Přejít na obsah

Hasící přístroj


Basker

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...
  • o 3 týdny později...

hasičák se pohodlně vejde na levou nebo pravou stranu do kufru,hned za zadní světla.I s orginálním držákem.Co se týká hasících sprejů Pyrocool ,nebo Pyrocom, jsou to dobré hasební prostředky a opravdu výborně hasí vše. Měljsem možnost vyzkoušet. V tomto oboru se pohybuji. Avšak pozor!!! Není to hasící přístroj.Hasící přístroj je až od kila náplně.Proto když pojedete do Polska ,nebo jiného státu ,kde jsou hasící přístroje povinné, předpisy jsou podobné , můžete dostat vysokou pokutu .nezaomeňte , že hasící přístroj musí být každý rok revidován a co 5 let musí projít dílenskou kontrolou a tlakovou zkouškou. Dále chci upozornit na prodej hasících přístrojů ve velkých marketech ,ale i jiných prodejnách a benzinových pumpách. každý hasící přístroj musí být u nás schválen k provozu. Jinak Vám ho nikdo nezreviduje a je Vám na nic.A takové se u nás v marketech prodávají.Nespoléhejte na to,že ho koupíte uložíte do kufru a budete ho vozit třeba 5 , 6 let.pak ho budete potřebovat a zjistíte , že nefunguje.Když si budete chtít koupit hasící přístroj,najděte si na internetu nejbližšího prodejce hasících přístrojů a tam si kupte.Do auta je nejlepší prášek. Hasičák s náplní 1 kg stojí asi 600 - 700Kč. S 2 kilovou náplní asi o 100 Kč. více.Kupte 2 kilový.Opravdu se to oplatí. Vím panové o čem mluvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci ještě odpovědět na dotaz. hasící přístroj práškový má stanovenou životnost 20 let a pak se musí vyřadit. Je to dáno zákonem opožární ochraně.krom sprejů , jde každý hasící přístroj naplnit.Pokud ho použijete při pomoci jinému motoristovi , máte ze zákona nárokna bezplatné naplnění.je to jen třeba nahlásit veliteli zásahu,nebo příslušně územní odbor HZS ( hasičský záchranný sbor).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hasičák se pohodlně vejde na levou nebo pravou stranu do kufru,hned za zadní světla.I s orginálním držákem.Co se týká hasících sprejů Pyrocool ,nebo Pyrocom, jsou to dobré hasební prostředky a opravdu výborně hasí vše. Měljsem možnost vyzkoušet. V tomto oboru se pohybuji. Avšak pozor!!! Není to hasící přístroj.Hasící přístroj je až od kila náplně.Proto když pojedete do Polska ,nebo jiného státu ,kde jsou hasící přístroje povinné, předpisy jsou podobné , můžete dostat vysokou pokutu .nezaomeňte , že hasící přístroj musí být každý rok revidován a co 5 let musí projít dílenskou kontrolou a tlakovou zkouškou. Dále chci upozornit na prodej hasících přístrojů ve velkých marketech ,ale i jiných prodejnách a benzinových pumpách. každý hasící přístroj musí být u nás schválen k provozu. Jinak Vám ho nikdo nezreviduje a je Vám na nic.A takové se u nás v marketech prodávají.Nespoléhejte na to,že ho koupíte uložíte do kufru a budete ho vozit třeba 5 , 6 let.pak ho budete potřebovat a zjistíte , že nefunguje.Když si budete chtít koupit hasící přístroj,najděte si na internetu nejbližšího prodejce hasících přístrojů a tam si kupte.Do auta je nejlepší prášek. Hasičák s náplní 1 kg stojí asi 600 - 700Kč. S 2 kilovou náplní asi o 100 Kč. více.Kupte 2 kilový.Opravdu se to oplatí. Vím panové o čem mluvím.

nevím kde kupuješ ty ,ale já Za 900 kupuju 6kg. ale jinak souhlasím s výše uvedeným

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Pyrokul ve spreji bych doporučil do domácnosti. Ideální na takovýto domácí hašení. Sporák, děti aj... V létě kolegovi střelil v Chorvatsku v kufru a bylo po něm. POZOR je určen na začínající oheň a je to pěna, postrach elektroniky. Do auta každopádně prášek 1kg. V Tesku s držákem asi 700 Kč. Je vhodný na elektroniku a té je v autě dost. Já mám jasno. Na 100% si koupím prášek. http://www.hasici-pristroje.net/

Vážený pane kolego.V souvislosti s použitím PHP práškového moc nepoužívejte termín ,,vhodný na elektroniku" ano výborně ji uhasí ,ale prášek zničí i to co nehoří.Už jsem viděl následky v jedné opravně elektroniky.přímo na elektroniku je vhodnější PHP.Ale ten by si k vůlijeho ceně rozhodně nikdonekoupil.Pokud Vám auto začne hořet , tak rozhodně ne od ,,elektroniky" ale od vyššího napětí které jde z baterie.ještě jsem neslyšel o požáru např. řídicí jednotky.Další příčinou jsou prasklé hadice od benzinu či nafty , nebo unik plynu.Pokud odkazujete na firmu,která se zabývá prodejem , revizemi a opravami PHP.Tak by jste měl podávat kvalifikovanější odpovědi.Ale prášek do auta rozhodně!!!!! Jinak k těm 700 Kč ,přidejte 100 - 150 Kč. a máte 2 kg práškový hasičák.Rozhodně se to vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím kde kupuješ ty ,ale já Za 900 kupuju 6kg. ale jinak souhlasím s výše uvedeným

Souhlasím ,dá se 6 kg pořídit i za méně.Ale 6 kg si asi málokdo do auta koupí. Já v tom oboru tak trochu pracuji,takže cena pro mně je spíše symbolická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo dáš, sám mam, 1kg made in Lidl za 250kč, pod sedačkou spolujezdce...

Hasicí přístroj není zrovna pohledově moc pěknej a nechtěl jsem na něj každej den koukat v kufru...

Hasicí přístroj by měl vydržet 10let... nicméně,každé 2 roky bys ho měl poslat na revizi...

Osobně si myslím,že stačí občas kouknout jestli je v něm dobrej tlak, kdyby nebyl,tak koupit novej...

Foto pro inspiraci...

Je třeba trošku upravit schránku, je to vidět z fotek (stačí na to obyčejný ostrý nůž)…

post-7645-1187603911_thumb.jpg post-7645-1187603873_thumb.jpg

post-7645-1187603321_thumb.jpg post-7645-1187603293_thumb.jpg

Vážený pane kolego. Životnost přenosného hasícího přístroje , je stanovená zákonem na 20 let.Pokud nedojde k takovému jehopoškození,že musí být vyřazen předčasně.Dále zákon o požární ochraně stanoví že každý rok musí být provedena revize a copět let tlaková zkouška. Ovšem nevím , zda by Vám Váš hasící přístroj někdo přijal do pravy.myslím si že tytto typy nebyly u nás schváleny k provozu.A to Vám žádný revizní technik nevezme. proto pozor , pokud pojedete do některého státu , kde jsou hasící přístroje v autech povinné. např. v Polsku. Tam jdou po Češích , protože vědí ,že u nás nejsou hasičáky v autech povinné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pokud jede český auto do polska tak hasičák mít nemusí (i když je v polsku povinej). Výbava auta se řídí státem jeho registrace a ostatní státy unie to uznávají (platí např. i pro rakouusko a reflexní vesty). Tím nechci nikoho odrazovat (já mám v autě hasičák i vestu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pokud jede český auto do polska tak hasičák mít nemusí (i když je v polsku povinej). Výbava auta se řídí státem jeho registrace a ostatní státy unie to uznávají (platí např. i pro rakouusko a reflexní vesty). Tím nechci nikoho odrazovat (já mám v autě hasičák i vestu).

to je sice hezký, ale hádej se s někým při cestě na dovču, taky mám obojí a vesty 4x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak jsem si toto téma zde pročítal,viděl jsem zde mnoho good nápadů.... :palec2:

Osobně si chci hasičák též dát do auta,ale bojím se,že jednou v létě při vysokejch teplotách příjdu k autu a z mého krásného hatchbacka bude tak trochu kabriolet....

Mám z toho dost strach to nechávat v interiéru(vys.tep.),ale rád bych nějaké rady od odborníků :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
kluci,pracuji u hasicu a na hasicak se vykaslete, lepsi je si kupit ten sprej pyrocoom.mam dva, jeden ve predu a druhy v zadu. Nevim, naco delat centralni hasivo do motora, pokud zacne neco v motoru horet a vy prijdete a kapotu otevrete na plno...tak je to v haji, protoze udelate " pruvan " od spodu prez kapotu a pochybuji,ze to centralni hasicak zvladne. Pokud se to nazvedava opatrne a zacne se do toho valit ten pyrocoom, tak mate vyhrano,jednak tam neudelate takovej pruvan a zmirni te horeni. Ovsem pokud je velka bourajda a blafne to vice jak na dvou autech, tak hasicak nepomuze. Taky ten hasici sprej ma tu vyhodu, ze pokud je uz doba trvanlivosti v haji, tak to v nicem nevadi. tod muj nazor. ;)

Zdarec,

vozil jsem v autě 2 spreje. Jednou když jsme předělávali koupelnu a svařovali jsme asfaltovou lepenku tak nám blafla. koupelna byla docela hustě v plamenech. Letěl jsem do auta pro spreje a začal jsem hasit. Jeden ten sprej stříkal cca 30 sekund. Čuměl jsem jak vosa, co to dokáže. Dneska je mám v autě zas a věřím jim....... Mám je pod sedadlama a léto přežili v pohodě.....

Editováno: , autor: Pajiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ale pokud jede český auto do polska tak hasičák mít nemusí (i když je v polsku povinej). Výbava auta se řídí státem jeho registrace a ostatní státy unie to uznávají (platí např. i pro rakouusko a reflexní vesty). Tím nechci nikoho odrazovat (já mám v autě hasičák i vestu).

Pane kolego.Pokud jedete do cizího státu , tak se musíte řídit jejich zákony a vyhláškami.To samé bylo s reflexivními vestami ,když u nás ještě nabyly povinné a v Rakousku ano.Tak je tomu i s hasícími přístroji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak jsem se konečně dostal k nafocení umístění hasícího spreje v mém autě.Je to na suchý zip kterej je k tapeci přidělán nejtem prej sedlářskym má takovou vetší podložku asi tak 1cm pruměr.

toto je sice fayn riesenie ... avsak generalna otazka co od toho hasiaceho pristroja ocakavate ?

uhasenie horiaceho papiera zvladne aj kus handry, uhasenie vascieho mnozstva papiera pripadne ineho zapaleneho materialu resp poziaru uz tento hasicak nezvladne ani nahodou, takze na mieste je otazka co si od toho slubujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uhasenie horiaceho papiera zvladne aj kus handry, uhasenie vascieho mnozstva papiera pripadne ineho zapaleneho materialu resp poziaru uz tento hasicak nezvladne ani nahodou, takze na mieste je otazka co si od toho slubujete?

No protože mám přístup k hasičum,tak jsem s nima co to dokáže skoušel.Na cvičení se nechala pořádně rozhořet pneu z Avie a poté na ni vlit s tímhle chcípakem a do pul minuty bylo po ohni.Na začínající oheň dostačující a na hořící auto(v plamenech) už nepomužou ani hasiči.Než přijedou tak je po autě to by jsi musel mít v autě aspoň deset kilo minimax.

http://www.hasici-pristroje.net/hasici-spreje/

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto je sice fayn riesenie ... avsak generalna otazka co od toho hasiaceho pristroja ocakavate ?

uhasenie horiaceho papiera zvladne aj kus handry, uhasenie vascieho mnozstva papiera pripadne ineho zapaleneho materialu resp poziaru uz tento hasicak nezvladne ani nahodou, takze na mieste je otazka co si od toho slubujete?

pokud je to jak píšeš, tak je v tom případě takovejhle hasicí přístroj v autě k ničemu... :feve: no ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k nafocení umístění hasícího spreje v mém autě.Je to na suchý zip kterej je k tapeci přidělán nejtem prej sedlářskym má takovou vetší podložku asi tak 1cm pruměr.

Hasičák mám v krátké Fabii na stejném místě. Práškový, 1kg, bez origo držáku. Podložil jsem ho, opřel o podběh a zajistil suchým zipem bez vrtání do kastle nebo tapecu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Jak pišeš: Není vhodny na hašení JEMNÉ MECHANIKY A ELEKTRONIKY. Auto není ani jemná mechanika ani elektronika, a i kdybys řek že elektronika v autě je, tak ta které by to mohlo uškodit je stejně vždy vodotěsně uzavřená v nějakém pouzdře.

Prášek není vhodný na elektroniku ve smyslu počitače - otevřené plošné spoje.

a ještě přidavam inspiraci pro kombajny:

Dobry reseni, co to mas prosim te za typ hasicaku? A na kolik te vysel?

A jeste pro vsechny. Pokud Vam nekomu bude horet auto,tak nebudete resit jestli jste si postrikali kabely,neco citlivyho na vodu nebo na cokoliv jineho,ale to,ze jste si zachranili auto(alespon vetsi cast).

Kdyz prijedou hasici a bude Vam horet engine,zlejou Vam cely auto a jste v pytli.

To je muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Pyrokul ve spreji bych doporučil do domácnosti. Ideální na takovýto domácí hašení. Sporák, děti aj... V létě kolegovi střelil v Chorvatsku v kufru a bylo po něm. POZOR je určen na začínající oheň a je to pěna, postrach elektroniky. Do auta každopádně prášek 1kg. V Tesku s držákem asi 700 Kč. Je vhodný na elektroniku a té je v autě dost. Já mám jasno. Na 100% si koupím prášek. http://www.hasici-pristroje.net/

Kdyby sis poradne precetl ty stranky na ktere odkazujes,tak by si zjistil ze Pyrocom: Hasí požáry třídy A (pevné látky – dřevo, papír, plasty, textil); B (kapaliny – rozpouštědla, benzin, barvy, mimo oleje) a C (běžné plynové spotřebiče). Náplň pěnidlo Arctic foam. Vynikající hasicí a chladící účinky. Biologicky odbouratelný hasicí roztok, nepoškozuje elektrosoučástky a motory. Certifikován dle British Standard. Životnost 5 let. Jedná se o vhodný hasicí přístroj do auta.

Ono totiz je dost problem vybrat ten nejlepsi. Kazdy ma neco do sebe. Prasek ti zase vleze vsude a blbe se cisti. Muze totalne zaneradit elektroniku a pohyblive casti motoru. Otazka je, zda je lepsi vzhoret nebo vymenit a vypucovat vsechny soucastky.

Idealni je Halotronovy. Jenze??? Cena se pohybuje okolo ctyr tisic Kc.

Je na uvazeni kazdeho co si poridi.

Co se tyce umisteni, tak je nepsane pravidlo, ze by mel byt co nejlepe a nejrychleji pristupny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...