Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

Z jihočeska je nás asi hodně, třeba ferda25, ale ten tu poslední dobou není vidět. Jihočesko není úplně malé, zkuste upřesnit.

Také je dost důležité mít nejen drát, ale také umět kódovat a nastavovat.

Editováno: , autor: vlad1130
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče kódování, tak nějaké zkušenosti mám. Začínal jsem na OI, G4, Passaty B5.5 atd. Fabii jsem si víceméně taky kódoval sám. Každopádně asi zkusím ještě zajet s autem do servisu. Mám Bolero a nemám tam vůbec ovládání dveří, zamykání a oken. To samé Start-Stop mi skoro vůbec nefunguje, ale to bude asi slabou baterii. Postupy si najdu asi i jinde, par mi jich tu chybí (třeba ten alarm jsem nenašel - možná je to stejné jako F3). Zkusím možná zase @motorpower, třeba bude mít čas. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, vlad1130 napsal:

Z jihočeska je nás asi hodně, třeba ferda25, ale ten tu poslední dobou není vidět. Jihočesko není úplně malé, zkuste upřesnit.

Také je dost důležité mít nejen drát, ale také umět kódovat a nastavovat.

ČB - Tábor? Občas jedu na Krumlov, Třeboň, JH, Strakonice atd. je to na domluvě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, hoď sem adaptace a zkusím...

Ale nemusí tam být vnitřní kamera??? 

Nebo to snímá jen z volantu a pedálu? 

 

Mě to dříve psalo na maxidotu "převezměte řízení" (a písklo to tuším), ale sralo mě to tak jsem to vypnul. Už nevím jestli to byla součást LA nebo tohle co píšeš... 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo asi jo. Když si dlouho nepohnul s volantem tak to řvalo.

Jestli máte postup na únavu sem s ním. Vyzkoušíme. 

 

Dal jsem si kdysi rozpoznávání chodců, je to i v infotainmentu v nabídce, ale jaksi něpremává. 

 

Asi je potřeba jiná kamera nebo soft. 

Něco jako značky... ☹️ Verze R a S. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asistent únavy je SWaP v gateway, to není kódování.

Rozpoznávání chodců potřebuje 3Q0 980 654 čelní kameru, jinak to prý je u ostatních kamer také aktivní, ale nikde se nic nekóduje. Pokud se něco nakóduje, tak to píše chybu v dané jednotce, že to nemá potřebné signály.

Nouzový asistent = Emergency Assist

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem se díval na stránky Škody, tak mi to v jejich e-shopu nabídlo aktivaci asistenta, ale ne pro Scalu (zobrazení šálku kávy).

 

Tady by to mělo i automaticky zabrzdit a zapnout automaticky výstražný a klakson.

 

Zkoušel jsem hledat ty adaptace, ale nenašel jsem. 

 

Používám Car Scanner, a tady mi to nabídlo jako možnost kódování v podporovaných senzorech přímo pro Scalu...

Screenshot_20220304-134002_Chrome.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, keras napsal:

Ahoj, hoď sem adaptace a zkusím...

Ale nemusí tam být vnitřní kamera??? 

Nebo to snímá jen z volantu a pedálu? 

 

Mě to dříve psalo na maxidotu "převezměte řízení" (a písklo to tuším), ale sralo mě to tak jsem to vypnul. Už nevím jestli to byla součást LA nebo tohle co píšeš... 

Keras mě to hlásí pouze při aktivaci adaptivního vedení v pruhu, cca po 10s ,,převezměte řízení" jak píšeš a pak to začne pípat no a pak se systém adaptivního vedení v pruzích vypne, pokud si vzpomeneš, kde vypnout upozornění, tak napiš, jelikož 10s je málo a už to otravuje, že nedržíš volant, nebo ho držíš na dálnici, kde se volantem málo pohybuje a systém to nepozná a vyhodnotí to špatně a začne upozorňovat, při aktivaci pouze LA (hlídá pouze jeden pruh a to buď krajní nebo střed) to nedělá, jen při aktivaci adaptivního vedení v pruzích - tzn. hlídá si oba pruhy najednou, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám nakódováno, že si LA pamatuje poslední stav, tj. ho mám trvale vypnutý. 

Ten čas co si matně vzpomínám je pevně daný. 

Ale je tam úroveň výstrahy v nabídce. 

 

IDE10870-Stav porazit asistenta držení jízdního pruhu, zapnuto (nastavení v nabídce),


IDE10872-Intenzita výstrahy asistenta držení jízdního pruhu, Volba v nabídce,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, keras napsal:

Ahoj, mám nakódováno, že si LA pamatuje poslední stav, tj. ho mám trvale vypnutý. 

Ten čas co si matně vzpomínám je pevně daný. 

Ale je tam úroveň výstrahy v nabídce. 

 

IDE10870-Stav porazit asistenta držení jízdního pruhu, zapnuto (nastavení v nabídce),


IDE10872-Intenzita výstrahy asistenta držení jízdního pruhu, Volba v nabídce,

LA poslední stav mám taktéž nakódováno, ale na dálnici je adaptivní vedení v pruzích celkem fajn, ale přitom mě štve to upozorňování (tzv. držet ruce na volantu), proto bych chtěl pouze vypnout upozornění, Intenzita výstrahy asistenta držení jízdního pruhu, Volba v nabídce - to mám nastaveno, ale úplně vypnout nelze, každopádně ještě mrknu v pondělí na IDE10870-Stav porazit asistenta držení jízdního pruhu, zapnuto (nastavení v nabídce), to jsi nejsem jistý, jak to mám nastaveno, díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • PTiCA změnil název na Scala kódování VCDS
  • Pawouk změnil název na Scala kódování

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...