Jump to content

Recommended Posts

to, že se to tady píše, to neznamená že to nejde.... pročti příslušné Amundsení vlákno v sekci Octavia III.... tam se o tom píše a pak si návod vygoogluješ... holt v OIII byl ejen Amundsen mnohem dřív, doporučuji hledat více věcí právě i OIII, řekl bych, že je tam obecně nejvíc informací...

Tak hlásím, že jsem stáhl a na 16 GB origo kartu rozbalil ty mapy pro 32 a navi funguje. Takže diky BirK! 

V 14. 6. 2019 na 23:03, Aleš_BX napsal:

to, že se to tady píše, to neznamená že to nejde.... pročti příslušné Amundsení vlákno v sekci Octavia III.... tam se o tom píše a pak si návod vygoogluješ... holt v OIII byl ejen Amundsen mnohem dřív, doporučuji hledat více věcí právě i OIII, řekl bych, že je tam obecně nejvíc informací...

Ok, pohledam v sekci OIII. Mám Kodiaq a tak jsem četl tam. 

Tak jsem hledal a něco našel. Myslíš tu úpravu pomoci linuxu a karty Samsung Evo? 

Edited by Redfish
Doplnění

Takže jak jsem psal výše, hledal jsem a jediná cesta je připravit to na Linuxu a jen s určitým typem SD karty. Mám pravdu? Nebo je ještě jiná moznost? 

Já jsem se tomu před nějakým časem chvíli věnoval a myslím, že jsem došel k podobnému závěru, tj. lze to, ale je zapotřebí Linux a ne každá SD karta se takto nechá změnit. Zkoušel jsem i něco na OS Windows, ale u nich změna CID nebyla možná. Ale nevěnoval jsem se tomu příliš zeširoka, jen jsem to chtěl zkusit a vzhledem k tomu, že si zatím vystačím s mojí 16GB orig. SD kartou (co se navigace týče), tak jsem to dál neřešil.

No, podle Ales_BX to neni až tak složité, což si nemyslím a tvoje zkušenost mě v tom utvrzuje. Takže zůstanu u své 16 GB karty tak jako ty.  A za nápovědu, že to funguje i tim 32 gb souborem velký dík. Už je to odzkoušeno. 

V 26. 5. 2018 na 9:10, Daniel Bednář napsal:

Mám Amundsena a navigace jsou také trochu můj koníček. Ta v Kodiaqu bohužel patří k těm horším. Letos se mi již 3x stalo, že v Německu a Itálii hlásila kritickou situaci na trase a okamžitě změnila trasu tím, že mě poslala mimo dálnici. Porvé a podruhé jsem poslechl a bohužel si dost zajel a zdržel. Potřetí se mi to stalo na výjezdu na Brenner, kde mě opět tlačila sjet z dálnice pryč. Na Brenneru s plným autem lidí (dětí) dost blbý... Tak jsem rychle pustil Waze a TomTom na mobilu, kde jsem se dozvěděl pouze o hustším provozu a zdržení na trase max. do 10 minut... Tak jsem jel dál a projel naprosto v klidu. Takže tato funkce je dost nepoužitelná, ale bohužel ji asi spousta lidí poslechne. Nyní jezdím už jen na Waze přes Android auto, což funguje skvěle. Co se týká grafiky, tam to také není nic moc, obzvlášť u složitějších křižovatek někde, kde to člověk vůbec nezná, typicky velké nestandardní kruháče.

Ja taky tak trochu spoleham na to, že kdyz Amudsen moc fungovat nebude, tak je zaloha Waze.  Navigaci jsem tam nejakou chtel, aby manželka měla možnost ji využít (s mobilem by to nerozchodila).  Mně prodejce jeste tvrdil, že pokud tam nebude alespon nejaka  navigace, tak tam nektere doplnky nepujdou (tehdy jsem resil jeste Ambition/Style. v L&K už je v zakladu Amudsen). Že je ale takový rozdil mezi Amudsenem a Columbusem jsem netusil (prodejce na mou otazku odpověděl že jen uhlopříčka :-) Tak to ber v nadsazce aspon  tak, že vyrobce napomáha průchodnosti tve lepsi trasy pres waze tim, ze posila ostatni lidi jinam :-)

Jde nebo půjde časem doplnit do KODIAQ toto

Nové městské SUV ŠKODA KAMIQ a kompaktní model SCALA lze nyní ovládat i pomocí nové digitální asistentky Laura. Je-li vůz vybaven špičkovým systémem infotainmentu Amundsen, stačí jej jednoduše oslovit „Okay, Lauro!“ a aktivovat tak rozšířené hlasové ovládání. Není nutno mačkat žádné tlačítko ani provádět žádnou další akci. Laura rozumí i plynule proneseným celým větám, řidič nemusí používat žádné přesně určené pokyny nebo fráze. 

Díky za info, docela by se mi to líbilo. Stávají hlasové ovládání je pro mě totální opruz. Volat někomu ze seznamu je dost náročné...

V 20. 8. 2018 na 15:38, l79 napsal:

Hlavně musíš mít origo kartu a ta je podle mě 16GB (ty píšeš 32GB což je divné). Pokud nemáš origo, musel by jsi změnit cid kód, což u některých karet už nejde. Jinak ten downloader není špatný, provede tě stažením a rozbalením dat. Mě to trvalo max 1,5 hod, záleží asi na vytížení zdrojového serveru.

Ahoj, jak se dá na té kartě změnit tn CID kod a jakej má být? škoda mi napsala toto...

Vážený pane ,

originální SD karta ŠKODA obsahuje hardwarový čip a firmware který zajišťuje komunikaci a stabilitu přenosu pro použití navigace za jízdy.

Vetší SD kartu můžete zakoupit u lokálního autorizovaného partnera ŠKODA.

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit nějaký fígl, jak si Amundsen zapamatuje připojení k hotspotu na iPhone. Pokaždé, když se odpojím, musím zadávat heslo znovu, což je strašné. Na infolince mi řekli, že problém je v iphonech. Ale neexistuje nějaký postup, abych nemusel pokaždé připojovat jako nové zařízení?

Děkuju předem.

LukášCBR

Díky za odpověď. Mám Kodiaqa a ten CarStick bude hrozně trčet u řadící páky. Lze ho zastrčit do nějakého usb prodlužovacího kabelu? Nebo jak to nejlépe esteticky vyřešit? A pokud bude zapnutý, asi nebude fungovat carplay současně, že?

Sice nebyl dotaz na mě, ale CarStick mám vyřešen takto - viz foto. Šuplík jde zavřít a vše bez problémů funguje.

20200129_110147.jpg

20200129_110213.jpg

Psal jsem tento dotaz už na jiné forum INFOTAINMENT AMUNDSEN, ale pak jsem zjistil, že je pro SCALU a tam je Amundsen trošku jiný. Takže to zkusím teď zde mezi svými, tj. u Kodiaqu :

Doufám, že to není definitivní, ale mám informaci, že asistentka Laura není do modelu Kodiaq a asi ani Karoq plánovaná. Což mě zaráží, protože jsem předpokládal, že do poměrně drahých aut to dodají přes update Amundsena. 

Dotaz na Ferdu25  nebo jiného odborníka: Půjde do nějak dobastlit nebo není šance?