Jump to content

Škoda Octavia RS iV / RS - 4. generace (2020)

Pawouk

Recommended Posts

TSI som chvilku aj zvazoval, no zial benzinove auto sa mi nema sancu zmestit do limitu (car policy definuje limit ktory zahrna mesacne najomne a nejaku cast odvodenu od spotreby. realne teda vychadzaju diesle a niektore hybridy, no idem skusit zratat aj cisto elektricku EV6ku od Kie)

vdaka za tie podrobne info k brzdam.

ano, takto som o tom uvazoval este do minuleho tyzdna. ale ta EV6 s vacsou baterkou a rozumnym dojazdom mi po zvazeni tiez zacina davat zmysel. zatial vsak nemam kalkulaciu najomneho a je velmi lahko mozne, ze to proste financne vyrazne nevyjde. no chcem to aspon nechat naratat nech viem. (Enyaq je prilis drahy na to aby som to vobec skusal)

• 5 weeks later...

Pokud se nepletu, tak v nabídce Octavie je ta barva teprve od září (cca), takže vzhledem k domácím lhůtám (11-12 měsíců) pochybuji, ze vůbec taková Octavia je už vyrobena. Ja osobne jsem na žádnou zatím nenarazil, a to dění kolem RS sleduji docela důkladně. 

Měl už někdo z vás možnost slyšet ten sportovní výfuk u RS 120 let motorsport? Vzhledem k současné situaci jich vyrobených asi opravdu moc nebude, ale třeba už někdo našel video na Youtube nebo tak? S dealerem jsem domluvený, že jakmile jim dorazí (objednával si předváděčku), tak mi dá vědět a případně by ji dali i na zvedák aby se mrkli, jestli se jedná o stejný princip jako např. u Kodiaqu RS (DSB) a nebo je ten výfuk opravdu úplně jiný (očemž osobně pochybuji) a zda-li by se to dalo dát i na moje RS. No každopádně termín jim taky posunuli do dubna 2022 😄

Edited by fabik263
Překlep

Na Remus už jsem se taky díval a kdyby to byla pravda, hodně příjemně by mě to překvapilo. Ten zvuk se mně osobně líbí, přijde mi decentní, žádný extrém, co se k takovému autu ani nehodí. Jen se teda obávám, že to opravdu spíše bude řešené tou formou Dynamic Sound Boost, jako u Kodiaqu RS.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Minelan
      Věci se mají následovně, turbo čištěné a nastvené u firmy se tím zabývající. Při druhé regeneraci od výměny turba auto přestalo táhnout a od té doby co se týče tlačení turba ani ťuk. Zkontrolovány následující věci: sání těsné, tlakované kompresorem, podtlakové hadičky 2 x i zkoušené jestli drží podtlak a to včetně baňky na turbu, egr jsem zkoušel zaslepit u sání bez výsledku. Přikládám log z jízdy, kde je vidět že turbo netlačí. Ačkoliv to z toho může vypadat na špatné turbo, tak pokud přes vcds dělám základní nastavení (jak si motor drží zvýšené otáčky a nastavuje si turbo) tak to normálně proběhne i se zvyšuje tlak jak má. Za jízdy nikoliv. Z toho jsem usoudil že turbo i n75 musí být také v pořádku. V autě je od minulého roku origo software od škodovky. Motor 125kw ppd. Diagnostika vyhazuje chybu nětěsnost sání (což je blbost), měřič vzduchu nevěrohodný signál a mez regulace turba nedosaženo. Z toho důvodu jsem ještě měnil váhu vzduchu za funkční origo bosch a bez výsledku. 
      LOG-01-023-03E-074-091-107-11A.CSV Log-Log.txt
    • By sniper bill
      Prodám disky RC Design D3 (Německo), 6.5Jx15 ET45, rozteč 5x112, střed 57.1. Vhodné na zimu, nekopnuté, dva lehce škrábnuté. Měl jsem je jako 3. sadu k Octavii II.

Ostrava.
    • By .hades
      Zdravim, 
      uz od novoty pozorujem buchanie od zadnej napravy pri prejazde po nerovnostiach. Cital som, ze je to pri octaviach bezne, ale chcel by som sa spytat, ako to odstranit? Co by sa dalo vymenit/ako to zlepsit. 

• By Stuchloš
      Zdravím, mám Škodu Octavii II 1.9 TDI, rok výroby 2008 najeto cca 250 000. Mám problém s DPF. Asi před 2 měsíci se mi poprvé rozsvítil, hned jsem jel auto projet a normálně zhasnul. Po několika týdnech se rozsvítil znovu ale už během jízdy začala blikat kontrolka žhavení a motor se hodil do nouzového režimu. Po konzultaci s několika servisy jsem nechal filtr vyčistit a hodnota klesla na nějakých 20%. Cca za 14 dni se ale opět rozsvítil takže jsem to opět začal řešit s tím ze mi bylo řečeno ze na vině po čištění muže být ještě senzor tlaku DPF. Po výměně jsem doufal že už bude všechno v pořádku ale po cca týdnu znovu. Zase jsem volal do servisu ale bylo mi řečeno ze na diagnostice není žádná chyba a že se s autem prostě musí jezdit. DPF vždy po rozsvícení zhasne, ale už si nějak nevím rady protože si nemyslím že by ten filtr byl zase úplně zaplněný když na diagnostice se píše ze plný není. Nemáte někdo s tímto nějaké zkušenosti? Za každou radu budu moc rád.
    • By Hellou
      Zdravím všechny,

nepodařilo se někomu rozchodit na Columbusu bezdrátové Android Auto? Dle postupu co je v diskuzi na Scale se nedaří mi to rozjet. Nemá to tedy nová Oct povolená, nebo na to máte někdo nějaký fígl?
  • Create New...