Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak jsem to prověřil a je to jak jsem říkal. V ČR nefunguje Asistent Google v českém jazyce, nicméně tady už pár let funguje hlasové vyhledávání v češtině (ok google). Občas po aktualizaci aplikace Google dojde k aktivaci Asisenta a tím pádem k znefunkčnění hlasového vyhledávání v češtině v Android Auto. Obrázky vlevo. Následně stačí opravdu jít do nastavení aplikací a u apky Google dát odinstalovat aktualizaci a následně ji znovu aktualizovat z Google Play. Potom již bude opět bez Asistenta, v autě s česky mluvícím vyhledáváním. Teď jsem to osobně zkoušel na telefonech, které vlastním.  

obrázek3.jpg

obrázek2.jpg

obrázek1.jpg

obrázek.jpg

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem vůbec netušil...Děkuji moc. Já právě četl hodně komentářů, kdy lidem nefunguje české ovládání v android auto, ale nikde jsem nečetl ten postup, který tady zmiňuješ...

Po aktualizaci mi v aplikaci zmizla nabídka "snímek", tak jak to máš na fotce vpravo. Když dám po aktualizaci té Google aplikace v nabídce "hlasové ovládání", tak je zde nabídka "OK Google - Voice Match  - a asistent Google je zde zapnutý. Pod tím je nabídka OK Google a zde je to vypnuté. Prosím ještě pro ujištění, mám tedy vypnout ten asistent Google ?

Děkuji a jakmile vyzkouším, tak napíši.

Editováno: , autor: hannys85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vormen a aky mas navoleny jazyk asistenta? Lebo vidim, ze ti svieti, cesky jazyk nepodporovany, no ja ked dam volbu jazyka, tak ani cestina, ani slovencina nie je. mam len tie klasicke, zapadna europa, poliaci a a dake hieroglify. Tiez nemam moznost vypnut a zapnut assistant voice, len zmenit hlas. 

Odkial mas stiahnute AA? Kecas s nim v anglictine, ci cestine?

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac mám Samsung s Androidem 10, takže AA jsem nestahoval. Jazyk asistenta mám anglicky a jazyk hlasového vyhledávání čeština. To jsou právě dvě odlišný věci a míchají se hrušky s jabkama. Potom to v autě funguje úplně stejně jako na mobilu. Takže já mluvím česky a odpovídá česky. Jenom když přišla zpáva WhatsApp, tak to mluvilo něco anglicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, mozno to bude tym androidom. Mam 9nu v mobile.  Ten whatsup mi robi to same a ked zapnem toho asistenta, tak mi neberie ani adresu v google maps. Nadiktujem mu a odpovie mi po anglick, ze nechape mojej poziadavke. Ak to vypnem viem diktovat po stlaceni na volante adresu a automaticky prepne do map a vyhlada. To popcasie som neskusal. Tak to este skusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrada, dnes ráno všechno OK a odpoledne už zase nemluví česky, aplikace Google se sama bez aktualizace z obchodu přepla do režimu s asistentem (obrázky vlevo). Řešením co mě napadá by mohlo třeba být zvolit Používat bez účtu, to se zase změní na původní vzhled, ale kdoví na jak dlouho. Ideální by bylo, kdyby Google zapl konečně toho asistenta v češtině a byl by klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som to pozapinal, co slo podla teba a prestalo to akceptovat zadavanie cielov cez hlas. Takze vratim sa k tomu nastaveniu co som mal s tym, ze hlasove ovladanie sa obmedzi len na google maps. No co uz. Nie je vzdy deklarovany pokrok pokrokom. Hlavne ked pre zapad zijeme v rozvojovej zemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je konec, já co jsem koupil Samsung teď v září, tak už to ani nerozjedu a ti stávající, kterým to jede, jen to obnovení telefonu, nebo do vymazání dat aplikací. teď už jedině Android Auto. Mj. dnes jsem aktivoval Youtube premium a music, tak další hudební služba v android auto, funguje dobře. Ale mám dotaz, dá se nějak vypnout Waze? Mně naskočí mapy google, ale pak zapnu waze, vrátím se zpět na mapy googlu, ale waze si už pořád jede na pozadí a přes displej auta to nedokážu zavřít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moc děkuji Vormenovi, už mi to hlasové ovládání opravdu funguje v češtině !

Jinak nechápu logiku googlu, že nedovolí posunovat se ve skladbě (audionahrávce apod.). Jestli to "omlouvá" bezpečnosti, tak potom by neměl fungovat jakýkoliv dotyk s infotaimantem..Protože třeba přepnout aplikace si člověk může, hrabat se v playlistech může, ale prostě skočit třeba doprostřed audionahrávky NEJDE. Takže pokud mám rozposloucháno něco delšího, tak si to stejně musím předpřipravit na mobilu, protože android auto neumí mít zobrazenou aplikaci jak v mobilu, tak na infotaimantu, což mě taky dost štve...Úplně zbytečná omezení, která ničí jinak skvělou věc. 

Jinak doufám, že Android auto začne co nejdříve podporovat mapy.cz. Ten konec podpory mirrorlinku mě taky štve..Sice mě se nepodařilo toto řešení rozchodit přes Floatingaps ani v době, kdy to můj telefon podporoval, ale asi kdybych se snažil více, tak bych to dokázal nastavit..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, brzo mi dodají novou Scalu, ale neobjednal jsem si bezdrátový SmartLink (hlavně proto, že v konfigurátoru mylně píšou, že je jen pro Apple Carplay) - předpokládám, že alespoň ten drátový tam mít budu, ale lze nějak dodělat i tu bezdrátovou funkci? Kdyžtak díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 10. 9. 2020 na 7:46, vormen napsal:

@Mirdako to je sice fajn, ale Samsung už MirrorLink od června nepodporuje, takže až uděláš na své S10 obnovu do továrka, třeba po aktualizaci na android 11, už to nepojede. Tuším, že přes to jede Sygic, ale ten už má slíbeno ještě tenhle rok, že bude v android autu. 

Já vím.. A už mne celý Google s jeho Android Auto přestal bavit, tak jsem si pořídil iPhone a jeho CarPlay jede to naprosto na první dobrou, spolehlivě a bez problémů. A umí to jak Sygic, tak Mapy CZ, nebo třebas i Here + spoustu dalších aplikací.. A mám to vyřešeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...