Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Psal jsem ve svém  předchozím příspěvku : Spíše mě zaráží co mi to ukazuje za spotřebu na volnoběh - 0,8-0,9 l /hod.  A je jedno jestli mám vypnutou , nebo zapnutou klimu (manuální), je to pořád stejné. Když bylo auto nové, tak to ukazovalo okolo 0,5 l/hod.

 

Tak jsem na to přišel -  stačí abych nastavil rozvod vzduchu na skla a ventilátor na 1, a aniž svítí kontrolka A/C zapne se klimatizace, (zvednou se otáčky motoru a spotřeba naroste z 0,4-0,5 na 0,8-0,9l/h), ale klima nechladí. Co je to za blbost?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu bych rozuměl, ale proč to  tedy nechladí ( nemůže  vymrzat voda ze vzduchu) a nesvítí kontrolka A/C, že je klima v činnosti. Takže já nevědomky jezdím se zapnutou klimatizací, protože mám převážně  nastavené proudění vzduchu na skla a zbytečně si tak zvyšuji spotřebu.

Třeba  tato moje zkušenost někomu pomůže jak si  snížit spotřebu.

Zatím  moje nejnižší spotřeba,( po tom co jsem tu klimu  vypnul přepnutím rozvodu vzduchu do jiné polohy).

 

post-95858-0-38584100-1461695539_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, vždy to signalizovalo kontrolkou zapnutí klimy, navíc nešlo v poloze ofuku okna ani přepnout na vnitřní okruh.

Klima v režimu ofuku okna nechladí v tom smyslu, že by z výdechů šel studený vzduch, pouze ho vysouší tím, že ho přežene přes studený výměník, kde ze vzduchu zkondenzuje voda a pak ho zase ohřeje na požadovanou teplotu.

 

Ať nejsem úplně OT, tak má průměrná spotřeba za poslední nádrž je 7,8 l/100km  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trasa byla  PV -Hranice po dálnici , rychlost držím okolo 120, a z Hranic přes Valmez do Vsetína po slušných silnicích, hodně rovin, skoro žádné převýšení, zde  jezdím okolo  95. Jezdím tuto trasu v poslední době často, tentokrát to bylo bez zapnuté klimatizace. (jak jsem psal výše netušíl jsem, že když dám rozvod vzduchu na okna , tak že je pořád  zapnutá  klimatizace ??? i když ji vypnu tlačítkem  A/C.-  tlačítko nesvítí.) S tou zapnutou klimou to bývalo o cca.0,5 l více - 5,4 tam a 4,9-5 zpět..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba mám spotřebu na okreskách takovou:
průměrná rychlost 95 km/h = 7,7 l/100km (Plzeň-K.Vary, provoz, spěchací styl)

průměrná rychlost 74 km/h = 5,2 l/100km (Bečov-Plzeň)

průměrná rychlost 71 km/h = 4,4 l/100km (Bečov-Plzeň, nulový provoz)

 

Dálniční:

průměrná rychlost 99 km/h = 6,1 l/100km

 

Takže dát 82km/h a 4,5 l/100km mi připadá dost unreal...

 

Fotky spotřeb samozřejmě případně jsou.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba to s tím umí... PP je přesný?

 

Za 28 tisíc km mám změřenou průměrnou 6,97 l/100km podle ujetých km a načerpaného benzínu. Při každém tankování mám zaznamenánu i spotřebu od natankování. Z průměru podle dotankování a průměru dle PP udělám rozdíl. A průměrný rozdíl je +0,01 l/100km. Takže ano, je celkem přesný. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...