Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

V 24. 8. 2022 na 7:35, Mariacek napsal:

Na salonech o 4. generaci nic neví, resp. každý říká něco jiného. Podle některých by první fotky měly být v prosinci, podle jiných bude Superb později, až za 2 roky. Co se týče lhůt, chtěl jsem auto objednat až v březnu ale to mi řekli, že teď plní leden 24 a že březnovou objednávku vidí s dodáním v červenci 2024. Tak jsem objednal už tento týden, vyroba by měla být 5. KT 2024. S tím, že mohu někdy do října 23 odstoupit od smlouvy a zvolit nový model, pokud by byl představen. Zálohu 10% jsem taky platit nemusel. Pro mě ideální stav.

A cos nakonec objednal? (motor, převodovka, výbava...) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Emil-Z napsal:

A cos nakonec objednal? (motor, převodovka, výbava...) 

Ahoj, píšu o tom zde:

https://forum.skodahome.cz/topic/163750-s3-fl-lk-20-tdi147kw-7dsg-béžová-sahara/#comment-2592840

 

Jinak v termínu dodání leden 2024 není tolik na víně Škodovka. Ten termín jsem vyloženě požadoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Emil-Z napsal:

Dnes jsem zahlédl info ve videu k Vision 7S že nový Superb přijde v polovině 2023 (...a v roce 2024 snad Octavia, patrně myšlen O IV facelift). 

Akorát tam nebylo řečeno, že v polovině 2023 ale v druhé polovině 2023. Ve stejnou dobu jako Kodiaq.

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem volal dealerovi s dotazem na termín dodání. Sportline, 1.5 TSI, liftback, manuál, šedivá steel + jen drobné příplatky. Objednáno na začátku dubna, předpoklad byl 10-13 měsíců. Dnes prý v systému svítí květen 2023, takže horní hranice toho předpokladu ze začátku. V listopadu si prý mám zavolat znova. Měl jsem obavy především o to, aby nebyl problém s výrobou mého modelu, když už vyškrtli z nabídky u všech Superbů 1.5 TSI + manuál. Tak doufám, že zima, válka, Tchaj-wan, nebo něco s termíny moc nezamává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bury1104 Jabka a hrusky.. Ja superb objednal v listopadu 18 a dorazil v breznu 19. Ten novy byl vyroben za rok a par dni.

Ty dlouhe cekaci lhuty jsou vsude stejne, i mimo koncern. Jine automobilky dokonce maji strop na pocet dodanych modelu / rok.. Takze budme radi ze to je jeste takhle.

 

Jsem spis zvedav, kdy dojde k zastaveni objednavek na aktualni generaci, kdyz ma v 2. polovine pristiho roku byt predstavena nova generace.. Aby si clovek neobjednal aktualni generaci a oni mu pak nezrusili objednavku z duvodu noveho modelu (i tohle se jinde deje).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, M_ike said:

@Bury1104 Jabka a hrusky.. Ja superb objednal v listopadu 18 a dorazil v breznu 19. Ten novy byl vyroben za rok a par dni.

Ty dlouhe cekaci lhuty jsou vsude stejne, i mimo koncern. Jine automobilky dokonce maji strop na pocet dodanych modelu / rok.. Takze budme radi ze to je jeste takhle.

 

Jsem spis zvedav, kdy dojde k zastaveni objednavek na aktualni generaci, kdyz ma v 2. polovine pristiho roku byt predstavena nova generace.. Aby si clovek neobjednal aktualni generaci a oni mu pak nezrusili objednavku z duvodu noveho modelu (i tohle se jinde deje).

 

Můj názor je ten, že to, že ho představí neznamená, že půjde hned objednat a ani si nemyslím, že by výroba nové generace byla nějak v rozporu s dokončením všech SIII. Jak známo, nový Sup by se měl vyrábět na Slovensku po boku Passata, takže Kvasiny můžou v klídku dovyrábět všechny objednáky. Je ale pravda, že s tím, jak tu někdo už házel termíny 2024, stopka superbů by mohla přijít už brzo. Pokud se dobře pamatuju, Karoqy před FL taky stopli ještě předtím, než vůbec představili FL, ale nevím jak to dopadlo s objednávkami těsně před stopkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Bury1104 napsal:

Tak to bych nedal…. 13 měsíců… Tvl na Rapida jsem objednal 25.1. a vyzvedával jsem ho 20.4.2018…

S malými auty je to dle mého dealera ještě horší. Na Octavii je prej čekačka 2,5 roku, premlouvají lidi do Superbu. A malá auta (nová  Fabie) neprodali 3 měsíce. Vše jen skladovky a roční. 

 

K Superbu - někdo tu už psal, že by se měl ve stávající generaci vyrábět do poloviny 24. Objednat asi půjde ještě dlouho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové ze sekce OIV informují, že se zase plní odstavné plochy, viz. odkaz níže.

 

Jak na to ale tak koukám, řekl bych že tam jsou i Superby (na kamionu např.). Koukám dobře? A ví někdo jaká je situace na lince se Supy? Co aktuálně chybí? 

 

Odkaz:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0WyJpfTqoBHdTBU6MJK4gqBskzW2Li7oHbEiUNAce923i6ysvAqnkCh1VBbcnBqU1l&id=100000080838059

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to pravda. I mechanik mi potvrdil, že lidi začínají opravovat auta, místo, aby kupovali. Pokud tedy mají na opravu. Před 10ti lety mě stála H i20 s fajn výbavou 180K jako nová. V kontextu toho Fabka Combi 74kw z roku 2001  naše stála 450tis, to pouze s klímou a el předními okny a kaze´tákem. Reálně lidi budou udržovat staré auta, co to jen půjde. A avg věk vozového parku půjde k 20ti letům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že v sekci Superb nemá cenu řešit zájem lidí o auta, jelikož 96% Superbů si kupují firmy a ne normální lidi. Někdo tu někde psal, že za rok pouze kolem 250 aut (už nevím přesně) si Superb koupí jako nefiremní zákazníci. 

Co se týče aktuálního stavu - při inflaci 17% a nezvyšující se nezaměstnanosti lidé právě naopak nákup aut urychlují, ještě než zase zdraží. Je to i jedna z možností jak ochránit peníze před znehodnocením a je to i můj případ.

A k těm příplatkům - každý má třeba i ve firmě nějaký rozpočet a počítá co ještě vzít a co ne. To, že máme peníze neznamená, že je budeme utrácet za výbavu, kterou nevyužijeme...

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Mariacek napsal:

Myslím, že v sekci Superb nemá cenu řešit zájem lidí o auta, jelikož 96% Superbů si kupují firmy a ne normální lidi. Někdo tu někde psal, že za rok pouze kolem 250 aut (už nevím přesně) si Superb koupí jako nefiremní zákazníci. 

Co se týče aktuálního stavu - při inflaci 17% a nezvyšující se nezaměstnanosti lidé právě naopak nákup aut urychlují, ještě než zase zdraží. Je to i jedna z možností jak ochránit peníze před znehodnocením a je to i můj případ.

A k těm příplatkům - každý má třeba i ve firmě nějaký rozpočet a počítá co ještě vzít a co ne. To, že máme peníze neznamená, že je budeme utrácet za výbavu, kterou nevyužijeme...

Tak to asi nejsem normální lid. A ve škole jsem se asi špatně učil, tak mi firma bohužel žádný nový Superb nekoupí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V kontextu uvedeného (viz. odkaz níže ) by mne zajímalo jak dlouho se vlastně ještě má vyrábět stávající Superb. Osobně odhaduji, že výroba stávajícího klidně může dobíhat současně s náběhem nového, když ten se už nemá dělat ve Kvasinách... 

 

PS: Mám-li srovnat design stávajícího Superba a Octavie IV (které má být nový Superb údajně podobný), tak u mne jednoznačně vede stávající Superb. 

 

https://auto-mania.cz/video-zachycuje-testovaci-prototypy-nove-generace-skody-superb-v-interieru-se-chysta-revoluce/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový Superb má být představen v 2. polovině příštího roku. Můj má jít do výroby v lednu 24, takže asi nějaký překryv tam být může. Nic nebrání Škodovce přijímat objednávky u stávajícího modelu až do doby zveřejnění ceníku modelu nového. 

Mě se také Octavia moc nelíbí, proto jsem ještě objednal stávající model z obavy, že ten nový bude ošklivý jak Octavia. Do října příštího roku se dá objednávka změnit na nový model, kdyby náhodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...