Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

M+S znamená že jdou použít s řetězy .. někde se to tady dlouho řešilo :) Jinak já mám základ těch 185/60 R15  84T na ráfcích 6Jx15 ET43 je to v 20. a 21. řádku. Ale pak v alternativách mám 195/55 R15 85H, 205/45 R16 83H a ještě 185/55 R15 85H a ty mám M+S .. žádné R14 v TP nemám ani 165 profilek. Já si to ani nedokážu představit na tak vysokém autě .. já bych to asi v první zatáčce převrátil .. :) a nebo by zadek jel napřed ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bys - pokud nepoužiješ vyšší. Dvojčíslí označuje nosnost gumy, není to žádnej přesnej údaj, jen to je kód z tabulky, podle který zjistíš kolik kg která guma unese - součet na nápravě musí přesahovat nejvyšší povolenou váhu na tu danou nápravu, takže čistě teoreticky můžeš na fábuli nasadit na předek gumy s "lehčí" konstrukcí než na zadku (max. dovolená hmotnost na nápravu je vzadu větší), na rezervě ale bezpodmínečně musíš mít tu, která je vyšší. Tabulky se dají dohledat na netu, kód 84 tuším označuje nosnost 485kg na 1 kolo (pokud se mejlím, je to chyba mojí paměti, nehledal jsem to).

Písmeno v označení pak stejným tabulkovým způsobem označuje maximální rychlost, pro kterou jde tu kterou gumu používat - a zase nesmíš použít menší, než je maximální dosažitelná rychlost auta - právě s výjimkou zimních, kde ale musíš mít při použití "pomalejších gum" na palubce jasně umístěnej nápis o maximální povolený rychlosti omezený gumama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M+S znamená že jdou použít s řetězy .. někde se to tady dlouho řešilo :) Jinak já mám základ těch 185/60 R15  84T na ráfcích 6Jx15 ET43 je to v 20. a 21. řádku. Ale pak v alternativách mám 195/55 R15 85H, 205/45 R16 83H a ještě 185/55 R15 85H a ty mám M+S .. žádné R14 v TP nemám ani 165 profilek. Já si to ani nedokážu představit na tak vysokém autě .. já bych to asi v první zatáčce převrátil .. :) a nebo by zadek jel napřed ..

já měl na fabii 165/70 R14 jako zimní kola a byli v pohod, podvozek byl měkčí a ve sněhu se s nimi jezdilo dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M+S znamená že jdou použít s řetězy .. někde se to tady dlouho řešilo :) Jinak já mám základ těch 185/60 R15  84T na ráfcích 6Jx15 ET43 je to v 20. a 21. řádku. Ale pak v alternativách mám 195/55 R15 85H, 205/45 R16 83H a ještě 185/55 R15 85H a ty mám M+S .. žádné R14 v TP nemám ani 165 profilek. Já si to ani nedokážu představit na tak vysokém autě .. já bych to asi v první zatáčce převrátil .. :) a nebo by zadek jel napřed ..

a vieš prečo tam nemáš 14 palcove pneu pretože máš 288mm brzdy to je celý dôvod totižto 14ky by si tam už neobul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To záleží co budeš mít v TP, já ti napsal co mám u 1.2 TSI 77kW, u 1.4 může být jiná, třeba i nižší hodnota.. Je ale povoleno použít na autě i zimní pneumatiky s nižším rychlostním indexem, než je v TP, ovšem musíš mít pak v autě viditelně vyznačenou maximální povolenou rychlost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup Polaris 3 made in CZ za 1000Kč/ks a za ušetřené skoro 3000 si udělej výlet, abys pořádně zajel motor. Poskakování po Praze se studeným motorem mu zrovna dobře neudělá. Ráfky kup na bazos.cz za 500/ks
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz auto dorazi na 15“ pneu, ma tento rozmer i rezerva? Pokud ano, zimni dam asi tak 15“, abych v pripade pouziti rezervy nemel rozdil ve velikostech.

Jen musim zjistit, az budu mit TP, jestli jsou povoleny 185/60/15, pokud ne, vzal bych185/55/15 Barum Polaris 3.

Autosalon nabizi komplet zimni kolo s Barum Polaris 3 185/55/15 za 2 287.

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rezerva stala 1 600 a pisi plnohodnotne rezervni kolo, tak jake jen na dojeti?

Spise me jde o to, jestli je akceptovatelna cena 2 287 za komplet kolo, ale pokud bude povolen 185/60/15 vyjde to levneji. Uvidim, az budu mit auto a v ruce TP.

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rezerva stala 1 600 a pisi plnohodnotne rezervni kolo, tak jake jen na dojeti?

Spise me jde o to, jestli je akceptovatelna cena 2 287 za komplet kolo, ale pokud bude povolen 185/60/15 vyjde to levneji. Uvidim, az budu mit auto a v ruce TP.

 

kdy ho dostaneš?? už čekáš celkem dlouho, co??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mám v aute tiež plnohodnotnú rezervu plecháč rozmer 195/55 r15 pneu bridgestone turanza er300 osobne si myslím že sa to dá úplne normálne použivať na jazdenie,  zoženieš si rovnaké pneu a môžeš v lete na tom jazdiť v čom by akože mala byť iná od normálneho plecháču + pneu ??

 

 

 

Pandora písal že minulý týžden malo ísť do výroby. Som osobne dosť zvedavý na tú jeho fabiu. Nech si spravý vlastné vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to tady už někdo psal - jako "plnohodnotný kolo" se počítá rezerva s diskem shodným, jako jsou na autě z výroby, pokud je rezerva plecháč (a auto je z výroby na hlínách), tak se označuje jako "na dojetí", i když je v plným rozměru a nosnosti.

 

Tak to potom áno takto to je pravda. Ja som mal origo z výroby hlinikové.

 

 

Tak hlavne že si už vybral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...