Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


DEZENT

Doporučené příspěvky

Celkem zbytecne resit uplne spickovou zimni pneu, kdyz jsi z okoli Prahy a tam proste nejsou takove zimy jako treba tady na valassku atp. Takze bych vybral nejakou strednich kvalit a je klid.

v tomhle rozměru to ani nejde řešit špičkovou gumu, nabídka není zas tak velká a rozdíl cen není také zas tak velký. A právě místa kde se to nejvíc střídá jsou nejhorší. Na severu nebo na jihu je furt sníh, nebo uježdění sníh. V nížinách se střídá sníh, uježděný sníh, ledovka, břečka, mokro, sucho. A guma která je dobrá na všechny povrchy není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomhle rozměru to ani nejde řešit špičkovou gumu, nabídka není zas tak velká a rozdíl cen není také zas tak velký. A právě místa kde se to nejvíc střídá jsou nejhorší. Na severu nebo na jihu je furt sníh, nebo uježdění sníh. V nížinách se střídá sníh, uježděný sníh, ledovka, břečka, mokro, sucho. A guma která je dobrá na všechny povrchy není...

Nová guma , dobrá guma, vydrží 2 roky, jsem ze Šumavy, koleje, sníh, mokrý i zmrzlý, po dva roky stačí Barumky nové, zimní ( na předek). Je to o řidiči, jak umí jezdit na sněhu ( pro Šumaváky a jiné horaly.). Je rozdíl letní a zimní guma. Letní používám Michelin, ale na zimu něco , co je levnější, protože u nás padá sníh i v říjnu i květnu, takže gumy se při delším používání sjížděj, protože jsou na autě dřív než ve městě. Když jezdí i manželka, tak na obou 4-řech kolech radši zimní, jinak jsem jezdil vpředu zimní a vzadu letní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z uvedených Goodyear, jezdí na nich kolega a jen je aktualizuje za nové, když se staré sjedou. A nemůže se je vynachválit, ale jezdí trochu odlišně než já ("na tý zasněžený okresce se všichni táhli 70 km/h, tak jsem je předjel tak 120 km/h a jelo to jako na suchu") a tak. :D Ale chválí je co na jízdu na sněhu, mokru tak na brždění.

Co se týče toho, že nikdo nenapíše, že koupil šmejd - já klidně. :) Měl jsem Barum Polaris II - byly celkem použitelné tak první zimu, pak hrozně rychle ztvrdly a člověk se jen klouzal a klouzal... stačilo se jen dotknout brzdy a hned kopalo ABS, rozjezd ve sněhu téměř nemožný... Pak další zkušenost - Firestone Winterhawk II - ty byly snad ještě horší než Polarisy - nemusely tvrdnout, špatné vlastnosti měly už od novoty. A navíc jako bonus se daly píchnout i ostřejším pohledem. :D Pak jsem měl nějaké Hankook, v té době se snad dělaly jen jedny zimní, tak je to možná i teď - netrvrdly a když jsem zkoušel "zimní test", kdy jsem zastavil v zasněženém kopci kde byl uježděný sníh a na něm čerstvě napadaný a pak dal plný plyn a čekal co se stane, tak auto vyrazilo dopředu, jako by tam sníh nebyl. Brždění taky bylo OK. Ale má to jedno ale - tyhle gumy jsem měl na Passatu a ten byl 4x4 Torsen, takže netuším, jak dobré jsou gumy na Fabii... Na tom autě by možná byly stejně dobré i jiné gumy, nevím...

No a co mám teď - Fulda Kristall Montero 3 - nemůžu zatím hodnotit výdrž jen vlastnosti - díky šípovému vzorku se ta guma vyhrabe téměř všude. Jel jsem v zimě prodávat srub, měl jsem Fabii na těchto gumách. Když jsme jeli od srubu zpátky - polní cesta do kopce kde byl sníh a jelikož tam tekla voda z polí, tak i led a voda... To vše v hlubokých kolejích... A gumy se vyhrabaly statečně, už jsem ani nedoufal. Naštěstí měl kupující Land Rover, tak bych tam nemusel čekat do jara. :D Díky vzorku mají lepší vlastnosti pro akceleraci, než pro brždění, ale pořád to není zdaleka tak tragické, jako u Barum... Já jsem s nimi spokojen, uvidí se co výdrž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s Continentalama a Goodyearama chybu neuděláš. Continentalky budou asi o trochu levnější. Já jsem na Octávu koupil Continentalky a na Fábču Polaris 3

objednal jsem Continental, jsou o cca 300-400 levnější než Goodyear...

jediný co mi dělá vrásky je to, že teď toho maj asi eshopy hodně, zatím mi nic nepřišlo že by byly připravené k expedici :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem nakupoval na konci srpna, kdy mě Polaris 3 185/60 R14 i s dopravou vyšli na 1070kč/ks a Continental T830 195/65 R15 na 1440kč/kus s dopravou. Měl jsem strach abych pak nečekal na doručení až bude v říjnu nával a koukám, že jsem i nějakou tu korunu ušetřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dobre zkusenosti s Goodyear ULTRAGRIP 7+, dobra vykonost, nizka hladina hluku. V soucasne dobe mam Vredestein snowtrack 3 a ty jsou bezkonkurencni na snehu a po dvou sezonach se mi zda ubytek smesi mininalni. Takze tyhle gumy muzu s klidem doporucit. Patri ale do drazsi kategorie.

Na hyperinzerci jsem našel tyhle Vredesteiny za 1500 všechny 4, vzorek okolo 5mm tak kdo chce si je muze koupit :) ale na druhou stranu si rikam, ze jsou az moc za levno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzorek 5 mm je tak na pul zimy to bych uz nebral .. Ikdyz rodice budou mit 4-3.5mm a vubec jim to nevadi pry je to dobre .. :smich:

Jinak na HTP rodicu budou 165/70R14 polaris 2 a uz nikdy v zivote bych je nebral .. ja budu mit michelin alpin 185/60 R14 uz se tesim na zimu jak malej prcek na vanoce :palec2: dostal jsem ty kola k autu :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem nakupoval na konci srpna, kdy mě Polaris 3 185/60 R14 i s dopravou vyšli na 1070kč/ks a Continental T830 195/65 R15 na 1440kč/kus s dopravou. Měl jsem strach abych pak nečekal na doručení až bude v říjnu nával a koukám, že jsem i nějakou tu korunu ušetřil.

ušetřil jsi 27 koruna na gumě, doprava je dnes na skoro všech eshopech zadarmo. Já nechtěl kupovat v létě aby se nejednalo o pneu vyrobené loňský rok.

2 Peterkiller pokud se jedná o Michelin Alpin A4, tak ty nejsou vůbec špatný, ale mrkni z jakýho jsou roku, pokud to je víc jak 3-4 roky tak už to nebude taková sláva, ta guma tvrdne a to už pak jsou lepší nový Polarisy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tech 5 mm by jeste mohlo vydrzet jednu sezonu. Je to spis pro takovy lidi co hledaji pneu na posledni chvili a chteji rychle nejaky proste mit a aby splnovali min hloubku 4mm. ;)

Polaris 2 jsem měl minulej rok a nebyli špatný. Ja zrovna koupil gumy od kamose, jenze mel bych mit 165/70 R14 ale ty gumy jsou 175/70 R14. Sedět budou podle tabulek co jsem našel na internetu a říkali mi to i známý, ale problem bude spis s policajtama co? Kdyz se na ty gumy clovek podiva, tak rozdil nepozna, dokud se nepodiva na rozmery...vzal jsem je z toho duvodu, ze jsou od nekoho koho znam, za levno, a vsechny 4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se jeste zeptat kde najdu rok vyroby tech pneu? ja se na ne koukal ale vypadaji jako nove sice na plechacich zrezlych po obvodu u gumy .. predchozi majitel asi nemel ani disky plastove na kola a u sroubu trochu zrezle ale to nevadi snad ne? :) Vzorek maji neco kolem tech 8mm tipuju protoze hloubkomer ma jeste 2 mm mezeru a na bocich jsou jeste takove ty kousky gumy jako u novych tipuju ze jsou jednu sezonu jete .. tak snad to vydrzi dalsi 2 sezony :) pak uz tam urcite budu mit 4 mm a pujdou na vyhoz nebo rodicum na fabku :D

A k tem rozmerum .. je to rozmer 185/60 R14 .. je v technicaku s podminkou s nejakym rafkem ET 38 ci co ale co to znamena?

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z boku gumy bejvá většinou v oválu něco jako 11/01 ( rok/měsíc nebo týden )

to že mají velký vzorek neznamená že jsou dobré, mohli někde ležet 5 let a ta guma prostě ztvrdne ( zimní obsahují siliku a ta rokama se vytrácí )

185/60 R14 má bejt na ráfek ET43

165/70 R14 má bejt na ráfek ET38

( snad se nepletu )

to ET znamená jako moc je kolo zalezlé/vylezlé v podběhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, ty Barum Polaris 3 by nemusely byt spatny, ja mel Polaris 2 a drzely pobre., a to jsem ze Vsetinska, kde jsou zimy pomerne krute :palec2:

Jinak jsem sam zvedavy, jak budou drzet jete UG 7 a na predku UG 7+

Vzorek kolem 5mm v rozmeru 185/60 R14, dostal jsem je pri koupi auta.

Kazdopadne to vidim tak, ze je behem tydne uz nazuju a dojedu je pres leto do mrtva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Matador loni 14tky letos jsem koupil 15tky a jsem spokojen,co se tyče sněhu tak nejlepší co jsem měl byla Debica Frigo2,ale třeba Barum polaris mě neskutečně zklamala,po dvou letech strašně ztvrdly a začaly klouzat a tak jsem je vyměnil za Matador,máme Bar Pol.i na služebnim Fusionu a to samé,dva roky a kupujou se novy protože se na nich nedá jezdit. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...