Přejít na obsah

Brzdove kotuce a platnicky SIII vymena


peterup

Doporučené příspěvky

před 15 hodinami, Stanson napsal:

Pratele, kamarádi, musim vam rict, ze me toto vlakno uz trosicku stve. Je od pocatku jasne, ze original sada je naprosty ksunt! Kdyz jsem mel najeto cca 60 tisic, byly zadni brzdy totalne pryc. To ale uz asi kazdy poznal! Proto jsem si v te dobe koupil uplne obycejnou sadu ATE, tu jsem si prinesl do AS (5 let záruka) at mi to tam daji, protoze uz tehda jsem tady cetl toto vlakno. Od te doby mam klid!  Ted jsem ve 105 sam menil predek, zaruka uz je pryc, kontroloval jsem zadek a krom toho, ze desticky budou v lete na vymenu, jsou kotouce naprosto v poradku. Tak uz to PROSIM prestante dokola resit, kupte neco jineho nez dava Skoda a jednak usetrite, ale hlavne budete mit klid. Snad jsem nikoho nenastval, ale je to porad dokola!

 

 

Vzhľadom na to, že sme na diskusnom fóre a diskutujeme k téme nevidím dôvod prečo by sme mali prestať diskutovať. Keď to tu nechceš čítať nemusíš.

 

Ja som dal na rady nejsť do OEM 2x, zatiaľ to vždy dopadlo vyhodenými peniazmi. Takže ja dám všetko origo cez leto. ATE som naposledy dával na fábiu a tam tiež bubnujú kotúče, takže ja som skončil s týmto aftermarket odpadom. 

 

@cayc ATE vyslovene neodporúča radu ATE ceramic v kombinácii s powerdisc. 

Editováno: , autor: Romiiken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5Q0 698 151 dosky (300/310mm)

3Q0 615 601 A 2x kotúč (300mm)

5Q0 615 601 E 2x kotúč (310mm)

 

Zatial max. spokojnost, su krasne ciste, nic nehuci, nekope a dokonca rano aj po dazdivej noci nesu dosky nalepene na kotuc, parada.

Dosky su ale strasidelne drahe, treba pozriet ebay ci sa tam nieco neobjavi.

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych k tomu doplnil, že jsem nikomu nedoporucil ATE, ale napsal jsem, dejta tam neco jineho. Dejte si tam treba brynzu! Za mě je ATE kvalitnějsi, nez to co tam dala SA. Na predek jsem dal take ted original, protoze to funguje, zadek nefunfgoval. Na 24 stranach se resi porad stejny problem, nikoho jsem nechtel popudit, jen mi to uz prijde na hlavu. 

@cayc Pokud ti desticky nebrzdily po cele sirce kotouce, tak to neni jen esteticke, ale je to problem, Na STK by ti to vysvetlili.

@Romiiken Nikdo ti nenapsal ze mas prestat. Děkuji za hodnocení :-)))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím pánové

Chtěl bych vás požádat o radu ohledně zadních el. brzd. Potřeboval jsem vyměnit zadní destičky bral jsem to jako věc která bude do hodiny udělaná. Po u volnění brzd diagnostikou jsem chtěl zatlačit pístky přípravkem, ale ono to nejde. Když se pokusím jde cítit, že to, jak na doraz pístek dál nejde vyšroubovat ano, ale když se pokusím zašroubovávat pokaždé dojedu na stejné místo jak kdyby opravdu na doraz a dál to nejde. Dělají to obě strany ale každá úplně v jiné pozici. Jedna strana téměř při kompletním zasunuti ale ani tak se mi nepodaří to nasadit na nové desky a druhá strana někde uprostřed pístku. Měl jsem strach použít extrémní sílu. Dělám něco špatně? Napadá vás, kde muže být problém?

 

Děkuji

Editováno: , autor: Bergerov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, školy nemám, příčina je to, že zadek málo brzdí a tím pádem se řádně neodrhne rez z kotouče. Nevím jak které auto, ale většina (???) aut má na zadních brzdách omezovač (regulátor) brzdného účinku. Nemůže dělat problémy on, že moc omezuje???  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jinem aute jsem tohle nikdy nezazil...  Jeste mame Supa 2 a tam uz jsou brzdy 7 let a najeto cca 30tis km a ani naznak rezi na funkcni plose...  Bojim se jen toho ze kdyz dam original brzdy tak ze to bude zase za chvili schnily... Tak zjistuji jakou nahradu tam dat ktera vydrzi vice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žiadna. 

Origo kotúč ten je fajn a dosky treba modifikovane 5G0698451. 

 

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/5g0698451-zadne-brzdove-dosticky-43215.html

 

Keď uvidíš cenu tak radšej kúpiš nejaké čínske trw a po roku vymenis.

 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...