Přejít na obsah

Pojištění nové Fabie


VojtěchPraha

Doporučené příspěvky

Jakých 30.000? Tos asi uplně nepochopil...

 

Jde o to, že i když dám do srovnávačů služby, který mám v tom pojištění u Škofinu + moje nulový bonusy, tak se nejníž na POV dostanu zhruba na 6000,- a u HAV s GAP na 11.500,- a vejš... Dohromady teda 17.500,-

 

Tzn. za 5 let bych ušetřil oproti Škofinu asi 11.000,-  (2.200,- ročně míň) a když uvážim, že tim ale přijdu o slevu na autě 30.000,- tak mi to vychází jednoznačně... když ještě připočtu -5% každoročně na bonusech za bezeškodný provoz (tzn. v průměru 1.000,- ponížení pojistky za rok = za 5 let by byla úspora cca. 15.000,-). Dává mi to pořát v součtu 26.000,- vs. sleva 30.000,- při úvěru se Škofinem.

 

Ještě se zároveň může stát, že se meziročně zdraží pojistný viz. letos od nového roku, což by se v případě Škofinu nenavyšovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zas takovy rozdíl to není... okay, navyšilo by se to třeba o cca 2000-3000 kč, ale ne na částku 18000kč co máš pojistku teda... jako za fabii s malym obsahem platit 18000kč ročně je teda fakt morda.

 

před 2 lety sem pojištoval i svoji oktavku co měla podobnou pořizovačku jako tady budoucí majitel fabie a platil sem cca 12000kč(gap, skla, 1% havarijka)....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7: No jo ale to co píšeš znamená, že už taky máš asi nějaký bonusy na kontě... já třeba doteď platil náklady na POV atd. za starý auto rodičů, který jsem používal (psaný zůstalo na otce) - taky 1.2 obsah a bylo to ročně necelý 3 tisíce... bohužel jsem byl blbej a nepřemejšlel, že by se mi to mohlo v budoucnu takhle vymstít... měl jsem to nechat na sebe přepsat a byl bych v pohodě... teď nemám nárok na žádnou slevu (ani POV ani HAV) - proto se mi zpotili i zuby, když jsem viděl povinný ručení za 6.700 za obsahově stejnej motor... a morda to je - to máš recht!

 

Jen pro info:

rozdíl kterej spočítá Škofin kalkulačka při konfiguraci u pojištění s POV+HAV vč. GAP...5 let úvěr, 5% min. 5.000,- spoluúčast, skla do 10.000,- cena auta zhruba 395.000,-...  

 

60 měsíců bezeškodný průběh = cca. 930,-/ měsíc (11.160,- ročně)...

pokud máš bonusy "0" (můj případ) = 1.608,- /měsíc (nějakejch 19.300,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja kdyz cetl podminky skofinu nebo seat financial, i kdyz by to pri splaceni na 4 roky vyslo draz cca o 3 tisice, ale pojistka to hodne navysovala, tak jsem z toho vycouval a vzal za cash. Ale kdybych nemel cash, radci bych si vzal uver v bance a pojistku sam podle sebe. Je to levnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 litru za kompletni pojistku drazsi Fabie bez jakychkoliv bonusu je uplne normalni cena. Pojistky sly v lednu opravdu znatelne nahoru. NIcmene pokud jak rikas jsi jezdil autem rodicu, tak predpokladam rodice bonusy maji a nektere pojistovny umoznuji jejich zkopirovani. Z rodice na syna to jde urcite. Nekdy taky jde pouzit bonusy z jiz skoncenych pojistek i od jinych rodinnych prislusniku- toto jde treba u CP. Toto vse ale pochopitelne jde jen pokud si auto pojistujes sam a nikoliv jako soucast leasingu.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Jara-i, dát za Fabii 400 000 kč, to už je odvaha nebo škodovácká úchylka :-)nemyslím to ve zlým... :-) sám jsem majitel Fabie, jako popojíždědlo, za 230 000 výbava ambition...ale za 400 000 seženeš o třídu výš a s hodně dobrou výbavou...

 

hodně dobrou výbavou = stejný rozsah jako u Fabie? asi ne, že? a o tom to celé je

 

 

k pojištění: ač mike_k nepatří rozhodně k lidem, se kterými bych se snad až na dvě věci shodl, tak tady napsal snad jako první rozumnou reakci. já jsem v úplně stejné situaci - všechna auta byla vždy napsaná na rodiče nebo bratra. důvody byly dva - cílová skupina při nákupu a právě bonusy.

 

jedna z cest je

 

a) převod bonusů v rodině, což některé umí a některé naopak zásadně dělat nechtějí

b.) pojistník = rodičové, majitel = ty, takhle to máme u jednoho auta, kde je sice psané na bratra (dokonce se jedná o FO podnikatele), ale pojištění platí soukromá osoba

 

Pojistník, podle kterého se počítají bonusy nemusí být totožný s majitelem a bonusy se řídí pojistníkem. Při úvěru je otázka, jestli tohle bude škofin akceptovat. Předpokládám, že by sis bral úvěr a ne leasing. Takže auto by mělo být snad psané na tebe.

 

Vcelku by bylo zajímavé, kdybys tady pak napsal, která pojišťovna ti převod bonusů umožnila. Mně by se ta informace hodila určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jardaptak:

- Jsem toho názoru, že radši než o třídu vejš a "holotu" tak si pořádně vybavim menší auto a budu z toho mít radost. Doteď jsem jezdil Opel Corsa 1.2 33kW (r. 96), takže sednout do Fabie je pro mě jak interiérově, tak výkonově jako sednout do BMW nebo Merglu... :-)

- Při výběru jsem měl určitý kritéria: combi a pokud jde o značku, tak žádný francouze, italy a asijský auta... Díval jsem se třeba na Golf Variant - to auto se mi líbí, ale za stejný peníze, kde Golf začíná se stejným motorem ve výbavě Trendline mám já Fabii Style v podstatě v plný výbavě. To samý třeba Nová Astra... BMW, Audi a Mercedes kvůli ceně ani nezmiňuju.

- Kdybych vzal u těch dvou (Golf nebo Opel) HB verzi, tak jsem sice o třídu vejš, ale stejně aspoň o 100l objemově menší kufr. 

- Pokud bych Fabii kupoval jako druhý do rodiny jen na nákupy a aby s ním odvážela manželka děti 1km do školky a zpátky, taky bych asi šáhnul určitě po nižší výbavě.

- Podle tvých předchozích příspěvků čekáš na nebo už máš Ford Focus... pokud vezmu ten v nejnižsí výbavě Trend, se slušným motorem (6st. manuál), dohodim k tomu nějaký pěkný kola, metalízu a aspoň automatickou klimu, tak se blížim k 500k...

- U mě byla první cenová hranice 350.000... Pak jsem něco popřidával a dostal jsem se na těch zhruba 395k, což je max., co jsem ochoten teď investovat do auta.

 

bojler:

- Díky moc za tipy. To převádění/ sdílení bonusů s rodičema je zajímavý, ale jednou si stejně asi budu muset najezdit svoje vlastní - ten problém už mám teď a jen bych ho odsouval :-) Navíc myslím, že jsem tu někde četl, že se to změnilo a jde to jen manžel-manželka...

- Když jsem se tak zběžně díval na úvěry bank, tak bych asi dostal někde lehce lepší podmínky, ale musel bych si zase půjčit ještě o 30.000 víc, který mi Škofin dá jako "bonus" - takže ve výsledu rozdíl "žádná hitparáda"... největší rozdíl dělá to pojištění... To bych ale rád u novýho auta měl komplet a s GAP.

- Aspoň mě trochu uklidnilo (po konzultacích se známejma, co mají zkušenosti s pojištěním aut + reakce od mike_k), že bohužel ta výše pojistky více méně odpovídá... :-/ 

 

Takže... Asi tentokrát zkousku ten Škofin - mám už to od nich naceněný, auto objednaný se slevou těch 30.000, záloha zaplacená... Čekám až půjde auto do výroby a bohužel teď ani nemám moc času na obíhání bank a pojišťoven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úvěr lze kdykoliv doplatit. Pošle se žádost na škofin na vyčíslení zůstatku pro jednorázovou platbu. Poprvé to pošlou zdarma, každé další vyčíslení již za úplatu...

 

Samozřejmě je to spojeno s nějakým drobným "všimným" za předčasné splacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proste to jednorazove doplatis po kalkulaci co ti poslou. Ja to platil hned ten tyden po prevzeti a zaplatil jsem pouze urok za prvni mesic. V mem pripade byl doplatek cca 80tis ten jsem si vzal u banky. Skofin ti posle kalkulaci i s datem do kdy plati a je na tobe jestli to zaplatis. Nasledne ti posle TP pokud ho meli u sebe a i datum kdy ti konci pojistka. Pak uz je to vse na tobe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jara-i, nebudu už Fabii komentovat, myslím si o tom své :-) Jinak Focus kombi, šedá metalíza, výbava Titanium + nějaké doplňky, ceníková cena 500 000, konečná cena 452 000...když přesednu do Fabie, připadám si jak chudý pocestný...myslím, že to mluví za vše... :-)

JJ, za 4kila to je úlet, trochu připlatit ( když už úvěr) a je člověk jinde - dvouzónová klima, měkčené plasty, el. ručka, mezipodlaha a rezerva v ceně. 2 roky a 4 měs s tím jezdím, se schválně s tím někde svez.

http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_cz/LIST/VW!cs!!!V!!!/STD/V/MB%7CGolf-Variant/PF%7Csl/ID%7CV20150673335/detail.html?sort=PU&STATE=fb_Motor;fb_AUV;v_pic1;id_V20150673335

Já mám např. pojištění bez GAPu, nějaký bonus ročně za 6600 (-120tis. pořizovací cena).

Řeší se tu pojištění, výběr bych nechal do jiného téma :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nechal udělat pro srovnání nabídku u Swiss Life - vypadla z toho Kooperativa. Se slevou to dělá cca. 12.500,-/ rok. Byla by to úspora 7000,- oproti 19.500,- u Škofinu... 

 

Na první pohled je tam menší plnění u POV - 70 mil. vs. 100 mil. u Škoda Plus, ale hlavně mě zaráží uvedených 120 bezeškodných měsíců... Nemám žádné! Tak abych si případně nějak nenaběhnul...?

 

Další věc, kterou moc nechápu je limit pojistného plnění v Koop GAP 209.000,- Kč... :-/

post-98351-0-82377400-1458309997_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže GAP by mi v případě totálky nebo krádeže dorovnal maximálně 209.000,- a pokud by zůstatková cena např. kvůli stáří auta spadla pod 171.000,- tak bych holt nedostal celou kupní cenu auta? Plnění by pak bylo zůstatková cena + maximální plnění GAP... jestli to chápu správně?

 

GAP má být na 5 let splácení... otázka je, jaká může být po pěti letech zůstatková hodnota auta za 380.000...?

 

A co těch 120 měsíců bezeškodného plnění v nabídce...? v rámci poptávky jsem uvedl, že nemám žádné bonusy resp. že je nemůžu doložit, protože jsem jezdil vždy autem registrovaným na někoho jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...