Přejít na obsah

Motor 1.4 16V 74 kW


OloZX6R

Doporučené příspěvky

Me auto. ja jsem to vytahl se 100konovku na 2. az na 100km/h, na 3 az na 140km/h, na 4 az na 170km/h...

To jsi tedy točil 7500, ty vrahu :-)

To zas ne, tak kolem neco 6400ot./min, potrebuje to obcas prohnat :-)

tak tos potom nejel na dvojku 100km/h :-)

Mozna tomu neverite, ale bylo to kolem 100km/h. Musel jsem to hodne pretocit na tu 2ku, aled dokaze to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me auto. ja jsem to vytahl se 100konovku na 2. az na 100km/h, na 3 az na 140km/h, na 4 az na 170km/h...

To jsi tedy točil 7500, ty vrahu :-)

To zas ne, tak kolem neco 6400ot./min, potrebuje to obcas prohnat :-)

tak tos potom nejel na dvojku 100km/h :-)

Mozna tomu neverite, ale bylo to kolem 100km/h. Musel jsem to hodne pretocit na tu 2ku, aled dokaze to.

tak aspon borci vidite ako vam kecaju tachace lebo:

na 100km/h pri 2-ke by tocil 7500ot.

na 140km/h pri 3-ke by tocil 7100ot.

pri obmedzovaci v 6500ot na 3-ke ide auto 127km/h

p.s.: nikomu tu nechcem vyvracat ze to dal ale aspon je vydiet ako mu premeriava tachoa potom ide ide 200km/h realne 175km/h :)))))

mne pri 5000ot. na 5-ke ukazuje tacho 180km/h a real by mal byt 170km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tos potom nejel na dvojku 100km/h :-)

Mozna tomu neverite, ale bylo to kolem 100km/h. Musel jsem to hodne pretocit na tu 2ku, aled dokaze to.

Pri 6400ot, jsi mohl jet nejakych 85km/h ...to neni 100 ..ale blizi se to :D

http://niceone.mysteria.cz/calculator.html

vidis toho som hladal vedel som ze to tu je ale nenasiel a tak som mu to pocital :))))

p.s.: kto tu jazdi este 100km/h na 2-ke ? :p

:);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

makov: prispevky nenahanam to sa nemusis bat. len som ho trochu podpichoval a mne je v podstate jedno ci tvrdi ze mu to ide na 2-ke 100km/h moze pisat ze aj 300. to su prispevky typu ...ide 200km/h nech aj 500 viem co je realita a skutocnost takze si moze kazdy tvrdit co chce a ja sa nebojim priznat ze fabii sa realne o 100km/h na 2-ke ani nesniv (konkretne ani mojej to by som si podaval ruku s klukovkou to uz na 3-ke toci az az) ja som realista a nepotrebujem si nic dokazovat aby mi niekto nieco veril ze je to mozne :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

makov: prispevky nenahanam to sa nemusis bat. len som ho trochu podpichoval a mne je v podstate jedno ci tvrdi ze mu to ide na 2-ke 100km/h moze pisat ze aj 300. to su prispevky typu ...ide 200km/h nech aj 500 viem co je realita a skutocnost takze si moze kazdy tvrdit co chce a ja sa nebojim priznat ze fabii sa realne o 100km/h na 2-ke ani nesniv (konkretne ani mojej to by som si podaval ruku s klukovkou to uz na 3-ke toci az az) ja som realista a nepotrebujem si nic dokazovat aby mi niekto nieco veril ze je to mozne :);)

Muj mily, nema cenu se dohadovat, ja za to nemuzu, ze nemas 100konovku :-( , jen jsem chtel poradit pri spotrebe oleje, vymena casti v motoru atd.. a se tady dohadovat, komu to jede tak a tak, mozna si mysli, ze ti kecam, ale pokud neveris tak never, sak se zeptej tech co 100konovku vlastni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

makov: prispevky nenahanam to sa nemusis bat. len som ho trochu podpichoval a mne je v podstate jedno ci tvrdi ze mu to ide na 2-ke 100km/h moze pisat ze aj 300. to su prispevky typu ...ide 200km/h nech aj 500 viem co je realita a skutocnost takze si moze kazdy tvrdit co chce a ja sa nebojim priznat ze fabii sa realne o 100km/h na 2-ke ani nesniv (konkretne ani mojej to by som si podaval ruku s klukovkou to uz na 3-ke toci az az) ja som realista a nepotrebujem si nic dokazovat aby mi niekto nieco veril ze je to mozne :);)

Muj mily, nema cenu se dohadovat, ja za to nemuzu, ze nemas 100konovku :-( , jen jsem chtel poradit pri spotrebe oleje, vymena casti v motoru atd.. a se tady dohadovat, komu to jede tak a tak, mozna si mysli, ze ti kecam, ale pokud neveris tak never, sak se zeptej tech co 100konovku vlastni.

nemusis ma lutovat ze nemam 100 HP, nechcel som ju kvoli spominanym moznym problemom co sa tu riesia a prave preto som si zobral 75 HP. inak podla mna ten motor okrem toho vykonu vo vyssich otackach nema co ponuknut tych 126Nm co mam aj ja este vyssie nie je zrovna oslnujuce. ale to je ina debata. ano malijet 100 HP povedal ze sam tomu neveril ze to ide na 2-ke skoro 100km/h ale podla tacha takze nic nove si mi nepovedal ale ked to bereme takto tak mne to ide 200km/h, ty tomu budes verit ale ja nie. ak poznas auto suzuki baleno 1,6 72kW tak vies ze su tak strasne dlhe prevody a to ide na 2-ke realne 100km/h cervene pole zacina v 6500.

p.s.: ale mozne viest konstruktivnejsiu debatu a riesit tu dany problem to bolo len pre ilustraciu

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všeobecně tyto motory berou olej.A to docela dost.nepomůže nic jiného,než vyměnit pístní kroužky.Všechn ostatní je naprosto zbytečné....Tím mýslím gufera ventilů,atd...

Jak říká. Taky mam ten problem, sice ho neresim a dolevam olej, ale za to uz jsem menil EGR ventil, ted ho asi budu muset menit jeste jednou, lambda sondu atd... Uz to stalo par korun a uz jsem to tu nekde cetl, ze se musi vymenit pistni krouzky..... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já také dolévám olej zatím to de - bere hlavně za studena to okamžitě poznám zda jí vezmu

no zda to tady někdo zvládne doma prohodit kroužky a přestane to žrát určitě se tu najdou majitelé kteří mají také zájem - já to zatím nebudu moc řešit počkám co bude dělat mám novej olej.

jinak na

2 - něco kolem 70

3 - 120-130

4 - 170

5 - 215 - po rovince 200

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já také dolévám olej zatím to de - bere hlavně za studena to okamžitě poznám zda jí vezmu

no zda to tady někdo zvládne doma prohodit kroužky a přestane to žrát určitě se tu najdou majitelé kteří mají také zájem - já to zatím nebudu moc řešit počkám co bude dělat mám novej olej.

jinak na

2 - něco kolem 70

3 - 120-130

4 - 170

5 - 215 - po rovince 200

Hm 70, malo to vytacis, tak ja ma pri 70 mam kolem 5300 ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Jako osobne by krouzky stacily, ale ale, radeji ve tvem vlastnim zajmu vymen i simerinky, tesneni atd..

Mam cca 66000 km a zožere do 1L na 1000 km oleja.

Zhruba za 2 - 3 tyzdne to davam znamemu prekruzkovat, uvidíme čo to bude robiť a hlavne kolko ma to bude stát. dik za info,

No to ti dost zere, ale doporucuji ti vymenit i ty simerinky, radeji to vymen, ja jich dal za 16 ks cca 200Kc. Zalezi na tom jestli chces origo dily. Ja mam jeden simerink za 12Kc as origo ze skodovky 100Kc, ale reknu ti, ze je to uplne stejne, posuzoval jsem origo a neorigo, je to naprosto stejny i kvalitne. Kupoval jsem dily od firmy GOETZE, to jsem kupoval v preci, ve skodovce, normalne to pouzivame a bez problemu, 100% spokojenost od zakazniku. Celkem jsem za material dal cca 4500Kc. Jinak praci si udelam sam, jinak by to prislo v origo servise prace na cca 6000Kc.

No tak moje autičko to už má za sebou: Konečne je prekružkovaný motor, stálo ma to 14.000,- Sk so všetkým okolo.

Dúfam že už nezožere ani kvapku oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Podle me by se dali spatny pistni krouzky zjistit pri zmereni tlaku ve valcich.Pokud budou spatny,mel by byt spatny i tlak,jestli se nemylim?Me to taky zere olej,tak 4 az 5 dcl na 1000Km.Necham zmerit tlaky,kdyz budou dobry,vymenim gufera na ventilech.Ne vzdy muzou za ztratu oleje krouzky.Jinak pri studenym startu nebo kdyz necham auto chvili stat,rachta motor jak kdybych tam mel naftak,ale po 2min. je klid.Tankuju N95,benzinky jsem menil a stejny.Je to zdvihatkama.Nedrzi tlak,vytece z nich olej a jdou chvili jakoby na sucho.Stejne jako kdyz vyroby uplne novy motor.Pri prvnim startu chvili trva nez namaze a rve jak motorova pila.Hustsi olej tomu pomuze,ale jen nepatrne.Kdyz jsem to koupil,nedelalo to a povymene oleje(dal jsem plnou syntetiku 5W40) to zacalo delat a i zrat olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...