Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

Pokud mohu doporučit, tak mám těch diagnostik k dispozici více a ze všech mohu doporučit OBDEleven, protože je to nejpohodlnější.. netahám žádné kabely, nemusím řešit aktualizace atd.. akorát musím být pořád na internetu. 

A k tomu datatasetu/parametrizaci. Jsou nějaké k dispozici na internetu, ale když bych neměl k dispozici původní parametrizaci, tak bych to zkusil :) 

Dle toho, co jsem slyšel, tak parametrizací nejde "bricknout" jednotku. Hodně lidí to takhle zkouší a objevuje, co tam jde zajímavého zprovoznit :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 minut temu, keras napisał:

Krosťo díkes za vysvětlení. Tak nějak jsem si to myslel dobře 😉

 

Hw a soft asi hex-v2+vcds z alíku nebo pak ten obdeleven. 

hex 2tis., obd nevím. 

Vcp a odis už není pro obyč. kutily. 

 

 

Obdeleven kolem 3000 korun ceskych

vcp full vypas  kolem 8000 korun ceskych

 

Kouknite jsi na odkaz obchodu ktery prodava diagnostiky  https://eldar-sklep.pl/diagnostyka/interfejs-diagnostyczny-audi-seat-skoda-vw

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano jde, ale ohledně režimu jízdních profilů se jedná pouze o GW, takže kalibrace (radar, čelní kamera, couvací kamera) není tímto krokem ohrožena.

A kdyby případně se někdo na to chtěl zeptat, tak ani swapy/fec klíče, nebo ochrana komponent tím nebudou ovlivněny :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě vyhovuje režim normál, takže neřeším. 

Jen jsem si aktivoval, že při změně drive módu to na pár sekund ukaže na maxidotu. Docela příjemné. 

 

Spíš by mě zajímalo, jestli by se s tou parametrizací dalo nastavit zavírání kufru DO z velké dálky. Ne jen v dosahu kessy. 

 

Vyzkoušel jsem snad všechny možnosti ve všech zúčastněných jednotkách, ale bez úspěchu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 11. 2021 na 21:21, keras napsal:

Co security 12345, souhlasí? 

 

V pondělí bylo Cyber Mondey, tak už mám OBD11Pro.

Pípání pátých dveří zrušeno. Kód byl 12345 Keras DÍKY Ti.

Ještě prosím jak na ovládání oken i při vypnutém zapalování dokud se auto nezamkne?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zač. Jsem rád, že se daří! 

 

Tady máš ty okna (opraveno) :

 

Provoz elektricky ovládaných oken při vypnutém zapalování a při otevření dveří (dokud se nezamkne) 

 

09

přístup: 31347
Adaptace

ENG148616-ENG149197-ZV Komfort (Fensterheber)-Freigabenachlauf_FH_bei_Tueroeffnen -> změnit na neaktivní

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím lidičky. Chci se jen zeptat. Mám škodu scalu rv. 4/21. Jediné co bych chtěl změnit je aby mi při zapnutých potkávacich světlech svítila ikonka (jako jediná nesvítí) ani na Kamiqu atp. Kolik by toto dokodovani stálo peněz popřípadě někdo kdo je schopný a ochotný toto udělat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to být v menu vozidlo-nastaveni-oteviraní a zavíraní-automatické zamykaní při jízdě. 

 

Pokud nemáš, tady je kódování:

09

přístup 31347

 

ENG141654-ENG149210-ZV Autolock-Automatisches_Verriegeln_bei_Geschwindigkeit -> aktivní 


ENG141654-ENG149214-ZV Autolock-Menuesteuerung_ZV_Autolock-Unlock -> adjustable (v podstatě stačí jen toto - zpřístupní to nabídku v menu...) 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, keras napsal:

Mělo by to být v menu vozidlo-nastaveni-oteviraní a zavíraní-automatické zamykaní při jízdě. 

 

Pokud nemáš, tady je kódování:

09

přístup 31347

 

ENG141654-ENG149210-ZV Autolock-Automatisches_Verriegeln_bei_Geschwindigkeit -> aktivní 


ENG141654-ENG149214-ZV Autolock-Menuesteuerung_ZV_Autolock-Unlock -> adjustable (v podstatě stačí jen toto - zpřístupní to nabídku v menu...) 

Super mockrát děkuji teď mě zajímá jen jak se to dělá? Respektive někoho kdo mě to může udělat za nějaký peníz nebo flašku vína 😃😇 btw. Otevírání a zavírání v menu nemám právě proto sem se ptal na to kódování. 😇

Editováno: , autor: Adam2021
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 9. 2021 na 18:02, keras napsal:

Tak doděláno toto:

 

Ostřikovače - min. doba ostřiku po stisku páčky dána na přední 1,5sec., zadní na 1,8sec.
Je to kvůli tomu, že gumičky nedřou po suchém skle. 

 

Blinkr - počet komfotních bliknutí ze 3 na 4x.

 

DRL vzadu - jen ta část na 5tých dveřích. 

 

Akust. kontrola zamk. a odemkn. auta při stisku DO - změněna zvuku jen na velmi krátké houknutí - daleko príjemnější než to klasické houknutí.

 

Ovládání oken i při vypnutém zapalování dokud se auto nezamkne. Výborná věc!

 

Driving mode - zobrazení krátce zvoleného módu při změně na maxidotu.

 

Automatické zavření oken při zamčení DO auta - volitelně v infotainmentu.
Také dobrá věc.

 

Upravena spotřeba paliva v PP dle skutečnosti s novou hodnotou 111%.

 

 


Akorát potřebuji poradit s Light ass.
Když dám FERNLICHTASSISTEN RESET - NO ACTIVE (no active by se měl prvě LA sám zapínat když je přepínač v poloze AUTO)
tak to mi nefunguje.
Vždy se Lig.Ass. musí aktivovat poprvé páčkou. 

Hele Kerasi, ten driving mode asi nejde zpětně do Scaly dodělat, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak lidičky dnešní návštěva autorizovaného servisu ŠA. Byl jsem objednán na dokódovaní automatického zamykání za jízdy. Celá akce zabrala cca 10 minut. Nyní se rozjezdu (nad 15 km) se auto automaticky zamkne. Pokud zastavím (auto nastartované) stačí otevřít dveře u řidiče a automaticky se odemknou i ostatní. Cena - 248 Kč vč. DPH 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Kubo22 napsal:

Aku mas vybavu ? Ja mam Style a mal som to vo vybave.

Taky Style. A nebylo to tam netuším proč. Jeden autorizák mě řekl že když to tam není tak prostě stím se nedá nic dělat. Tento autorizovaný servis mě hned objednal a dodělali mě to tam. Infotainment Bolero kdyztak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle funkci jsem měl dostupnou normálně přes Bolero, po pár týdnech používání auta ale zmizela. Pokud vím, řešilo se to tady myslím ve vlákně Bolero, ale nevyřešilo. Někdo psal, že se mu položka znova zpřístupnila po provedení továrního nastavení, u mě to nepomohlo a stále to tam nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • PTiCA změnil název na Scala kódování VCDS
  • Pawouk změnil název na Scala kódování

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...