Přejít na obsah

SERVIS - intervaly, ceny, zkušenosti


Catexcavator

Doporučené příspěvky

Tak jsem se rozhodl založit toto vlákno, jelikož mě zajímá a myslím že ostatní snad také , jaké zkušenosti máte s autorizovaným servisem ŠA u vašeho dealera, zda vám vyjde vstříc pokud máte nestandardní požadavky, zda akceptujete ceny dílů a příslušenství použité při servírování vašeho Karoq.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dám mojí zkušenost:

 

Chci provést první výměnu motorového oleje v 5000 km , ale hned mě zarazila cena za litr oleje 860 Kč - to je zlodějna.

Při dotazu za si mohu koupit požadovaný olej a filtr jinde a dodat k výměně? 

Odpověď: není problém.

Dali mi údaje který olej mám koupit aby byly dodrženy podmínky pro záruku a bylo vyřízeno. :palec: 

Cena oleje na internetu: 

Castrol 5W30 Long Life III, 5L- 1000Kč

Doporučená cena ŠA :        5L- 4300Kč

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna oleje po 10000km mimo servisní interval. Jen výměna oleje + filtru. Nic jiného ani auto nebylo připojeno na diagnostiku. Olej jsem chtěl si donést vlastní, není problém. Při dotazu jakej olej a viskozitu mě bylo pokažde rěčená jiná. Tak první výměnu jsem nechal vyměnit servisem vč. oleje . Cena 3.565,-Kč vč. oleje 0W-20

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeme znát jméno toho AS? Donést si vlastní olej během záruky a tím předurčit delší životnost motoru, to mě eminentně zajímá...

Dosud mě nim. 3 AS odmítly s tím "že to ŠA zakazuje a jsou za to pokuty" a v jednom se sice tvářili, jakože jsem kolenovrt, ale udělali; po záruce. Kolenovrt, ale s olejem značně převyšujícím pověst úplně obyčejného Castrolu, neobyčejného jen cenou. Tuhle výměnu po asi 5tkm jsem taky absolvoval, platil cca 5000 (ono je tam taky přes 5l oleje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť o tu cenu jde hlavně. Máš pravdu, tento olej je úplně běžný a cena za litr pro ŠA jakožto velkoodběratele je hodně nízko. Když si koupíte český Mogul, tak máte lepší olej něž od ,,KASTROLU":doh

Jméno mého AS zde určitě nebudu psát, jelikož toto fórum pročítají i lidé kteří by mohli škodit.

Jsem rád ,že můj AS je jeden z mála, který vychází lidem vstříc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po výměně oleje, se nic zvláštního nestalo. Jak se výše píše ..nastartuji a rozjizdim se az otacky spadnou. Když někoho vezu tak při studeném motoru musím více pracovat se spojkou, aby jsi nemyslel že neumím jezdit. Jinak jsem s timto motorem spokojen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jedu na výměnu oleje (5300km) olej a filtr vlastní, cena 1100 Kč. 

Mám ale jinou závadu , kape mi olej z předního diferenciálu, auto zůstává v servisu 2 dny, podle technika kvůli případné konzultaci  ŠA nebo případná návštěva odborníka ŠA.

Dám pak vědět jak to dopadlo.

IMG_20190130_111008.jpg

IMG_20190130_111218.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...