Přejít na obsah

Ostřikovač na zadním stěrači


Shotek

Doporučené příspěvky

Ty přední mě připadají stejně dlouhý jako originální, a na těch fotkách zadních je to špatně vidět ,ale ty se taky musely nějak upravovat ne? Já sem si tam dával taky zástěrky,taky kvůli kamínkům co lítají zespodu do prahů a schválně sem koupil origo aby tam sedly jak prdel na hrnec a abych nic nemusel upravovat. A taky že jo sedly :D Taky se mě to s nima víc líbí (ale to už se tady někde řešilo).

Mám koupené origo zástěrky, když je budu montovat co budu potřebovat? Nezaskočí mně nic? Má cenu sundávat pasty z blatníků, očistit pod něma bordel a dát je zpět, nebo to nechat tak.

Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty přední mě připadají stejně dlouhý jako originální, a na těch fotkách zadních je to špatně vidět ,ale ty se taky musely nějak upravovat ne? Já sem si tam dával taky zástěrky,taky kvůli kamínkům co lítají zespodu do prahů a schválně sem koupil origo aby tam sedly jak prdel na hrnec a abych nic nemusel upravovat. A taky že jo sedly :D Taky se mě to s nima víc líbí (ale to už se tady někde řešilo).

Presne tak, taky tam mam zasterky kvuli kaminkum nebo bahnu a koupil jsem origo. protoze se mi libi, ze tam padnou jak prdel na nocnik :palec2:

Ale proti gustu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty přední mě připadají stejně dlouhý jako originální, a na těch fotkách zadních je to špatně vidět ,ale ty se taky musely nějak upravovat ne? Já sem si tam dával taky zástěrky,taky kvůli kamínkům co lítají zespodu do prahů a schválně sem koupil origo aby tam sedly jak prdel na hrnec a abych nic nemusel upravovat. A taky že jo sedly :D Taky se mě to s nima víc líbí (ale to už se tady někde řešilo).

Mám koupené origo zástěrky, když je budu montovat co budu potřebovat? Nezaskočí mně nic? Má cenu sundávat pasty z blatníků, očistit pod něma bordel a dát je zpět, nebo to nechat tak.

Díky...

Zaskočit by tě nemělo nic. Potřebuješ k tomu jen torx teď nevím velikost,ale to uvidíš a vrtačku. Při montáži musíš povolit a oddělat ty šrouby co drží ten plastovej podběh ale ne všechny a já sem to pod ním vyčistil. Nějakej ten bordel tam byl. Potom stačí zástěrku nasadit a zašroubovat ty šrouby. Na předních je jeden zespodu v prahu je tam díra už z výroby (možná bude zatentovaná, budeš muset hledat) a nahoře se vyvrtá dírka skrz zástěrku do toho plast. podběhu a zasune se tam takovej plast nýtek a nad ním je jestě sponka. Vzadu je to podobný ale bez vrtání. Mimochodem mělo by to byt na těch obrázkách toho balení.Hodně zdaru :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Z ničeho nic mi přestal ostřikovat zadní stěrač. Tryskou to není, zkusil jsem odpojit hadičku od stěrače. Čerpadlem to taky není, když odpojím hadičku od nádržky, tak lítá kapalina po celým motoru. Zkoušel jsem to lehce profouknout kompresorem a taky nic. Nikde mi voda neteče, ani do auta, ani do kufru a ani do zadních dveří (že by byla prasklá hadička).

Co s tím mám dělat? Poradí někdo? Čím by to mohlo být? Mohla by se ta hadička někde ucpat? Ale jakým způsobem, když v nádržce je sítko, takže velká nečistota by se tam dostat neměla. :help:

Ještě se chystám zkusit to protáhnout nějakým drátem, jen nevím, zda tam není nějaká zpětná klapka.

Předem díky za každý nápad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkuš se podívat na pravé straně v kufru pod tepecem je hadička spojovaná a točím se tam nahoru jestli se Ti to tam nerozpojilo. Měl jsem to tam taky rozpojené

Tapec v kufru jsem měl dole a ta hadička je napojená jen krátkým kouskem přímo u stěrače, jinde jsem napojení nenašel a tím to není. Pak jsem ješět koukal, jestli není zlomená, nebo skřípnutá mezi panty zadních dveří (přechod střecha x zadní dveře) a tam se to taky zdá v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to zkoušíš ubývá ti voda z nádržky? Jestli jo, tak bude někde díra a někde to poteče, ale jestli voda v nádržce neklesá, tak to bude někde ucpané.

Když na to koukám, tak se zdá, že voda trošku ubývá, což mě děsí, ale nikde není vidět, že by někam tekla, ani do auta, ani do zadních dveří, ano pod auto, tak kam by se ztrácela? Právě že předpokládám, že je ucpaná, protože to nejde ani profouknout vzduchem! To už jsem zkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Čau, mám problém, že když ostřikuji zadní okno (u combi po faceliftu), tak se mi objeví voda v kufru v zadní levé kapse. Potřeboval bych vědět, jestli hadička od motorku ostřikovačů k trysce je někde napojovaná a pokud ano tak kde.

..měl jsem to rozebrané a byla "uhnilá" trubička k trysce na kterou se napojuje hadička.

Vyřešil jsem nepoužíváním zadního ostřikovače, otřu vždy za deště s předstihem a zatím v poho.

Ale rád si nechám poradit jak na to.

vypadá to, ale že budu muset komplet vyměnit, protože mi občas špatně běhá zad.stěrač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, mám problém, že když ostřikuji zadní okno (u combi po faceliftu), tak se mi objeví voda v kufru v zadní levé kapse. Potřeboval bych vědět, jestli hadička od motorku ostřikovačů k trysce je někde napojovaná a pokud ano tak kde.

..měl jsem to rozebrané a byla "uhnilá" trubička k trysce na kterou se napojuje hadička.

Vyřešil jsem nepoužíváním zadního ostřikovače, otřu vždy za deště s předstihem a zatím v poho.

Ale rád si nechám poradit jak na to.

vypadá to, ale že budu muset komplet vyměnit, protože mi občas špatně běhá zad.stěrač.

Taky to zatím řeším tak, že neostřikuji ale jen stírám :kol-33: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, mám problém, že když ostřikuji zadní okno (u combi po faceliftu), tak se mi objeví voda v kufru v zadní levé kapse. Potřeboval bych vědět, jestli hadička od motorku ostřikovačů k trysce je někde napojovaná a pokud ano tak kde.

..měl jsem to rozebrané a byla "uhnilá" trubička k trysce na kterou se napojuje hadička.

Vyřešil jsem nepoužíváním zadního ostřikovače, otřu vždy za deště s předstihem a zatím v poho.

Ale rád si nechám poradit jak na to.

vypadá to, ale že budu muset komplet vyměnit, protože mi občas špatně běhá zad.stěrač.

Taky to zatím řeším tak, že neostřikuji ale jen stírám :kol-33: .

Já jsem to vyřešil po svém.Dal jsem ostřik nahoru a dole tu tyčinku odpojil a už se nezadirá,mám klid.

Provizorně tam mám trysku z feldy a hledám jiné řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 3 měsíce později...

Někde jinde na fóru je návod jak předělat ostřik ze stěrače (předface) po vzoru face do třetího světla.

Samozřejmě jedna varianta je koupit komplet světlo s tryskou, ale o tom ten návod není.

Je o tom, že se použije původní světlo bez trysky a koupí se pouze tryska. Dál už to je zbytečné popisovat. Důležité z toho je to, že tryska samostatně koupit pravděpodobně lze.

EDIT:

A jakože málokdy si něco neověřím:

post-57881-0-69415800-1327949836_thumb.j

Chtějí za ní 69,90 :kol-47: .

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...