Přejít na obsah

ŠROUB NA VYPOUŠTĚNI OLEJE Z MOTORU


Leonin

Doporučené příspěvky

menili me olej a mam tušeni že to propušta vypustnym šroubem.Vymenili me tesneni pod vanou a nejake tesneni na odvetravani kliky.Pořad propoušti kolem toho vypust.šroubu tak jsem to dnes odmastil motor zahřal a zitra kouknu odkud to teče.

Editováno: , autor: Leonin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja som mal to iste menil som olej tesnili olejovu vanu a zle dotiahli srob vypustny pod nim je podlozka treba sa pozret pod auto ja som to dotiahol a uz je sucho ale olejovu nikdy nepretesnia aby nemokvala trochu to kazde auto ma ktore nie to nema olej v sebe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja som mal to iste menil som olej tesnili olejovu vanu a zle dotiahli srob vypustny pod nim je podlozka treba sa pozret pod auto ja som to dotiahol a uz je sucho ale olejovu nikdy nepretesnia aby nemokvala trochu to kazde auto ma ktore nie to nema olej v sebe :D

S tímto názore jsi se vrátil o 30let zpět. To už dnes neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Záleží jaký je motor. Každý motor má výpustný šroub jiný. 1.4 16v mají podložku hliníkovou a když se to utáhne s citem je po dalším povolení jako nová. V každém případě neplatí, jak tady píše někdo výše, že musí mokvat a prolínat olej kolem šroubu. Musí být úplně sucho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jaký je motor. Každý motor má výpustný šroub jiný. 1.4 16v mají podložku hliníkovou a když se to utáhne s citem je po dalším povolení jako nová. V každém případě neplatí, jak tady píše někdo výše, že musí mokvat a prolínat olej kolem šroubu. Musí být úplně sucho.

Tak to byla hlinikova a ne zelezna :-) Bylo to prvni vypousteni oleje a z vyroby motoru nebyla vubec rozlisovana (jak pises) vypadala jako nova - jen jsem ji videl, nemel jsem ji v ruce ...

PS: na S105 mam original z vyroby hlinikovou jiz dobre rozlisovanou za tech X vymen oleje, olej pres ni nikdy nepidil - sucho kolem vypousteciho sroubu, ten ma ale vetsi prumer nez na me Fabii. Domnivam se, ze jde hlavne o radne ocisteni vsech dosedacich ploch - vany, sroubu a podlozky z obou stran a take jak pises dotazeni s citem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No trosicku to ozivim. Dnes som menil olej. Odkedy mam auto mi menili olej 2x. Teraz som si menil prvy krat sam. Vypustny srob bol fest dotiahnuty.. ked vytiekol olej isiel som okuknut otvor. Na podiv tam boli zelezne spony krote som vytiahol. Utesoval som sa ze to moze byt z podlozky ale uz som tusil ze bude zle. Bol strhany zavit. Bol som tak vytoceny lebo urcite netuzim menit olejovu vanu. skrutka isla zatocit rukou a klucom som trosicku zabral a uz bola pretocena tak som v zlosti fukol 4podlozky a dotiahol som . Nie az na doraz resp. moc som netlacil aby som nepretocil. Nalial som olej nastartoval a cakal. Nic netieklo. Este par dni budem pozorovat. Co mi poradite ak nahodou bude presakovat??? mam sa zmierit s vymenou vane alebo sa to da nejako oebkat?? okolo skrutky som si vsimol ryhy. Ty majstrici co mi menili olej pred tym asi povolovali skrutku "presvedcovakom" ale to uz teraz neporiesim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...
  • o 5 týdny později...

ja som mal tiez problem s vytekanim oleja z vypustacireho šrobu.pomohol som so sam do servisu uz urcite nie. ztrhli mi zavit na olejovej vani. ale da sa to lahko spravit. mal som pri sebe tenku vodaresnku pasku a tesnenie do 350 stupnou cervene. tak som si na srob namotal vodaresnku pasku a potom som dal este nato aj to tesnenie a mam pokoj. ani kvapka mi nevytecie. olej si vymenim aj sam do servisu uz urcite nie.len tahaju peniaze a odflaknu to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...