Přejít na obsah

Bzučení klimatizace při A/C


jiribur

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, ben06 napsal:

Kdyby byly všechny Sandeny šmejd tak by je tam ve ŠA snad furt nervali.

A oni je tam právě rvou, protože těch, co si na skodaforu přečetli, že to je chybné a reklamovatelné chování, je naprosté minimum. Takže se mění třeba jednotky procent ze všech vyrobených (takto osazených) aut. To se vyplatí. Kdo se nebrání, tomu nic nevymění, a že se AS často brání tradiční selektivní "hluchotou" svých techniků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se divil, kdyby skrze Škodu u Sandenu nepřijali nějaká opatření, aby to ty kompresory už dále nedělaly. Takže to, že se tam lifrují dále a mají stejné číslo, neznamená, že už se nevyrábí jinak a cvrčka nedělají. U Scaly už mám Sanden (zatím) také bez problému, v Rapidu to byl děs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No mě měnili Sanden<>Denso v září 2021 a kdybych na toto přišel u ojetiny po záruce, tak by mě to dost štvalo. Byly chvíle a podmínky, kdy to bylo vážně otravné.  I s výměnou volantu a prací posílal servis ŠA fakturu snad za 46tisíc. Pokud někdo kupuje ojetinu po záruce, tak na tohle bych se určitě zaměřil.

 

Bohužel od té doby nebylo správné počasí na test, takže pořádně to ověřím až na jaře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

S teplejšími dny mám v merku hlučnost klimakompresoru. Při běžném ježdění po městě se zaplým klimatronikem na 20°C, rádiem a hluku z okolní dopravy vše v pohodě. Pokud ale vypnu rádio, mimo město bez hluku z okolí, tak v režimu kdy si sám zapínám a vypínám tlačítko A/C, tak se ozívá tlumené kovové skřípání, které po vypnutí A/C ihned přestane a po zapnutí zase začne 😠. Je to tedy o dost tišší, než na nahrávkách v tomto vláknu.

 

Mám teď dilema, auto je vyrobeno 08/2018, záruka byla 2 roky. Má smysl zkusit opravu s kulancí, nebo to nechat a řešit až se to za x let zadře?

 

No, zkusím to ještě sledovat, udělat nahrávky dle zdejších instrukcí a zkusit autorizák. Má smysl zkusit nejprve klimu jen doplnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nové auto 10/2019 Klimatronic a vyměněno Denso za Sanden. Služební 09/2019 obyčejná klima s kolečky a také mi to začalo pískat. Sestra koupila ojetinu 04/2018 se zárukou do 04/2023, tak se budu snažit tuto poruchu také vyvolat a nechat ji to vyměnit na záruku.

 

Zásadní rada na "vyvolání" této poruchy je mít ideálně klimatronic (nastaví se snáze přesná teplota). Pak stačí nastavit 1-1,5-2stupně rozdíl oproti teplotě venku.

 

Např. venku 22s > pokud dáte na LOW a klima běží naplno, tak se závada neprojeví. Chce to dát na cca 20-21s a tím, že klima to bude jenom lehce šolíchat, tak to začně pískat. Mě pak pomohlo to natočit na video, kdy jsem na rádiu měl rozbrazené VIN a střídavě jsem zapínal a vypínal klimu a mikrofon jsem dával až k výdechům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, moje saga klimakompresor take ode dneska pokracuje. v pondeli bylo hezky teplo tak jsem volal do servisu ze jsou vhodne podminky jim ten zvuk predvest, ze sice mam svoje zaznamy ale ze mi na podzim rikali, ze si to musi nahrat jeste oni.  a technik ze neni treba a ze me hned objedna na dnes rano na vymenu. tak rikam budiz

rano jsem pristavil auto, znovu jsem jim popsal, jak se to projevuje (viz. tohle vlakno - ze musi byt zahraty motor, teplota nastavena/zjistena klimou skoro v rovnovaze aby jen mirne chladila, ze to musi byt za jizdy, ze u stojiciho auta se to neprojevi atd.). nahral jsem mu i ty svoje videa.

 

ted odpoledne volal a rikal ze to parkrat projel a ze se mu zavada neprojevila (asi vime jak to projel, urcite ne tak poctive jak jsem popsal vyse) NICMENE ze to poslal do skodovky a oni mu schvalili vymenu :)

 

ovsem vymenu za co, to je otazka - podle toho co mi rikal uz ted existuje jen jedna znacka/typ kompresoru ktery muze objednat a kterym jsou nahrazene vsechny predchozi znacky sanden, denso a pry byla jeste jedna? takze co tam nakonec daji, je otazka. bude to trvat par dnu, urcite pres vikend. vysledek napisu

 

@tom01to bude ten stejny problem. jakto, ze byla zaruka jen 2 roky?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem zkusil Sandena poškádlit. Jezdil jsem klidnými ulicemi, zastavoval a zkoušel natočit vypovídající videa. Teplota nastavena na +/- teplotu venku a kovově to skřípe nejpatrněji při stání na volnoběh, ale i při ustálené jízdě kolem 2000 ot/min.

 

Ta propadlá záruka mě pěkně sejří (teď v srpnu už to bude 2 roky po záruce). Auto bylo koupeno leasingovkou do firmy, nevím proč se zárukou jen 2 roky :-(

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 minutes ago, karlosx said:

@Branik71 tak to by mi nevadilo, me na znacce nezalezi, jen to nesmi vyluzovat ten hrozny zvuk

 

holt pokud se to bude opakovat budou to delat znova :)

Samozrejme ze je jedno aka je to znacka,ale aj podla mojho zistenia aj komentov tu na fore to prave sandem sposobuje,a ked si mam predstavit tie kysle ksichty v servise ze to chcem zase vymenit,tak mam chut im celeho rapida otrieskat o hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to chapu ale pokud je porad v zaruce a problem neni vyresen nezbyva nez reklamovat znova, prip. se obratit primo na SA? nevim teda, jak to presne funguje (jestli nedojde jenom nejaka predpripravena odpoved typu dekujume za kontaktovani, problemem se urcite budeme zabyvat a pak uz se nikdo nikdy neozve :) ), s tim nemam zatim zkusenost

 

@tom01 ano, to je presne ten zvuk - prvni video, cas 0:28

 

bohuzel...jestli uz je po zaruce tak to asi bude hodne draha oprava..

Editováno: , autor: karlosx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 minute ago, karlosx said:

to chapu ale pokud je porad v zaruce a problem neni vyresen nezbyva nez reklamovat znova, prip. se obratit primo na SA? nevim teda, jak to presne funguje (jestli nedojde jenom nejaka predpripravena odpoved typu dekujume za kontaktovani, problemem se urcite budeme zabyvat a pak uz se nikdo nikdy neozve :) ), s tim nemam zatim zkusenost

Priamo SA som kontaktoval a ich vyjadrenie bolo ze jedine predajca alebo teda servis to moze riesit,aj nahravky do SA som im posielal kde je jasne pocut a vidiet o co ide a aj tak nic z ich strany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@karlosx Klimakompresor mám ten samý, auto vyrobeno 08/2018, takže je tam cpali až do konce výrobního cyklu modelu. Mám v plánu odsledovat, kdy se to přesně projevuje a spolu s videama navštívím AS. Držte mi prosím palce, ať dohodnem opravu na kulanci 🤔... Plnou cenu za opravu do toho cpát nebudu, to to nechám se skrípěním zadřít a pak budu řešit co dál. Třeba to ještě zbytek auta přežije...

20220519_125908.jpg

Editováno: , autor: tom01
EDIT: doplňuji foto mého kompresoru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě standardně do konce výroby dávali Sanden. Já jsem se díval hned po opravě a fotky mám to někde v profilu auta. Oprava jak tady někdo psal vyjde cca na 25 tis. a každé zašustění z klimy mě zvedá tlak na který už beru prášky, ale ještě dva roky záruky mě zase uklidní. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akce kompresor uspesne dokoncena!

 

dali mi Denso, skoro podle toho TPI (TPI melo na konci D misto H, ale precejenom uz je to par let co vyslo)

 

image.thumb.jpeg.ae8f30ad3dd0d619b08b123ffd184293.jpeg

 

cestou domu bozske ticho, snad tenhle nebude mit zase nejake jine problemy :)

 

nevim teda, jak to ty servisy vedou - nedali mi zadnou fakturu, potvrzeni, nic. ale to uz je jen detail, precejenom vsechno je v elektronicke servisce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...