Přejít na obsah

Palivový filter 1.2 HTP


martin.s

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Dobry den, v servise mi menili palivovy filter original som mal 3bar, ale teraz mi tam dali 4bar. Podla VIN cisla by tam mal ist 3 bar. Je to v poriadku ? Alebo ho treba vymenit za taky aky ma byt, zatial nerobi problemy cca. 250 km. Dakujem za odpovede.

toto nerieš ..je jedno či tam maš 3 bar alebo 4 to motor nebada..je to len mala vada ktora na motore nevadi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahojte,

 

dnes som chcel odpojiť palivový filter, lebo som si kupil nový na svoju Fabiu combi 1.2 HTP 47 kw (2004) a sú tam tie hadičky s poistkami ktoré treba stlačiť, avšak na jednej hadici neviem stlačiť tú postky, už som naňu tlačil aj šrobovakom a nič. Je niečo potreba robiť ináč? Alebo mám zase dať servisákovy 10 € za to že nejako ináč odpojí filter a napojí nový (5 min.).

 

Pripájam aj fotku:

post-83089-0-03649700-1364916036_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host amissus

Já si nechal vyměnit v autorizovaném servise palivový filtr loni v rámci "ročního servisu" navíc a za výměnu mám na faktuře 114,- bez DPH.

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne tu v BA teda naúčtovali 8€ a chlapci sa s tým trápili 30min. Povedali, že toto je klasika, že tie poistky časom jednoducho odídu a treba ich nahriať infra-svetlom (čo aj robili) a potom natrieť vazelínov a nakoniec pomaly rozbehať. Pokiaľ to rupne tak je hadica v prdeli, povedali, ak sa to rozbehá tak šup a nový filter je na svete. Takže toto som odkukal, snáď to niekomu ušetrí 8€ (200,- czk). BTW, čo sa týka značky, tápal som dosť dlho aký filter ide na hore spomenutú motorizáciu a je to tento: 

 

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=9154&ktlg_lang=1&ktlg_01_mrksl=41&ktlg_01_mdrsl=9&ktlg_01_modsl=2&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=1&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1

 

Čiže 3 bary, odporúčam MANN (prip. FILTRON), lebo keď som videl tie lacnejšie čo mi ponúkali, tak to vyzeralo, že to neprežije prvé naplnenie čerpadlom...

 

Good luck a ďakujem za rady

Editováno: , autor: Janko4592
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Mam Fabku Sportline 1.2 htp 47KW BME,rok v.2005, cca 200t kilometrov....nedavno mi menili v servise sviecky a palivovy filter. Odvtedy mam chyb.kod p0172(bohaty smes). servisak my povedal, nech sa o to nestaram... zobral som to do ineho servisu, tam mi hned menili sviecky(nespravne tam boly), a zistili, ani palivovy filter nemam vhodnu, daly mi tam 6,6Bar.... kedze povodny nemam, a na internete si pisu aj 3 aj 4 Bar, neviem aký tam mame dať...mozete my poradit? Dakujem!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2017 na 15:33, nyozo1978 napsal:

Mam Fabku Sportline 1.2 htp 47KW BME,rok v.2005, cca 200t kilometrov....nedavno mi menili v servise sviecky a palivovy filter. Odvtedy mam chyb.kod p0172(bohaty smes). servisak my povedal, nech sa o to nestaram... zobral som to do ineho servisu, tam mi hned menili sviecky(nespravne tam boly), a zistili, ani palivovy filter nemam vhodnu, daly mi tam 6,6Bar.... kedze povodny nemam, a na internete si pisu aj 3 aj 4 Bar, neviem aký tam mame dať...mozete my poradit? Dakujem!

 

Podle eshopu skoda-díly tam patří 3 bary https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0201051h-palivovy-filtr-benzin-skoda-7461.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...