Přejít na obsah

rozpoznávanie dopravných značiek


Doporučené příspěvky

No já tedy upřímně řečeno s tím až takový problém nemám. Spíš s navigací, která má třeba v Praze na Štěrboholské spojce 110. Nicméně je to pořád jen asistent a řídit musíš ty. A když zjistíš problém stačí jen ťuknout do páčky. A je jedno jestli tempomat vypneš, nebo prostě ťuknutím nahoru či dolu upravíš rychlost o 10 km/hod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím problém mám zásadní, bohužel. Protože to co píšeš je sice pravda, že je to asistent a řídíš ty a můžeš ho vypnout páčkou tempomatu, ale možná si ještě takovou situaci, kdy ti auto na dálnici z ničeho nic, začne razantně brzdit nezažil. A vážně to poslední co tě v tu chvíli napadne je zrušit páčkou tempomat.

 

Jestli to chceš zkusit, vyraž na D6 se zapnutým prediktivním tempomatem. Stačí ti dojet na 3 exit v řadě. Uvidíš, co je to za legraci. A to o tom budeš vědět a budeš připraven reagovat. Když se ti to pak stane jinde, jsi v ten moment paralyzovaný, věř mi jezdím přes 50T ročně po celé ČR a EU.

 

Jediné řešení je, tento asistent nepoužívat vůbec, tedy za mě, peníze vyhozené oknem. Ale jak jsem psal, aktivoval jsem si jen tu funkci free a vím, že za to nikdy nezaplatím ani halíř. Tady prostě škodovka failuje už minimálně druhou generaci vozidla. Nevim, jaké mapy má třeba Enyag nebo Superb, třeba tam je to jinak. 

Editováno: , autor: dettektorr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, dettektorr napsal:

Já s tím problém mám zásadní, bohužel. Protože to co píšeš je sice pravda, že je to asistent a řídíš ty a můžeš ho vypnout páčkou tempomatu, ale možná si ještě takovou situaci, kdy ti auto na dálnici z ničeho nic, začne razantně brzdit nezažil. A vážně to poslední co tě v tu chvíli napadne je zrušit páčkou tempomat.

 

Proto mám predikci průběhu cesty a povolené rychlosti v infotaimentu vypnutou. Používám jenom ACC. Nebavilo mě, že to plynule nedojíždí a vždy před nějakou změnou to až moc intenzivně brzdí. Taky kolikrát silničáři nechají zapomenuté značky...

 

před 4 hodinami, dettektorr napsal:

Jestli to chceš zkusit, vyraž na D6 se zapnutým prediktivním tempomatem. Stačí ti dojet na 3 exit v řadě. Uvidíš, co je to za legraci. A to o tom budeš vědět a budeš připraven reagovat. Když se ti to pak stane jinde, jsi v ten moment paralyzovaný, věř mi jezdím přes 50T ročně po celé ČR a EU.

 

Za toto nemůže Škoda, ale poskytovatel mapových podkladů. Ty už jenom z množství cest a úprav po celém světě, nemůžou ihned reagovat na nějakou změnu. Proto existuje map creator, kde každý může upravit parametry silnice. Rychlost, popisný čísla, jdou i přidávat a editovat silnice atd. Stačí se registrovat. Bez registrace se můžeš podívat, kolik ta tvoje silnice má nastavenou rychlost a další parametry. Pak už je jen otázkou, jak dlouho bude trvat, než to někdo ověří a vloží do aktualizace podkladů. 

 

https://mapcreator.here.com/mapcreator/?site=global-skoda-consumers

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za mě to funguje úplně normálně. jezdím s tím na dovolenou vždy.  ČR, Rakousko, Slovinsko, Itálie ... na dlouhých klidných nočních cestách neskutečný pomocník proti únavě.  

V Chorvatsku teda ne .. tam se to vypne .. a chybí mi to tam ...

 

Samozřejmě jsem v pohotovosti a když brzí, přemůžu ho plynem. Když zrychlí, přibrzdím a zapínám znova. Případně koriguju manuálně.

Málokdy se stane, že to spolujezdci nějak vnímají ... před zatáčkama to brzdí, hlásí zpomalení dopředu a nebrzdí prudce až za značkou .. před zatáčkami taky ubere .. 

 

jak píšu, za mě to rozpoznávání značek a prediktivní tempomat paráda. 

co mi chybí je, abych si nastavil někde +10km/h 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch +10 km/h by bylo fajn, to by se mi také líbilo.

Jinak adaptivní také využívám a i když to občas má v mapě špatnou rychlost, tak to dopředu informuje o tom, že se bude rychlost měnit a stačí přitáhnout páčku tempomatu k sobě a jede se dál původní rychlostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...