Přejít na obsah

1.0 TSI 81kW a Chiptuning


Mutislav

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

@rokane Dlouho nad chiptunningem uvažuju. Rohodl jsem se že si zajedu přes půl republiky za @motorpower až mi skončí za necelý rok záruka pro kvalitní chiptunning. Tohle co posíláš mi přijde nějaké divné. Takových SW tunneru je plný net.  Ani to nepostaví na brzdu takže vlastně "tuníš - netuníš" ... pročti forum a nabydeš snad stejného dojmu ... 

takže odpověď na tvou otázku je - Nemám s firmou na tvém odkazu zkušenost. Ale píšu ti do čeho půjdu já. Už komunikace s pánem mi přišla velice solidní a je vidět že své práci rozumí. Navíc podle zkušeností ostatních neprohloupíš. Pouvažuj pane. Motor máš jenom jeden. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve SvětěMotorů Rapidu 1.0TSi 81kW naměřili z výroby 93-99kW a 218-231Nm. Řekněme, že v reálu má motor ve skutečnosti cca 90kW a 210Nm.

 

Auto mám do 10/2024 v záruce, ale i potom je otázka, co se dá na tomto motoru nachipovat ne na max. ale spíš jako ideální poměr výkon/výdrž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba taky říct, že ve SvětěMotorů naměří téměř všemu až podezřele vyšší výkon... Ale tkolem těch 90kW je asi docela realistický odhad, s GPF spíš méně
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=156694
https://autobible.euro.cz/udela-vic-oktanu-vykonem-trivalce-1-0-tsi-nase-dlouhodoba-skoda-fabia-vam-ukaze/
https://forum.skodahome.cz/applications/core/interface/file/attachment.php?id=435538

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ono záleží kde a kdo to a na čem to měří. Aktuálně SvětMotorů jezdí do DIESELPOWER, kde mají nejnovější MAHA MSR 500 4x4, kde je korektní měření dle normy DIN70020 a potom na Auto Jarov, kde je stejná zkušebna, ale bohužel vždy měří pouze výkon motoru bez korekční normy DIN70020. Pokud jsou např. vyšší teploty, nebo jiny atm. tlak, tak to je to celkem nepřesné, rozdíl u silnějších aut je klidně 10 i více koní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím borci, chtěl bych se zeptat, jak vám to šlape s těma chipama. Případně kdo z vás se nakonec pro Chip rozhodnul? Nějaký nový poznatky, info atd.? Silně uvažuji o chipu, ale pořád nejsem 100% rozhodnutej, přeci jen auto mám zatím jen velice krátce, teprva ho poznávám. Někteří známí říkají, že je to blbost, že motor už takhle má na 3 válce příliš vysokej výkon. Předem Díky za info 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 24. 7. 2022 na 0:39, Durhil napsal:

Zdravím borci, chtěl bych se zeptat, jak vám to šlape s těma chipama. Případně kdo z vás se nakonec pro Chip rozhodnul? Nějaký nový poznatky, info atd.? Silně uvažuji o chipu, ale pořád nejsem 100% rozhodnutej, přeci jen auto mám zatím jen velice krátce, teprva ho poznávám. Někteří známí říkají, že je to blbost, že motor už takhle má na 3 válce příliš vysokej výkon. Předem Díky za info 

Pro roce a půl mohu zatím úpravu od DIESELPOWER maximálně doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...