď natankujem "plnú" tak dojazd pri tej spotrebe od 5l do 6l na palubnom ukazoval doteraz max 370km

Editováno: , autor: RaDiS234
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to vyjezdil na rezervu a jak bude svitit hladove oko, tak do servisu, kde jsi to kupoval a s technikem to jit natankovat. Jestli tam nalijes zase jen tech cca 25l a pritom ti auto bude ukazovat plnou, tak by ten technik musel byt uz s prominutim debil, aby neuznal, ze je neco v neporadku...

 

Ja kdyz naberu plnou, tak trva celkem dlouho, nez se rucicka palivomeru zacne hýbat dolu. A abych primo pozoroval, jak klesa, tak musim jet na dalnici tak 150...

 

Jinak ty prumerne spotreby, co ti ukazuje PP jsou celkem normalni - vidam je na svém aute taky ;)

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...